reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

Eijf ja własnie też nieslyszalam,ale poczytalam dzisiaj troche w necie.Miedzy innymi znalazlam takie zdanie:
"Dodam, ze brzuch często bywa powiększony na początku ciązy. Wygląda jak wzdęty. Macica jest jeszcze wprawdzie mała, ale już rośnie. Z kolei narządy jamy brzusznej przesuwają się powolutku ku gorze, by robic jej miejsce. Następuje to już po terminie spodziewanej miesiączki. U mnie tak było. Z początku myśłałam, ze po prostu przytyłam, bo ciasno mi było w dżinsach. Ponadto hormony ciążowe spowalniają pracę jelit i wywołują wzdęcia. Z tego rowniez powodu brzuch powieksza sie."

Ponadto ja jestem cholerny chudzielec waże 45kg,i nigdy na brzuchu nie mialam nic takiego.Dlatego obawiam sie co to jest.A potwierdzona badz nie bedzie w srode.Bylam juz u ginka ale powiedzial,ze za wczesnie kazal przyjsc w srode,i wtedy powie co to może być.Bo mam wedlug nie powiekszoną i rozpulchniona macicę.Testy robiłam ale to juz dawno jakoś 5 dni przed sponiedziwaną @ i wyszedł negatywny.potem dostalam w dniu spodziewanej plamień,i lekkiego krwawienia-poszłam do ginka,bo raz ten brzuch,2 ta @ byla dziwna skapa,i trwała zaledwie 2.5 dnia.3 mam duzo gestego bialego sluzu-wczesniej nie mialam czegos takiego.3 mialam takie bole piersi ze gryzłam poduszkę z bólu!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Eijf ja własnie też nieslyszalam,ale poczytalam dzisiaj troche w necie.Miedzy innymi znalazlam takie zdanie:
"Dodam, ze brzuch często bywa powiększony na początku ciązy. Wygląda jak wzdęty. Macica jest jeszcze wprawdzie mała, ale już rośnie. Z kolei narządy jamy brzusznej przesuwają się powolutku ku gorze, by robic jej miejsce. Następuje to już po terminie spodziewanej miesiączki. U mnie tak było. Z początku myśłałam, ze po prostu przytyłam, bo ciasno mi było w dżinsach. Ponadto hormony ciążowe spowalniają pracę jelit i wywołują wzdęcia. Z tego rowniez powodu brzuch powieksza sie."

Ponadto ja jestem cholerny chudzielec waże 45kg,i nigdy na brzuchu nie mialam nic takiego.Dlatego obawiam sie co to jest.A potwierdzona badz nie bedzie w srode.Bylam juz u ginka ale powiedzial,ze za wczesnie kazal przyjsc w srode,i wtedy powie co to może być.Bo mam wedlug nie powiekszoną i rozpulchniona macicę.Testy robiłam ale to juz dawno jakoś 5 dni przed sponiedziwaną @ i wyszedł negatywny.potem dostalam w dniu spodziewanej plamień,i lekkiego krwawienia-poszłam do ginka,bo raz ten brzuch,2 ta @ byla dziwna skapa,i trwała zaledwie 2.5 dnia.3 mam duzo gestego bialego sluzu-wczesniej nie mialam czegos takiego.3 mialam takie bole piersi ze gryzłam poduszkę z bólu!

No a dlaczego nie powtorzysz testu?Wizyta u lekarza swoja droga ale do srody daleko:)a przeciez test ostatnio robilas dawno temu wiec jesli to ciaza to powinien wyjsc.One sa teraz takie czule.Skoro jestes po terminie i to ciaza to zarodek musial sie zagniezdzic i hormon ten wzrosnac.Ja bym robila(zreszta ja co chwile robie:))a szczegolnie gdyby okres mi sie nie pojawial
 
ale u mnie sprawa nie jest taka prosta.Bo mam chore nerki,i wynik moze byc zafalszowany.Pozatym gin powiedział mi,ze tak na prawde tym testom w 100% ufać nie można a jesli juz ma się problemy z nerkami to to w ogole jest jak loteria.Poza tym mam kumpele której test pozytwynie wyszedl pod koniec 7 tygodnia.Ciąże miala juz potwierdzoną,test chciała mieć na pamiątke.Poza tym obiecalam sobie,ze juz nie bede testów marnowac,trzeba dbac o srodowiskoDo srody wytrzymam juz niedaleko:)













 
ale u mnie sprawa nie jest taka prosta.Bo mam chore nerki,i wynik moze byc zafalszowany.Pozatym gin powiedział mi,ze tak na prawde tym testom w 100% ufać nie można a jesli juz ma się problemy z nerkami to to w ogole jest jak loteria.Poza tym mam kumpele której test pozytwynie wyszedl pod koniec 7 tygodnia.Ciąże miala juz potwierdzoną,test chciała mieć na pamiątke.Poza tym obiecalam sobie,ze juz nie bede testów marnowac,trzeba dbac o srodowiskoDo srody wytrzymam juz niedaleko:)













skoro jestes cierpliwa to poczekaj.Pewnie wszystko sie wtedy okaze.ja bym pewnie zrobila i nawet gdyby wyszedl negatywny a nie byloby okresu to wiedzialabym ze jest jeszcze szansa.a kto wie ,moze pojawilyby sie dwie kreski.A masz jakies inne odczucia?
 
Witam i mam szybkie pytanko naturu technicznej: Jak wstawić suwaczek do swojego profilu?? z góry dziękuję za odpowiedź :confused: :-)
 
Dorka wejdz w ustawienia i tam masz opcje po lewej stronie, wchodzisz na edytuj sygnature i wklejasz sobie w to okienko ktore ci sie wyswietli, mozesz sobie dac podglad sygnatury i obejzec jak bedzie wygladac, pozniej zapisz sygnature i tyle. gotowe :-)

Mazia trzymam kciuki zeby jednak ciaza byla :-D
Eijf ile masz do owulki jeszcze?? chyba jakos podobnie do mnie:-):-):-) ?? bo ja to sie spodziewam wtorek lud sroda, takze bedziemy wtedy dzialac pozadnie:-):-)

Krewetka trzymam kciuki za staranka, tak wogole podoba mi sie twoj nick :-):-) hihi swietny
 
Zobaczcie sobie to bo ja juz sama nie wiem co myslec,tez tak miałyscie??(pytanko do tych które juz mają dzieciaczki).Boję sie ze to jakis rak albo cos,sama nie wiem.Pierwszy raz cos takiego mam.
Te zdjęcia były robione przed chwilka.Zeby nie bylo,ostatni posilek byl ok 13.30 w postatci pól talerza zupy.Nigdy wczesniej takiego czegos nie mialam.Dlatego zaniepokoilo mnie to tez troszke i między innymi dlatego poszlam do tego gina.Widać tak jakby taką górkę hehe.Wiem,ze to bardzo wczesnie,ale lekarz powiedział,ze taka moja uroda,i że to własnie moze byc spowodowane powiekszoną macicą.Ale ciąza niepotwierdzona.








mazia ja urodzilam dwojke dzieci i z zadnym nie bylo tak zeby bylo widac brzuch jeszcze zanim termin miesiaczki nie przyszedl.ok 8-10 tygodnia ciazy brzuch robi sie TROSZKE zaokroglony i twardy ale na pewno nie wczesniej... nie przecze ze jestes w ciazy ale lepiej byc pesymista i pozniej sie ucieszyc niz optymista i sie zalamac.Jezeli chodzi o testy ciazowe to ponoc juz teraz robia takie ze nie ma powiazania ze soba hormon betaHCG(odpowiedzialny za tworzenie lozyska) z jakimkolwiek innym hormonem odpowiedzialnym za inny narzad w naszym organizmie:no:Mazia zycze Ci jak najlepiej i oby udalo Ci sie zalasolkowac ale pamietam sama ze jak bardzo zalezalo mi zeby zajsc w ciaze to widzialm juz wszystkie objawy,Kochana trzymam mocno kciuki ale polecam tescik:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
 
mazia, nie łam się...poza tym kochana, jeśli nie bierzesz żadnych lekó na te nerki, to test na pewno wykaże ciążę- wiem, bo sama mam problemy z nerkami i testowałam w pierwszej ciąży po południu, po wypiciu szklanki wody, 4 dni po terminie @. /u' Ciebie to już byłyby teoretycznie 2 tygodnie po terminie @, więc stężenie hcg nawet w bardzo rozcieńczonym moczy jest na tyle wysokie, że test wykryje...
 
mazia, nie łam się...poza tym kochana, jeśli nie bierzesz żadnych lekó na te nerki, to test na pewno wykaże ciążę- wiem, bo sama mam problemy z nerkami i testowałam w pierwszej ciąży po południu, po wypiciu szklanki wody, 4 dni po terminie @. /u' Ciebie to już byłyby teoretycznie 2 tygodnie po terminie @, więc stężenie hcg nawet w bardzo rozcieńczonym moczy jest na tyle wysokie, że test wykryje...
w zupelnosci sie z toba zgadzam szczegolnie ze dzisiejsze testy mozna wykonywac nawet dokilku dni przed okresem a co dopiero tyle dni po!Wtedy poziom jest naprawde wysoki bo wzrasta najszybciej wlasnie na poczatku ciazy.poza tym sama radzilas mi jak robic test,tak jak mowil ci lekarz.powodzenia
 
reklama
Dorka wejdz w ustawienia i tam masz opcje po lewej stronie, wchodzisz na edytuj sygnature i wklejasz sobie w to okienko ktore ci sie wyswietli, mozesz sobie dac podglad sygnatury i obejzec jak bedzie wygladac, pozniej zapisz sygnature i tyle. gotowe :-)

Mazia trzymam kciuki zeby jednak ciaza byla :-D
Eijf ile masz do owulki jeszcze?? chyba jakos podobnie do mnie:-):-):-) ?? bo ja to sie spodziewam wtorek lud sroda, takze bedziemy wtedy dzialac pozadnie:-):-)

Krewetka trzymam kciuki za staranka, tak wogole podoba mi sie twoj nick :-):-) hihi swietny
rzeczywiscie ok wtorku lub srody
 
Do góry