reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

reklama
Dzieki Dziewczynki za pocieszenie :happy:
Teraz staram się o bycie późną mamusią - letnią porą stuknęła mi 40stka :wściekła/y: więc czasu już nie mam za wiele.. Pierwsze co zaordynowała mi moja ginekolożka, to badania estradiolu i FSH. W sierpniu wyniki wyszły b.ładne - 37,3 pg/ml oraz 6,9 mlU/ml. Ostatnio zmieniłam ginekologa na znanego i dobrego lekarza, który odbierał mego syna (w styczniu minie 19 lat :eek:). Specjalizuje się w leczeniu bezpłodności (to tak na zaś).
Nie robiłam innych badań jeszcze. Za pierwszym razem mierzene temperaturek b. mi pomogło - o swojej ciąży byłam przekonana już dzień "po"... Dlatego ponownie je mam zamiar notować i wykorzystać. Zobaczymy... Daję sobie czas do marca, zanim zacznę panikować :-D
 
dziewczyny, a macie kogos w realu - jakas kolezanke, przyjaciolke - ktora tez sie stara, bo ja kurcze nikogo, wszsycy albo juz maja dzieci i nie chce wiecej poki co:-)albo jeszcze o tym wogole nie mysla, tego mi jakos brakowalo...choc teraz jak tu do was trafilam moze bedzie lepiej:-)

ja nie mam nikogo, z kim mogłabym się podzielić staranką :-( prócz was :-) kuzyn z dziewczyną (już żonką) zaliczyli "wpadkę" i niedawno urodziła. Jak się mnie spytała kiedy nasza kolej... :-( ja, że mamy jeszcze czas... :-( lipa po prostu! :-(

ryba30 - witaj na forum :-) zajrzałam do twojego wykresu -ale skoki... ja się jeszcz nie znam na interpretacji... można mieć owulkę w 28-29 dc?? :eek: bo to tak jakoś późno :eek: u mnie też skoki i jak gin powiedział, że mam cykl bezowu w tym m-cu to se odpuściłam (a to było w 20dc i pęcherzyk miał 6mm) :eek: a może trzeba by powalczyć jeszcze :eek: w końcu gin też się może mylić :szok: chociaż chyba temp mi za bardzo wariuje...:-(
 
ryba30 - witaj na forum :-) zajrzałam do twojego wykresu -ale skoki... ja się jeszcz nie znam na interpretacji... można mieć owulkę w 28-29 dc?? :eek: bo to tak jakoś późno :eek: u mnie też skoki i jak gin powiedział, że mam cykl bezowu w tym m-cu to se odpuściłam (a to było w 20dc i pęcherzyk miał 6mm) :eek: a może trzeba by powalczyć jeszcze :eek: w końcu gin też się może mylić :szok: chociaż chyba temp mi za bardzo wariuje...:-(
Ja mysle, ze mozna. I u Ciebie byc moze tez jeszcze bedzie, skoro masz takie dlugie cykle. Bo faza poowulacyjna trwa 10-16 dni, wiec na upartego...
 
a wiec kobitki @ jeszcze nie widac a brzucho pozadnie daje w kosc tak jak zawsze przed ciekawa jestem:eek: chyba nie wytrzymam i rano do apteki skocze po bardziej czuly test bo ten rano to tylko 25ml/Uml wiec moze kupe 10ml. myslicie ze to dobry pomysl???:sorry:
 
Scully, można mieć tak późno owulkę, u mnie wczoraj w 25 dc pęcherzyk miał 18 mm i mój gin stwierdził, że za o.k. 3-4 dni prawdopodobnie będzie owu. Poza tym jeszcze wczoraj rano śluz nie miał żadnych cech płodnego, a wieczorem już tak i dziś od rana już mega płodny. Ja też spojrzałam na Twój wykres i masz chyba długie cykle, więc dlaczego owu nie może być później?
 
Ja również nie mam za bardzo z kim pogadać o staraniach. Mam dwie koleżanki w bardzo zaawansowanych ciążach więc żyja juz porodem, a moja przyjaciółka nawet nie chce słyszeć o dzieciach. Z rodziny natomiast nikt nic nie wie, więc zostałyście mi tylko Wy :-)
Zastanawiam się nad zakupem testów owulacyjnych...ale nie wiem czy to ma jakis sens...
 
reklama
Scully, można mieć tak późno owulkę, u mnie wczoraj w 25 dc pęcherzyk miał 18 mm i mój gin stwierdził, że za o.k. 3-4 dni prawdopodobnie będzie owu. Poza tym jeszcze wczoraj rano śluz nie miał żadnych cech płodnego, a wieczorem już tak i dziś od rana już mega płodny. Ja też spojrzałam na Twój wykres i masz chyba długie cykle, więc dlaczego owu nie może być później?

a bo mój gin powiedział (był 20 dc), że mu to wygląda na II fazę cyklu (że owulki nie miałam) i mnie tym załamał :-( nie brał nawet pod uwagę długich cyklów tylko powiedział, że trzeba je zmniejszyć do max 35 dni :confused2:

Tu jest fajny kalkulator dni płodnych:
Gazeta Bezpłatna ECHO
i by wychodziło, że jutro powinnam mieć owu :szok: cholercia, może nic straconego :eek: może Bozia się zlituje i da fasolkę :eek::-p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry