reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

zależy a tym bardziej że moja teściowa piecze ciasta jak zawodowy cukiernik a ja mogę piec najwyżej mięso a z ciasta wychodzi mi zakalec
 
reklama
zależy a tym bardziej że moja teściowa piecze ciasta jak zawodowy cukiernik a ja mogę piec najwyżej mięso a z ciasta wychodzi mi zakalec
No ja w cistach tez nie mam wprawy - dzisiaj tez mi wyszedl zakalec:wściekła/y:
Ale mam przepis na kruszon - w tym wypadku nie ma opcji zeby cos sie nie udalo. Chyba ze sie spali;-)
 
Murzynek Zosi:
kostke margaryny;
1/2 szklanki mleka
szklanke cukru
2 lyzki kakao
cukier waniliowy maly
podgrzac na malym ogniu ciagle mieszajac. Gdy skladniki sie polacza, zestawic z ognia i ostudzic
Do ostudzonej masy dodac:
3 zoltka,
20 dkg maki przennej przesianej przez sito
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzki wodki lub rumu
Wymieszac
Na koniec dodac piane ubita z 3 bialek, delikatnie wymieszac
wylac do formy wysmarowanej margaryna i opruszonej bulka tarta i piec 45 min w 180
 
Ostatnia edycja:
Murzynek Zosi:
kostke margaryny;
1/2 szklanki mleka
szklanke cukru
2 lyzki kakao
cukier waniliowy maly
podgrzac na malym ogniu ciagle mieszajac. Gdy skladniki sie polacza, zestawic z ognia i ostudzic
Do ostudzonej masy dodac:
3 zoltka,
20 dkg maki przennej przesianej przez sito
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzki wodki lub rumu
Wymieszac
Na koniec dodac piane ubita z 3 bialek
wylac do formy i piec 45 min w 180
dzięki biedroneczka raz nawet robiłam podobny ale z Malibu, a teraz znalazłam przepis, zeby na wierzchu zrobić kleksy z masy serowej, co myślisz??
 
Murzynek Zosi:
kostke margaryny;
1/2 szklanki mleka
szklanke cukru
2 lyzki kakao
cukier waniliowy maly
podgrzac na malym ogniu ciagle mieszajac. Gdy skladniki sie polacza, zestawic z ognia i ostudzic
Do ostudzonej masy dodac:
3 zoltka,
20 dkg maki przennej przesianej przez sito
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzki wodki lub rumu
Wymieszac
Na koniec dodac piane ubita z 3 bialek
wylac do formy i piec 45 min w 180
A ja bym proponowala przed pieczeniem dorzucic na wierzch 2 czekolady pokruszone na kawalki:-p
 
reklama
Do góry