reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starsi ludzie i ciężarne w autobusie...

Całą zimę narzekałam, jaka to ohydna znieczulica w tym kraju, nikt mi nie ustępuje miejsca w tramwaju i w ogóle to ja się obrażam.

Wyszło słońce, skończyły się obszerne płaszcze i muszę odszczekać każde słowo. Wczoraj wsiadłam do autobusu środkowymi drzwiami i wypatrzyłam wolne miejsce na końcu. Nie doszłam, bo przy pierwszym rzędzie już ktoś się poderwał i mi ustąpił. W tramwaju – też co chwila. Nawet jak się tyłem ustawię, to potrafią mnie wypatrzeć i zaraz ktoś leciutko pociąga mnie za rękaw. To strasznie kochane i jest mi bardzo miło, że to robią, choć przecież wcale nie muszą. A 90% ustępujących to kobiety. Czasem mi nawet trochę głupio, bo nawet babulinki mi ustępują. A zdaża się też, że stanę „nad” jakimś faciem w tramwaju i nic. To dla mnie teraz taka zabawa. Staję sobie i kątem oka obserwuję reakcje ludzi. Zazwyczaj po dwóch przystankach (albo i wcześniej) jakaś babka nie wytrzymuje i mi ustępuje.

Za to wczoraj wracałam z parku, a tu całe miasto jechało na mszę (bo Papież). Strasznie mnie pozgniatali, prawie musiałam na nich krzyczeć. To było nawet zabawne, że na co dzień spotykam się z wielką życzliwością, a w dzień, kiedy wszyscy jechali do kościoła się modlić, to ciężarną okropnie sponiewierali. :p
 
reklama
a mnie jeszcze jakos nie spotkało, aby ktoś ustapił mi miejsca. Moze dlatego że jeżdżę częsciej autem, a jak autobusem to wsiadam na pierwszym przystanku wiec zawsze są wolne miejsca i korzystam sobie z nich.
Zauwazyłam jednak ze ludzie baaaardzo gapią się na ciężarne(na brzuch głownie). czasem czuję się jak z innej planety. A wczoraj to nawet w Kościele byłam obiektem zaintereowania. A ludzie przyszli sie niby modlić w intencji Papieża...
 
Jest coraz cipelej więc zrobię sobie może rundkę po mieście komunikacją miejską i zbadam reakcje ludzi na odmienny stan ;) ;) ;) ;D ;D ;D
 
Ja całą mszę wielkanocną stałam, a nikt nie ustapił miejsca. A miałam zdjętą kurtkę bo zaczęło mi być strasznie gorąco, a mojego brzuszka to nie sposób zauważyć. Niektórzy tak się gapili na brzuch, ale jak ja spojrzałam na nich to odwracali głowę. Straszne to jest, niby każdy człowiek chce pokazać, że jest wierzącym, a jak co do czego to widzą tylko czubek własnego nosa. Tak jak brunetka chętnie przejechałabym się komunikacja miejską, ale boję się , że wrócę zdegustowana i strasznie wnerwiona :mad:
 
No ja dziś bede miała okazję przetestowac swój pomysł z przejażdżką komunikacja miejską, bo wybieram się do lekarza i czekają mnie dwie przesiadki. Także zobaczymy.
 
Ewka pisze:
Niektórzy tak się gapili na brzuch, ale jak ja spojrzałam na nich to odwracali głowę. Straszne to jest, niby każdy człowiek chce pokazać, że jest wierzącym, a jak co do czego to widzą tylko czubek własnego nosa.
bo kobitki w ciąży to kosmitki!!
a tak dużo się mówi o zbyt niskim przyroście naturalnym...ehhhh

ale z drugiej strony... Ewka może tak ładnie wyglądałaś???
ja się dziś złapałam na tym że gapię się na dziewczynę z brzuszkiem w parku. poprostu ślicznie wyglądała i się zapatrzyłam i powspominałam swoje :D brzusio
 
Dzięki Theo, ale zamiast sie gapić ktos mógł zauważyć, że ledwo stoję na nogach. Teraz jak chodzę do kościoła to jestem przynajmniej pół godziny przed mszą, aby zając miejsce ;)
 
Mi jest najbardziej przykro z tego powodu, że ludzie podsiadają drugich. Juz nie o to chodzi, że ktoś ma wstawac gdy kobietka z brzuchem ma wsiadac do autobusu - wiadomo, inni tez mogą byc zmeczeni, źle się czuć. Ale ciągle mi sie zdarza, że koło mnie zwalnia się miejsce i ktoś stojący obok zaraz wpycha tam swój tyłek. Gdy pierwszy raz z tym sie spotkalam to aż mi szczęka opadla, bo moj brzuszek juz wiosenna porą widać. Najgorsze jest to, że czasem naprawde źle się czuje i raz zemdlalam w tramwaju.
 
reklama
ja nie powiem ustępowali mi miejsca w autobusie. nawet dziewczyny w moim wieku jak ustepowały to mówiły per pani aż czułam się jak stara baba. ale był moment kiedy w 9 miesiącu jechałam autobusem i było mi naprawdę ciężko nikt nie ustąpił mi miejsca. Siedziała za to zakonnica i widziała że jestem w ciąży i ustąpiła mi dopiero wtedy kiedy zauważyła obrączkę na moim palcu.
 
Do góry