reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

Biedroneczka ale dlaczego chcesz się faszerować clo? wcale nie masz owu późno, a wykres- marzenie! patrząc na wykres hormony masz absolutnie idealne.
 
reklama
Aguś czy Ty jesteś '72 rocznik? ta Twoja lutealna niepokojąco krótka jest, masz gdzieś jakiś wykres żeby cały cykl można było zobaczyć?
tak to mój rocznik.ja zawsze miałam cykle 26 lub 25 dniowe.Jestem pod opieką ginka (sparwdzał czy są dominujace pecherzyki). Ale ponoć u mnie jest ook.Mam "czynny "tylko jeden jajnik bo drugi "szwankuje" ze względu na operacje na wyrostek w wieku wczesnoszkolnym i sa zrosty.Drugi działa bez zarzutu (1 synka 10 lat juz mam).czekamy jeszcze 1 cykl i zrobi mąż badania i ja drożność sprawdzę:szok:
 
dziewczyny ja was tu ciagle czytam ale nie nadążam odpisywac wszystkim:-( i nie wszystkie mnie kojarzą i pamietają... ale bardzo wam kibicuję i trzymam kciuki za wszystkie staraczki

AGAPAS grtulacje,ja na tym watku juz sie pogubilam...kto jest kto?tylke tu nowych osob...ile nas zostalo?tych"od poczatku?"czy juz wszystkie zafasolkowaly?

pati ja też :tak: nie jestem w stanie zapamiętac wszystkich, chociaż czytam wszytstkie posty...
 
a o do przeciwcial toxo to:

1/obecne są przeciwciała w klasie IgM - oznacza to że osoba aktualnie choruje i należy włączyć stosowne leczenie

2/obecne są przeciwciała w klasie IgG- oznacza to ,że osoba ta zetknęła się z zarazkiem już wcześniej i jest to

a )późna faza toczącego się zakażenia lub

b )przeciwciała pochodzą z zakażenia dawno przebytego.

Niezwykle ważne jest odróżnienie tych dwóch sytuacji. W tym celu należy ponownie oznaczyć poziom przeciwciał po 3 tygodniach. Jeżeli wzrośnie to mamy do czynienia z fazą przewlekłą zakażenia ( należy stosować leczenie ). Jeżeli spadnie lub nie zmieni się to zakażenie zostało już przebyte i osoba taka nie zachoruje ponownie.



 
Aguś ale możesz mieć dobrą owu ale po niej słabe ciałko żółte i stąd krótką lutealną. gin na usg tego nie sprawdzi, to trzeba by parę razy progesteron 7dpo oznaczyć. generalnie niestety lutealna skraca się z wiekiem, ja to już widzę po sobie :(
 
reklama
Do góry