reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

reklama
pomysł fajny ale u mnie takiego ciasta nie dostanę :( no ale na czarnej oliwce może coś znajdę
no tak myslalam zreszta ja nawet nie wiem jak to sie po polsku nazywa.to takie zamrozone,cienkie jak pergamin,biale ciasto i faszeruje sie go roznosciami a potem smazy i po usmazeniu jest chrupiace:)kupe roboty przy tym dlatego gotowe kupuje.czesto tez na obiad robie ,i tu zas ciasto,takie faszerowane inne rzeczy.z tym ze ciasto tez jest zamrozone,francuskie i u nas akurat kwadratowe.ja faszeruje to dla miesozernych usmazonym troche miesem mielonym,cebula,papryka i takimi .piecze sie to i podaje do tego wlasnie salatke i ziemniaki.w sumie pomysl jest dobry by cos faszerowac bo napchac mozesz co zechcesz.
 
to się chyba u nas nazywa u nac nazywa ciasto filo, w większym mieście na pewno można je kupić ale ja mieszkam w małym nastawionym głównie na kuracjuszy
a z tym faszerowaniem masz rację, można nadziać prawie wszystkim
 
dziewczyny potrzebuję przecisu na jakąś dobrą sałatkę i coś dobrego na ciepło bo za tydzień mamy mić gości i chcę zrobić coś dobrego
Ja proponuje sałatke "z gyrosem" (moze znasz ten przepis - jesli nie to ci podam) albo taka salatke:
podwojna piers z kurczaka
2 torebki ugotowanego ryzu
czerwona papryka
puszka kukurydzy
kilka ogorkow konserwowych
lyzka smetany lub jogurtu
majonez

Piersi kroisz na kawaleczki i smazysz z vegeta i oregano, studzisz. To co trzeba kroisz w kostke. Wszystko razem mieszasz, przyprawiasz wg uznania (polecam czosnek), dodajesz posiekany koperek, a majonezu tak na oko. Salatka latwa i pyszna:tak:

A moze galacik z kurczaka?
 
ja ją robię trochę inaczej

  • 1 główka kapusty pekińskiej
  • 1 słoik ogór­ków konserwowych
  • 2 puszki kukurydzy
  • 4 filety z kurczaka
  • 4 cebule (jeżeli ktoś nie lubi zbyt dużo cebuli, to natural­nie można jej użyć mniej)
  • przy­prawa Gyros
  • keczup
  • majonez
a jak się robi ten galancik??
 
ja ją robię trochę inaczej

  • 1 główka kapusty pekińskiej
  • 1 słoik ogór­ków konserwowych
  • 2 puszki kukurydzy
  • 4 filety z kurczaka
  • 4 cebule (jeżeli ktoś nie lubi zbyt dużo cebuli, to natural­nie można jej użyć mniej)
  • przy­prawa Gyros
  • keczup
  • majonez
a jak się robi ten galancik??
No nie - ten przepis co podalam jest na inna salatke. Gyrosa robie tak samo jak Ty:tak:

Galacik tez jest prosty - gotujesz kure jak na rosol, z dodatkiem np marchewki i piertuszki, ktore tez dasz do galatu. Pozniej studzisz i dzielisz na kawalki. W goracej wodzie rozpuszczasz zelatyne w nieco mniejszej ilosci wody niz na opakowaniu, zeby dobrze "chwycila" (mozna kupic taka z przyprawami - nie trzeba juz pozniej nic doprawiac bo jest akurat. Ale trzeba jej poszukac, bo nie ma jej w kazdym sklepie). Galat mozesz zrobic albo w salaterce, albo od razu poporcjowac np w filizankach - jak stezeje odwracasz filizanki, pukasz i ukladasz piekne "babeczki" na talerzach. No wiec kawalki kurczaka, marchewke, groszek, kukurydze, troche natki zeby bylo zielono i na co tam masz jeszcze ochote, zalewasz ostudzona zelatyna i wkladasz do lodowki, az zelatyna nie stezeje.
Mozna w podobny sposob potraktowac gotowana rybe.
 
reklama
pati ja też tam trochę pisałam ,a teraz to R usuneła mnie ze znajomych z NK KARA :eek:no nic a tak byłam ciekawa co z tego wyniknie:-D
Najważniejsze ,że z Wami tu piszę i wspieramy się wzajemnie:-)

Mnie tez ze znajomych wywalila:-D:-D:-D ale powiem szczerze teraz Robale, ze bardzo dobrze zrobilas bo powiem Ci szczerze mi glupio bylo to zrobic:sorry: i nie mam az tyle tupetu w sobie:sorry:a tu bach kara nie naleze do paczki Robale i spolka:cool2::-D:-D:-D:-D Na poczatku naprawde fajna dziewczyna z Ciebie byla no ale niestety cos Ci sie pomieszalo:sorry::sorry::sorry: i ode mnie tak na przyszlosc nie uzywaj prosze takich wulgarnych slow to naprawde nie przystoi kobiecie tak sie odzywac:sorry::sorry::sorry:
 
Do góry