reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

SDC14959.jpgSDC14921.jpg

Cześć Dziewczyny,

dzięki za wszystkie odpowiedzi, powyżej zdjęcia Maxia :) - nasz mały - duży bohater :)

Wczoraj była znowu zmiana gipsu, lekarz powiedział, że przy szóstym stwierdzi czy potrzebujemy operacji. Pokazał mi też szynę, buciki w niej są na rzepy... No, zobaczymy czy się nie będą luzować. Dzisiaj zauważyłam, że gips się popsuł na wysokości ścięgna, stopa jest unieruchomiona ale chyba i tak zadzwonię. Serce mi się kraje na myśl o poprawce bo to męczarnia dla Maxa jest no ale jak trzeba to trzeba, wiadomo.

Właśnie położyłam średnią do łóżka, a Max się obudził :) i tak w kółko :)

Ale wczoraj wieczorem za to byłam w kinie z koleżankami, mój ukochany stwierdził, że zostanie z dzieciarnią w domu. I świetnie sobie poradził, wszyscy przeżyli i karetki nie trzeba było wzywać, wróciłam przed północą, zaraz po filmie i tylko Max jeszcze nie spał. No i tatuś, oczywiście. Ale zaraz sięprzytulił do mamusi cycusia i słodko usnął - Max, nie tatuś :)

Wszystko się normuje, powoli ale jakoś.

Co do stópki to słyszałam, że mogą być krótsze, a cała nóżka też? Mam nadzieję, że nie...
 
reklama
Mumia - sliczny ten twoj Maxiu. super, ze mialas chwilke dla siebie i moglas sie odprezyc. to wazne jak w kolko tylko dom i dzieci. a twoja srednia pociecha to w jakim jest wieku?
 
mumia Max jest przesłodki! ale fajnie, że się oderwałaś na te kilka godzin od domowych obowiązków! super! Co do bucików to niedobrze, że na rzepy. Chociaż może lepszej jakości niż nasze, może być problem z wysuwaniem stópek a jak Max podrośnie to nie będzie miał problemów z ich zdejmowaniem;) no cóż zobaczysz. koniecznie pojedź sprawdzić co z tym gipsem, jeśli stopa jest źle ułożona, mogą być poważne konsekwencje. Bartek raz zsunął gips ale na szczęście dobrze się skończyło. I zwracaj uwagę na to czy paluszki się ruszaja i czy nie sinieją,ale pewnie lekarz Wam o tym mówił. Zakładanie gipsu nic przyjemnego i później mycie zaschniętych pozostałości! to chyba najgorzej wspominam. nasz lekarz przy zakładaniu gipsów kazał zdejmować pampersa, więc ten gips był wszędzie;)
 
My też ściągamy pampersa ale jakoś się udaje Maxia nie pobrudzić, zakładają mu taką folię ochronną. Zastanawiam się teraz co zrobić bo nasz lekarz akurat dzisiaj jest w Warszawie na sympozjum... Co prawda mam jeszcze jeden szpital w moim mieście ale w Holandii strasznie nie chcą się wtrącać w środku leczenia innemu lekarzowi, mam nadzieję, że w tej sytuacji jednak nie będą robić problemów...

Agugula, średnia ma półtora roku, istne tornado, niestety rozpieszczone przez teściową, ona nie uznaje słów "moment" i "poczekaj chwilę", wszystko chce mieć teraz, zaraz, natychmiast. No, wiadomo, że ze mną lekko nie ma i nie dostaje wszystkiego co chce (babcia daje nawet do zabawy swój dosyć drogi telefon komórkowy tylko dlatego żeby Maja nie krzyczała...), musi poczekać i zaczyna się niezły wrzask :) Ale ja jestem cierpliwa, wytrzymam :)

Kaja, sprawdzam paluszki, w każdą środę wieczorem po zmianie gipsu panikuję, że tym razem sinieją, że coś jest nie tak :) Ale na szczęście na razie wszystko jest w porządku.

A polecacie coś do smarowania nóżek przy zmianie gipsu? Bo ja używam oliwki dla dzieci ale bardzo delikatnie bo mam wrażenie, ze jak mu próbuję delikatnie posmarować nóżkę kremem natłuszczającym to go to boli :( Wcale się nie dziwię, tyle czasu ucisk w gipsie... Ale Maxiu kochany jest strasznie, płacze raczej i niespokojny jest ale to wszystko mu wybaczam. Już tydzień ładnie przesypia całe noce więc przynajmniej się wysypiam i zbieram siły na dzień :) Śpi od około północy do 6, 7 lub nawet 8 rano. Wczoraj zasnął o 22 i spał do 6. Super :)

Teraz idę dać drugie śniadanko Majeczce.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)
 
hejka.
mumia ta nozka malego nie boli tylko jest bardzo wrazliwa na dotyk. moj jeremi mial to samo, ale po paru dniach od zdjecia gipsu juz bylo ok. to widze, ze maja jest w wieku mojego malucha :)
 
cześć kobietki, pamiętacie mnie jeszcze ?

MUMIA- synka masz cudnego, jeszcze raz gratulacje! To wszystko normalne co teraz przechodzisz, my też to przechodziłyśmy :) kontroluj paluszki, naciskając mu i patrz czy zmienia się kolor skóry. Przy zmianach gipsu przeżywałam to samo, z tym, że gość z gipsowni kazał zawsze odczekać 15min w poczekalni i przyjść jeszcze skontrolować. A czy mówił Wam lekarz, żeby jak najmniej nosić dziecko w pozycji pionowej ? i jak dziecko leży podkładać np zwinięty kocyk pod nóżki by lepsze krążenie było ?
Co do kremu po gipsach, z czystym sercem mogę polecić Ci A- DERMA, dobry również na chłodne, wietrzne dni. Nam oliwką nie pomagała a nawet było gorzej ji ten krem polecił mi nasz pediatra. NA drugi dzień widziałam niesamowitą poprawę a Dorian miał skórę już popękaną i aż krwawiła. Poleciłam go koleżance, której córeczka była w gipsie do pasa (biodra) i jej skóra wyglądała podobnie, również była zaskoczona szybką poprawą. koszt to ok 50zł ale jest rewelacyjny. agugula - podeśle Ci nr na priv :)
 
elwiwas, pewnie, że pamiętamy;) co u Was?
faktycznie, zapomniałam o podkładaniu kocyka pod nóżki - "wałeczka" jak mówil nasz lekarz. ale o pozycji pionowej nie wspominał
A Bartka nóżki po gipsach wyglądały dobrze, może troszkę wysuszone ale wtedy bephanten albo mleczko NIVEA wystarczało

Jutro jedziemy na kontrolę!!! Trzymajcie za nas!!! mam nadzieję, że dzisiejsza noc Bartka w szynie jest ostatnia, ale co będzie to będzie. No i później czeka nas dłuuuga podróż do małopolski. Mam nadzieję, że mały dobrze ją zniesie;) Odezwę się jak będziemy na miejscu. Pozdrowionka!
 
u nas niestety tak, że nie mogę pisać publicznie.

dziewczyny z krakowa to może umówimy się na spacerek i plotki ?
 
Siemka dziewczyny :) Wrócilismy z nad morza :( Ania czuje sie bardzo dobrze. Nad morzem bylismy z nia 2 razy a potem tylko jak spała bo ta mała zołza jak szumiało morze i wiał wiatr to płakała krokodylowymi łzami i niestety trzeba było zwijac manele. Nawet jak był jeden dzien bez wiatru a na morzu nie bylo zadnych fal to i tak nie dala sie przekonac :( Zobaczymy co bedzie 27 lipca bo jedziemy z nia spowtotem nad morze :) Noga jest ok. Wygina sie bardzo ładnie. w bucikach Ania chodzi cały czas. 26 lipca przed wyjazdem idziemy na kontrole do lekarza takze zobaczymy co nam powie.

Kaja czekamy na wiesci. Jestem bardzo ciekawa co wam powie lekarz no i czy moze zalec takie buciki jak ma Ania :)

Mumia gratulacje :) Synus przeuroczy :) A gipsami sie nie przejmuj. Moja Ania miała ich w sumie 4 za kazdym razem kiedy jechalismy na zmiane mylam jej nozke chusteczkami nawilzonymi i smarowalam noge balsamem Nivea. W sumie jak pamietam Ania nie miala wrazliwej nozki. Dala sie normalnie dotykac chociaz ja i tak staralam sie to robic delikatniue.

Zmykam i odezwesie pozniej do was bo jutro jade z Ania na działke do Sulejowa.
 
reklama
A bym zapomniala. Dziisja idziemy do pediatry bo martwi mnie to, ze Ania nie ma zadnego zabka :( no i *******a nie potrafi siadac z pozycji lezacej :( Nie wiem czy to normalne :(
 
Do góry