reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

dzis wyszlam ze szpitala. bylam na badaniach, bo szyjka sie skrocila i grozi to wczesniejszym porodem. ale duzo wypoczynku i lezenia ma pomoc. jakos te 8 tyg przebiedujemy :) a cale cialo miesnie i kosci to tak mnie bola od szpitalnego lozka, ze szkoda gadac :) poza tym brzuch juz wielki (mysleli, ze ja do porodu a tu jescze 2 m-ce przede mna hehe)

MagdaM ale ci zazdroszcze tych wczasow. jak sobie pomysle, ze ja tu w duchocie siedze (leze) a Ty nad morzem- do tego rzeska bryza....ah w tym roku to tylko pomarzyc moge, ale w przyszlym to nadrobie.
 
reklama
Magda dzięki za stronkę Gucia, buciki są odlotowe i jakie fajne zapiętki;) no i dzięki za ściągawkę, co zabrać do apteczki. a witaminy D3 nie podajesz Ani codziennie?wszędzie spotykam się z opiniami, że do roczku należy podawać dziecku aby zapobiec krzywicy. nasza lekarka też zaleciła podawać, więc podaję;) co do pracy w sekretariacie to u nas są dwie panie, obowiązki wiadomo korespondencja, telefony, druki szkolne.ponadto jedna pełni funkcję kadrowej, tj. "obsługuje" pracowników a druga uczniów (legitymacje, nabór) pracują 7-15, również w ferie,wakacje:( co do pensji nie mam pojęcia. Cóż życzymy Wam szerokiej drogi i owocnego wypoczynku, należy się Wam :tak: no i czekamy na wiadomości!
agugula no to jesteś w odwrotnej sytuacji niż ja byłam. końcówka ciąży była ok (poza opuchniętymi stopami i zgagą) za to początki przeleżałam w szpitalu brrrrr. koniecznie dużo wypoczywaj i wstawaj z łóżka tylko do toalety. lepiej leżeć w domku niż w szpitalu. będzie dobrze:) a te 2 miesiące miną niepostrzeżenie. wyprawkę już masz?
 
wyprawke mamy, duzo rzeczy ze starszego synka (4lata) bo jak to przy pierwszym dziecku to sie ma fiola i kupuje mnostwo rzeczy. teraz to dokupie bielizne, body. a co do reszty ubranek to zobacze, bo spodenek, sweterkow itp to mam naprawde niezliczone ilosci, ale trzeba bedzie zobaczyc czy nozka z gipsikiem to wejdzie do normalnych spodenek, choc przypuszczam, ze dresiki sie tutaj najlepiej sprawdza. a wy jak sadzicie z doswiadczenia?

a poza tym to ciagle jestem zmeczona, spiaca. przy starszym sunku to do samego konca sie czulam jakbym wcale nie byla w ciazy. zadnych dolegliwosci, nudnosci, zmeczenia a teraz... a jeszcze te upaly :(
 
Kaja my tez podajemy D3 kazdego dnia z tym, ze ja wieczorem. Ale ponoc tak powiedziała nam nasza pediatra, ze D3 nie wspólgra z kremami z filtrem dla dzieci. Dlatego ja podaje zawsze wieczorem.
Co do pracy to własnie ja bym chciała preacowac na jedna zmiane. To byłoby mi na reke. Ja poracuje na 7-15 i 12-20 :(
Agugula zycze Ci duza wypoczynku i wytrwałości. Moja Ania jak miala nozke w gipsie to spokojnie wchodzila w jeansy. Nie bylo problemu bo nozka takiego malca jest drobna :)
Dziewczynki dzisiaj wyjezdzamy takze odezwe sie do Was dop[iero po powrocie :)
Kaja a Wy bedziecie zamawiac te buciki dla Bartusia ?
 
Magda już Cie pewnie nie zastanę, jak już pisałam skorzystamy z okazji jak będziemy w Krakowie to obejrzymy te buciki;) jeśli spodobają się Bartkowi to na pewno kupimy. Do spisania po Waszym powrocie, ja na wyjeździe będę w miarę możliwości często tu zaglądać;) Jeszcze raz udanego wypoczynku!

Agugula to faktycznie więcej za Tobą niż przed;) co do gipsów, różnej grubości zakładają. Ale myślę, że o tej porze roku nie będziesz mieć problemów ze spodniami. Nas troszkę blokowały kombinezony zimowe;) ale zdecydowana większość śpiochów, spodni była ok. Co do upałów...pomęczysz się troszkę. Odpoczywaj póki możesz;) A senność jak piszesz, to była pierwsza oznaka mojej ciąży;) no i tak pozostało do dziś heh
 
Cześć dziewczyny,

u nas jakoś się zaczęło kręcić... Max co prawda je bardzo często ale i też potrzebuje dużo, co środę mamy zmianę gipsu, teraz będzie czwarty. Podczas tej wizyty mam nadzieję usłyszeć coś więcej odnośnie postępów w leczeniu, ostatnio tylko lekarz powiedział, że podobają mu się kąty... Na razie jestem zielona z tego wszystkiego... Ile czasu Wasze dzieciaczki miały gips? Bo ja tu coś słyszałam o trzech miesiącach, a w Amsterdamie mi mówili, że 6 do 8 tygodni więc już sama nie wiem...

Poza tym martwię się bo chora stópka jest troszeczkę krótsza od zdrowej, przynajmniej tak wygląda, jest trochę grubsza na podbiciu, też tak miałyście? Da się to później "wyciągnąć" masażami?

Kaja, jeśli chodzi o to co pisałam wcześniej, hehe, nie wiem jak dałam sobie radę zachowując naturalny kolor włosów (wciąż)... Już dawno powinnam być siwa. W Holandii mieszkam dwa lata, przez kilka miesięcy chodziłam do szkoły żeby się nauczyć holenderskiego, na początku maja miałam egzamin państwowy "holenderski jako drugi język", zdałam. Moja najstarsza córka miała 17 czerwca operację na prawe oko, niestety nie mogłam z nią być bo musiałabym pojechać na cały dzień do Amsterdamu, a z Maxem nie chciałam siedzieć cały dzień w szpitalu, same rozumiecie, dopiero po porodzie... Tatuś z nią pojechał. Poza tym Max przez ten gips jest raczej marudny, trochę popłakuje, na pewno jest mu gorąco, dzisiaj jest 30 stopni, uff... Poza tym mój kochany pracuje więc jak najstarsza idzie do szkoły w dzień powszedni to ja zostaję w domu z marudzącym Maxem i tornadem w postaci średniej :)

Czasem nie wiem jak się nazywam... :)

Pozdrowionka dla wszystkich, zdjęcia wrzucę jak tylko znajdę aparat, który wsiąkł kilka dni temu, nie wiem jakim cudem...
 
hej.
mumia nie martw sie krotsza stopka. bo to jedyny minus tego leczenia. moj jeremi tez ma o prawie rozmiar mniejsza od zdrowej. u nas bylo tak, ze w sumie mila 6 gipsow i trwalo to 8 tygodni naciecie sciegna i buty.
bedzie dobrze. a malemu napewno goraca a tym bardziej ze od wczoraj mamy cieplutko.
podziwiam cie, ze dajesz sobie rade z trojka dzieci i naturalnym kolorem wlosow :)
 
Elwiwas czy moglabys mi podac nr tel do dr sułko

Mumia widze, ze Ty na pelnych obrotach. pewnie czasem brak ci sil i checi do zycia - ale nie ma sie co dziwic.

Kalinka a Twoj Jeremi to teraz ma teraz łuske zalozona? czy jak jedna nozka jest skrzywiona to luske nosi sie i tak na dwie nozki? wiem, ze to banalne pytanie, ale tak sie nad tym zastanawialam.
 
mumia naprawdę podziwiam z trójką dzieci! ja czasami ledwo żyję a mam tylko Bartusia;) i jak piszesz o swojej Średniej, że tornado to ja to samo mogę powiedzieć o Małym. Powodzonka i trzymaj tak dalej! Jeśli chodzi o gipsy to mieliśmy 9 (trwało to 2 miesiące) i zabieg. co do rozmiaru stópek to nie mamy porównania, bo Bartek obie ma z SKS. Pozdrawiam!

kalinka ruszyło coś w sprawie wyjazdu chłopców? Pozdrowionka!
 
reklama
hejka.
aga jeremi nie ma lusek tylko spi w szynie. przynajmniej mam taka nadzieje, ze spi i ze moja mama mu zaklada.
kaja do polowy lipca zyjemy pod znakiem zapytania najpierw musza nam sie pewne sprawy zamknac zeby ruszyc cos dalej. jak narazie to problem bedzie z wynajeciem mieszkania bo ceny niestety dosc wysokawe, ale zobaczymy jak to bedzie. jestesmy dobrej mysli.
a u nas dzisiaj upa ale wreszcie cieplo.
dzisiaj sie narobilam w pracy i jestem padnieta a do tego zaczyna mnie lapac migrena.
 
Do góry