reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

suzi1 - dziękuję :)

agnieszka.kk - ja i tak twierdzę, że razem zajdziemy jeszcze szybciej niż wstępnie planowałyśmy ;)
 
reklama
Pajeczko, Aniu dziekuje wam... :) jestescie ze mną czuje to.
Ja dziś byłam na betce rano. Wyniki bede miała dopiero jutro około 11.
Na pewno dam wam znać.
Sikańca też robiłam ale bladzioszek duży :sorry2:


Kingus bardzo mocno trzymam kciukaczki, zeby to było to ojjj az mnie moj stres mija. Ja dzisiaj na badania genetyczne mojego malenswta i tak strasznie sie boje:szok: Kingus ja jeszcze nie gratuluje za to mega mocno zaciskam kciuki:tak:
 
Pajkaa już Cie pytałam ale nie odpisałaś na innym wątku...jak będą wyglądały u Ciebie te badania genetyczne w 11 tygodniu? na czym one polegają?
no i oczywiscie mocno trzymam kciuki!!! napewno wszystko jest ok! :tak:
 
Proponuję abyś się wylogowała odświeżyła bb i zrobiła wszystko jeszcze raz. Jezeli plik uszkodzony to może wina leży w suwaczku... wtedy spróbuj zrobić sobie ale z innej stronki.

NO to pięknie,jak bladzioszek jest:tak::-DTeraz czekamy na potwierdzenie:tak:
Kochana a ile juz Ci się spóznia????
 
Pajkaa już Cie pytałam ale nie odpisałaś na innym wątku...jak będą wyglądały u Ciebie te badania genetyczne w 11 tygodniu? na czym one polegają?
no i oczywiscie mocno trzymam kciuki!!! napewno wszystko jest ok! :tak:

to chyba normalne badanie usg gdzie są pomiary dokładne maluszka + przezierność karkową mierzą. Paula wysyłam Ci na pv zaproszenie do grupy naszej :)
 
nic nie wiemz o badaniach. Uđwiadomisy nas:confused: Przeziernosc karku:confused:
a mozna spytac dlaczego

tutaj info ponizej
Przezierność fałdu karkowego (ang. nuchal translucency, NT) – parametr oceniany w badaniu USG płodu, odzwierciedlający obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej; jest to odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu. Zwiększenie wartości NT występuje w niektórych zespołach spowodowanych aberracjami chromosomalnymi: zespole Downa, zespole Edwardsa, a zwłaszcza w zespole Turnera.
Fałd karkowy ulega zazwyczaj wchłonięciu w II trymestrze. Niekiedy w jego miejsce rozwija się obrzęk karku (nuchal edema) albo naczyniak limfatyczny torbielowaty (cystic hygroma), którym może towarzyszyć uogólniony obrzęk płodu.

Pomiar NT jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Norma NT, określona dla danej populacji, obejmuje wartości do 95 percentyla i jest uzależniona od wymiaru ciemieniowo-siedzeniowego (CRL); w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. NT jest wprost proporcjonalne do ryzyka wystąpienia trisomii u płodu:
  • NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
  • NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
  • NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
  • NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka.
Każdy lekarz powinien to zrobic pomiędzy 10 a 13 tc to są badania - powinny byc obowiązkowe jednak nie wszyscy lekarze sie do tego stosują.
 
to chyba normalne badanie usg gdzie są pomiary dokładne maluszka + przezierność karkową mierzą. Paula wysyłam Ci na pv zaproszenie do grupy naszej :)
Aha czyli to normalne badanie w tym tygodniu ciąży :tak: ja miałam już mierzoną przezierność karkową jak byłam 16 stycznia i było ok (1mm) ale niedługo jeszcze raz jedziemy na usg to może jeszcze uda się podejrzeć raz czy wszystko jest wporządku :tak:
dziękuje za zaproszenie :-) wieczorkiem tam zajrze ;-)
i nie martw się Kochana napewno wszystko jest ok z dzidziusiem :tak: trzymam kciuki i daj znac na wątku o planowaniu jak już będziesz po :tak:Buziaki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aha czyli to normalne badanie w tym tygodniu ciąży :tak: ja miałam już mierzoną przezierność karkową jak byłam 16 stycznia i było ok (1mm) ale niedługo jeszcze raz jedziemy na usg to może jeszcze uda się podejrzeć raz czy wszystko jest wporządku :tak:
dziękuje za zaproszenie :-) wieczorkiem tam zajrze ;-)
i nie martw się Kochana napewno wszystko jest ok z dzidziusiem :tak: trzymam kciuki i daj znac na wątku o planowaniu jak już będziesz po :tak:Buziaki


Tak, ale to jest bardziej szczegółowe badanie bo sprawdzają czy maluszem ma rączki i nóżki mierzą je dodatkowo przeziernosc karkową no i chyba tyle, powiem Ci jak wróce dzisiaj z badan
 
Do góry