reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

no w 16 dc to troche za wczesnie na stwierdzenie na podstawie endometrium, czy jestes w ciazy czy nie.
To tak naprawde widac pod kiniec cyklu, czy ednometrium nadal rosnie czy nie. Do zapłodnienia komórki potrzebne jest minimum 8 mm endo (czasami sie udaje przy mniejszym ok. 7,5 mm) w dniu owulacji.

no, o to mi chodziło bo nie wiedziałam czy to ma jakis sens te endometrium jeśli się nie jest w ciązy.teraz już wszystko rozumiem :-D
 
reklama
no, o to mi chodziło bo nie wiedziałam czy to ma jakis sens te endometrium jeśli się nie jest w ciązy.teraz już wszystko rozumiem :-D

nie no endometrium jest bardzo istotne w cyklach jak sie starasz bo to głównie jego grubość jest odpowiedzialna za utrzymanie ciąży - jak jest zbyt cienkie moze sie nie udac, aczkolwiek są wyjątki :)

Pajeczko u mnie w tym 14 dc to było wyraźnie dużo...bardzo dużo śluzu...a teraz znowu tak sucho że szkoda słów.
missiiss mi podsunęła pomysł żeby tempke mierzyć, ale przyznam szczerze że nawet nie wiem jak bo nigdy nie praktykowałam.
bunia je też miałam małą macicę i przez to w ciąży czułam w dole brzucha kłucie. Ale to nic strasznego.

ja miałam przed owu potok bo jeszcze wcinałam na endo wiesiołka :) bo zawsze mialam cienkie.
a w dniu owulki susza wiec byłam pewna, ze juz po dawno a tutaj psikus :)

Myszko co do pomiarów tempki to mierzysz ją od 1 dnia ustanych krwawień codziennie o tej samej stałej rannej porze, nie mozesz wstawać nawet na siusiu. Najlepiej jest mierzyc w pochwie dobrym termometrem bo wtedy pomiar jest najbardziej aktualny i wiarygodny. Minus to systematyczniść :) ja mierzyłam w tygodniu o 5:30 bo wstawałam tak do pracy i niestety w weekendy nie pracowałam a trza było wstac
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam i o zdrowie pytam ;-)
Hej dziewczynki

Miłego dnia wam życzę - dzisiaj jest dzień teściowej brrrrrrrr kto to wymyslił :-D jakiś idiota chyba :-D
brrr wymyslaja hehehe
Buziole

hEJ sŁONECZKO :)
U MNIE SAMPOCZUCIE TROCHE LEPIEJ :)
DZISIAJ SZYKUJE SIĘ MIŁY WIECZÓR IDZIEMY NA POKAZ FRYZUR NASZEGO KOLEGI A POZNIEJ BEDZIE MĘSKI STRIPTIZZZZ :-) I JAKIŚ BANKIECIK :-) WIEC TROSZKĘ SIĘ ODSTRESUJE
wow :szok:
Witam kobietki:-)
Tosiu cudny wieczór Ci się pisze i bardzo dobrze,odstresujesz się kochana. a po takim wieczorze może być tylko piękna noc:-D
Kochane co do negatywnych testów...mojej koleżance lekarz powiedział żeby absolutnie nie robić ich przed spodziewaną @.bo to nas wpędza w dół psychiczny a poza tym w większości przypadków nie wykazuje jeszcze ciązy.ja wiem że to trudne bo w tamtym miesiącu chodziłam po ścianach prawie...test leży a mnie skręca.ale wytrzymałam.i Wam słoneczka radzę to samo bo tak naprawdę ta I kreska tak wcześnie jeszcze nic nam nie mówi:-(
 
Hej dziewczynki

Miłego dnia wam życzę - dzisiaj jest dzień teściowej brrrrrrrr kto to wymyslił :-D jakiś idiota chyba :-D

Buziole

hEJ sŁONECZKO :)
U MNIE SAMPOCZUCIE TROCHE LEPIEJ :)
DZISIAJ SZYKUJE SIĘ MIŁY WIECZÓR IDZIEMY NA POKAZ FRYZUR NASZEGO KOLEGI A POZNIEJ BEDZIE MĘSKI STRIPTIZZZZ :-) I JAKIŚ BANKIECIK :-) WIEC TROSZKĘ SIĘ ODSTRESUJE

Witam kobietki:-)
Tosiu cudny wieczór Ci się pisze i bardzo dobrze,odstresujesz się kochana. a po takim wieczorze może być tylko piękna noc:-D
Kochane co do negatywnych testów...mojej koleżance lekarz powiedział żeby absolutnie nie robić ich przed spodziewaną @.bo to nas wpędza w dół psychiczny a poza tym w większości przypadków nie wykazuje jeszcze ciązy.ja wiem że to trudne bo w tamtym miesiącu chodziłam po ścianach prawie...test leży a mnie skręca.ale wytrzymałam.i Wam słoneczka radzę to samo bo tak naprawdę ta I kreska tak wcześnie jeszcze nic nam nie mówi:-(

nie no endometrium jest bardzo istotne w cyklach jak sie starasz bo to głównie jego grubość jest odpowiedzialna za utrzymanie ciąży - jak jest zbyt cienkie moze sie nie udac, aczkolwiek są wyjątki :)
ja tez do srody nie wiedzialam co to , ja teraz czekam czy wlasnie mi sie uda
 
Zastanawiam się tylko jak liczyć teraz mój cykl...bo poronienie nastąpiło 1lutego a zabieg wyłyżeczkowania miałam raniutko 2lutego...
Sprawdziłam że cykl przed ciążą miałam nie 32 dni jak mi się wydawało tylko właśnie 28dni, bo pamiętam że na wakacje wtedy w październiu lecieliśmy i ja oczywiście z okresem byłam.
 
To może kupie ten elektroniczny i szybki termometr i zajmę się tym ale już od następnego cyklu.

teraz raczej tylko elektroniczny kupisz.rtęciowych już nie sprzedają i wycofane są.elektroniczne są fajne.szybko mierzą.można nawet kupić takie co 2 cyferki po przecinku pokazują,ale to ponoć nie ma większego znaczenia bo skok temp musi wynosić przynajmniej 0,5 stopnia a to idzie na każdym termometrze zauważyć.
 
To może kupie ten elektroniczny i szybki termometr i zajmę się tym ale już od następnego cyklu.

jeżeli dostaniesz rtęciowy to kup rtęciowy a jak nie dam Ci namiary na dobry specjalny termometr owulacyjny.

ja tez do srody nie wiedzialam co to , ja teraz czekam czy wlasnie mi sie uda

no to zaciskam kciuki:))

Zastanawiam się tylko jak liczyć teraz mój cykl...bo poronienie nastąpiło 1lutego a zabieg wyłyżeczkowania miałam raniutko 2lutego...
Sprawdziłam że cykl przed ciążą miałam nie 32 dni jak mi się wydawało tylko właśnie 28dni, bo pamiętam że na wakacje wtedy w październiu lecieliśmy i ja oczywiście z okresem byłam.

teraz moze Ci sie troszke poprzestawiac


teraz raczej tylko elektroniczny kupisz.rtęciowych już nie sprzedają i wycofane są.elektroniczne są fajne.szybko mierzą.można nawet kupić takie co 2 cyferki po przecinku pokazują,ale to ponoć nie ma większego znaczenia bo skok temp musi wynosić przynajmniej 0,5 stopnia a to idzie na każdym termometrze zauważyć.

u mnie w aptece nadal są sprzedawane, a podobno niby wycofane. Jak sie pytałam babeczki powiedziała, ze mają w normalnej obsłudze :)

co do skoku tempki to powinien byś ok. 0,5 stopnia, ale nie zawsze tak jest czasami moze byc mniej to zależy od organizmu kobiety :) jak bedziesz sie obserwowała kilka cykli bedziesz wiedziała co i jak. I warto sprawdzac sobie szyjke :)
 
witaj erba22 !

Ty jutro testujesz ?!?

wyliczyłam właśnie że ostatnio test pokazał mi ciąże dopiero 18dni po owu i 5dni po spóźnionej @. Wcześniej cały czas I krecha...więc nie wiem po co ja te testy robiłam teraz tak wcześnie.

Pajeczko to daj mi proszę te namiary.
 
reklama
witaj erba22 !

Ty jutro testujesz ?!?

wyliczyłam właśnie że ostatnio test pokazał mi ciąże dopiero 18dni po owu i 5dni po spóźnionej @. Wcześniej cały czas I krecha...więc nie wiem po co ja te testy robiłam teraz tak wcześnie.

Pajeczko to daj mi proszę te namiary.
tak ja nie przyjdzie @ to jutro test , ale pewnie nie wyjdzie bo to endo za małe :(
 
Do góry