reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

ja mam coreczke z ta wada. Ma 9 miesiecy i od 3doby zycia ma zakladany gips. teraz juz ostatni miala i sa rezultaty teraz tylko obuwie ze sztywna podeszwa mam kupic
 
reklama
monia czy ja dobrze zrozumialam, ze twoja corka przez 9 miesiecy ma gipsy na nodze??
jaka jest roznica miedz zdrowo a chora noga?
tzn w goleni i dlugosc stopek?
a u kogo sie leczysz??
pytam bo dla mnie to jest dosc dziwne, ze tyle miesiecy ma gipsy i teraz nie bedzie szyny tylko buty sztywne.
 
Ja tez jestem w szoku... Słyszałam, ze gipsem leczono sks ale to dawno temu. Teraz stosuje sie szyne denisa dlatego, ze przy gipsie chora nózka jest duzo chudsza no i robi sie zastuj w mięśniach. Przynajmniej tak powiedział mi Aneczki lekarz. Co do stópek to moja córcia ma jednakowa długość stópek :)
 
no wlasnie Magda masz racje. nam profesor mowil to samo. i mimo, ze maly mial zmieniany gips co tydzien to i tak nozka jest szczuplejsza w goleni i krotsz w stopce o jakis nie caly rozmiar. ale najwazniejsze, ze jest dobrze ukierunkowana i ze maly juz sam chodzi.
 
Monia - nie chce Cię martwić ale czy na pewno trafiłaś do dobrego specjalisty ? Czu Twója córcia miałam dużą wadę... nie wyobrażam sobie, mojego dziecka do tego czasu w gipsach, to źle wpływa na biodra...
 
Kalinka no i jak wygląda to chodzenie u Twojego Synka? Widać cos czy jest tak jakby nigdy nie bylo chorej nozki ? U nas na całe szczescie po zdjetych gipsach nozka jest taka sama :) nie jest chudsza a co najwazniejsze stopa nie jest krotsza :)
 
Magda Jeremi zaczal chodzic jak skonczyl 10,5 miesiaca. i bys nie powiedziala, ze cokolwiek mu bylo czy jest. teraz juz zaczyna wrecz biegac wiec oczy w kolo glowy bo wejdzie juz wszedzie :) i jest tez plus szyny na nogach. jest bardzo silny nie tylko w nozkach ale i raczkach :) kto wie moze sportowcem bedzie. moj brat a jego chrzestny mowi, ze juz niedlugo beda cwiczyc bo on zapalony gracz i sportowiec.
Monia kurcze tak caly czas mysle nad ta twoja corcia i nie wiem co mam wymyslec... napisz nam cos wiecej jak tam jej rozwoj i jak ta noga.
 
Kalinka bardzo mi pomogło to co napisałas i jednoczesnie ciesze sie, ze po Twoim synusiu nic nie widac :) Moja Ania tez wywija z szyną. Czasami trzeba uważać zeby nie zarobic po twarzy :) Za tydzien idziemy do lekarza na kontrole mam nadzieje, ze bedzie dobrze :) Monia cos mi sie wierzyc nie chce z tymi Twoimi gipsami. Jaki lekarz w 21 wieku kazałby dziecku przez 9 miesiecy gips nosic :/
 
Magda to super, ze wywija :) bedzie silna kocietka z niej :) no ja dzisiaj w nocy bym zarobila w twarz bo sie w poprzek polozyl. a ja z malym jade na kontrol nakoniec marca.
a widzisz Monia jakos sie nie odzywa. a szkoda bo jestem ciekawa jak to faktycznie jest u niej. kurcze, ale zeby tyle miesiecy w gipsie trzymac?? to przeciez ta noga ma zachcamowany rozwoj miesniowy...
a moze to blef... tym bardziej, ze ma jeden post...
 
reklama
Do góry