reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

elwiwas, ja miałam w sumie 4 operacje(w latach 80-tych tylko tak leczono) 2 w Krakowie w Klinice na Kopernika i 2 w Warszawie. Pierwsze w wieku 8m-cy kolejne 7 lat. Później buciki z szynami, ale takimi pionowymi i długo wkładki na płaskostopie. W szkole średniej i na studiach rehabilitacja. Trudny przypadek z tymi moimi stopami, na szczęście Bartuś ma lżejszy stopień i myślę, że jednorazowy zabieg wystarczy. I dobrze, że u Niego zostaną małe blizny, moje mają ok 10-20cm po 3 na każdej nodze:-(
A jak zdobyć ten suwaczek?
 
reklama
oj kaja biedactwo, ale sie nameczylas :( ale najwazniejsze, ze mozesz chodzic.
i to jest priorytet w tej wadzie.
my jedziemy na kontrole 30.03 chcialabym zeby juz nam nie kazal spac w szynie, ale zobaczymy bo i tak nieraz spi bez. bo do tego walcze z jego brzuszkiem.
 
kalinka, a co z brzuszkiem? pobolewa Go? u nas na szczęście jelitka unormowały swoją pracę, nawet w szynie. gdyby jeszcze nie łykał tyle powietrza przy czkawce albo płaczu to byłoby super!
a kontrole mamy 28 marca i zobaczymy co powie po trzech miesiącach, raczej nie łudzę się, że pozwoli na dzień zdejmować szynę. ale może już w czerwcu...
 
Właśnie Kalinka co tam sie dzieje ?? Dziewczyny my mamy jednak dzisiaj wizyte :) Również mamy nadzieje, ze obejdzie sie bez szyny :) Laski a podajecie swoim dzieciaczkom probiotyki ? Jak wrócimy od lekarza to dam Wam znac :)
 
Magda czekamy na wieści. Nie podaje probiotyków, bo karmię piersią a poza tym na szczęście Mały do tej pory nie miał antybiotyków.
 
Moja Ania tez nie miała nigdy podawanych antybiotyków :) Wizyta owocna :) Wszystko ogólnie jest w normie. Nozka jest prawidłowo ułozona, mamy ja tylko masowac aby zginała sie grzbietowo. Najgorsze jest to, ze Ania wyrasta z bucików :( Za miesiac idziemy na kontrole i wtedy najprawdopodobniej Ania bedzie miała zrobiona łuske z takiego miekkiego gipsu. Mozna ja spokojnie zdejmowac ale obawiam sie, ze Ania nie koniecznie bedzie chciała w niej chodzic bo ta łuska jest z usztywnieniem na kolano. Bedzie sie denerwowoała, ze nie moze zginac nozka :( Dlatego lekarz stwierdził, ze jak nie da rady w tej łusce to bedzie trzeba kupoic buty. Łuska kosztuje 50 zł :) dlatego lekarz poleca łuske zeby nie moczyc tyle kasy w butach. Zobaczymy jak to bedzie. Osobiscie wole bucik...
 
Magda, fajnie, że z nóżką jest w porządku :-) łuska na jednej nóżce, czy buciki na dwóch...możecie sprawdzić jak będzie tolerować łuske, jak się "nie przyjmie" to buciki. Ania zdecyduje jak Jej wygodniej ;-)
 
Kaja my juz taka łuske mielismy... Ania sie denerwowała ze nie moze zginać nóżka w kolanie :( Obawiam sie, ze tutaj bedzie taka sama reakcja. A lekarz mowi, ze na 2 miesiace to szkoda jest kupowac buty bo one troche kosztuja...
 
hejka.
no wlasnie nie wiem co malemu zaczelo sie z brzuszkiem dziac, ale w nocy jak sobie pusci baka to strasznie placze. ale przestalam mu dawac mleko na noc i jest lepiej.
my mamy buciki nr 1 i tez dawno na dlugosc za male sie zrobily, ale mojego brata tesc jest super czlowiek i wymyslil mi przedluzenie i przerobil te buciki i ma dobre do tej pory. mam nadzieje, ze jak pojedziemy 30 marca na kontrole to nie bede musiala mu jeszcze nowych kupowacbo nie mam kasy.
magda super, ze wizyta sie udala :) a nie mozesz tych swoich bucikow przedluzyc w paluszkach?? my mamy tak przedluzone i sa ok.
a na temat luski to sie nic nie wypowiem bo nie mialam z nia stycznosci.
probiotykow zadnych nie daje a maly niestety juz mial antybiotyki pare razy, ale to raczej dlatego, ze lapie chorobska od stasia a ten przynosi z przedszkola :(
widze, ze sie rozpisalyscie a ja jeden dzien do was nie zagladalam :)
 
reklama
Nasza Ania strasznie krzyczała po zjdzeniu mleka... Dlatego poprosiłam o probiotyk i wszystko sie uspokoiło. Kalinka jak Ania prykała to tez starsznie płakała a przy tym te baki byly strasznie smierdzace :(
 
Do góry