reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

reklama
justyna_0163: przestał tolerować i taka była konieczność. Osobiscie wolałabym żeby nosił nawet minimum do tego 2 roku życia, ale naprawde się nie dalo. Synek jest bardzo ruchliwy.
 
Witam Kochani :* pytanie do rodziców dzieci które już chodzą. Chodzi mi o to czy jak Wasze dzieciaczki stawiają stopę to czy palce tej stopy uciekają do wewnątrz. U nas synek chodzi ślicznie całe nóżki stawia prosto i cala nozka dotyka podłoża tylko podczas chodzenia same paluszki szczególnie duży idzie do wewnątrz, a tak to reszta super. Proszę o odp. jak to u Was wygląda ;)
 
Nie przychodziły mi powiadomienia o nowych postach i dlatego trochę mnie nie było.
AmMaWi sami zwezilismy szyne o jedno oczko. Mały ma teraz etap podnoszenia nog do gory i opuszczania ich z impetem, az sie czasem motylki luzuja. Jak tak dalej pojdzie, to rozwali buty. Na rehabilitacji bylismy na razie tylko raz. Pani nam pokazala cwiczenia z pilka i cwiczymy w domu. Jutro mamy wizytę u neurologa i mega się stresuję, bo Adaś ma 3,5 miesiąca a o przekręcaniu się nawet nie myśli, jak nosimy go na rękach, to główka potrzebuje jeszcze podparcia i jeszcze nigdy nie podniosl glowki przy probie trakcji u lekarzy. Z tym przekrecaniem, to nawet nie wiem jak mu pokazać, że można. Szyna ciagnie noge nienaturalnie wysoko.
Jak bylo u Was z przekrecaniem sie dzieciaczkow? Lezeli na boku w szynie?
 
Mój synek do tej pory jak kładzie się na bok w szynie to jedna oferta ma na dole druga u góry i szczerze po chwili odwraca się na brzuch i śpi na brzuszku Albina plecach ale teraz w lipcu bd mu zamawiać szyne która umożliwia kładzenie się na boczku bo się składa i dziecko ma stopki tak jak ma mieć w szynie a kolanka ma normalnie złączone u nas była rehabilitacja ponieważ synek mając niecałe 5miesiecy leżąc na brzuszku nie potrafił się podnieść na wyprostowanych rączkach do góry tak żeby klatka piersiowa była nad ziemią uniesioną i też siebie odwracał na brzuszek i na odwrót chodziliśmy 2 mc na rehabilitację i zrobił tak szybkie postępy że mając 6.5mc sam usiadł 7jak zaczął raczkować a 7.5jak zaczął wstawać i powolutku dreptać przy łóżku meblach itd więc naprawdę nam dużo dała rehabilitacja a jak poszliśmy pierwszy raz okazało się że synek ma obniżone napięcie miesniowe

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie córcia spokojnie śpi na boku. Tylko dość nienaturalnie biodra układa. Sylwek0512 podaj proszę namiar na tą rechbilitantke. Milenka887 podaj proszę więcej szczegółów o tej szynie.
 
AmMaWi, my mamy tą rehabilitantkę w Płońsku, to jest 65 km od Warszawy. Fizykal się nazywa ta poradnia. Zobacz sobie na facebooku. Koszt 1 zabiegu 30 minut to 25 zl. My mamy do niej 30 km, więc nam odpowiada. Fajna babeczka z super podejściem do Maluchów. A Twoja córcia to twarda babka rośnie ;) Mój Młody od urodzenia nie lubił spać na boku, nawet jak ja go układałam to się tak wiercił, ze i tak konczylo sie na plecach. Teraz jak go ja przekręcę na bok to nie daje rady uyrzymać nóg i koślawi kolana, więc przestałam tak robić.
Milenka887 ja też jestem ciekawa tej szyny. Mogłabyś podrzucić jakiegoś linka?
 
Justyna_0163 co do trudnego znoszenia gipsów, to u nas w zasadzie każdy dzień, w któtym zmieniali gipsy był ciężki. Pewnie dlatego, że nowe gipsy dużo więcej ważyły zanim wyschły. A schły do wieczora. Do tego dochodziło po 100 km w jedną i drugą stronę, trochę emocji na pewno też. Mały zawsze wtedy był bardzo marudny.
 
reklama
1497905463-aaaaaa.jpeg
to jest dokładnie taka sama szyna jak ta na zdjęciu tylko składa się w tych miejscach co zaznaczyłam na czerwono jak dziecko kładzie się na bok to wtedy ona się składa i jest taka malutka i króciutką jak środek tej na zdjęciu nie umiem inaczej wytłumaczyć jak bd mieli w lipcu tą szynę wstawię zdjęcia albo filmik jak się uda jak szyna funkcjonuje to jest taka szyna jak Denisa Browna tylko skladana

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry