reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

No jak nie mogą, przecież twoje cudo próbuje sie przyczepić mamusi, a ten moment jest bolesny!

No i oczywiście zdaje sobie sprawę, ze ciebie to jeszcze z innych powodów może boleć - mam nadzieję, ze bierzesz coś rozkurczowego, bo duphaston to pewnie na bank dostałaś!

Kochana - duphaston nie jest dobry. Jest slaba przyswajalnosc progestronu i jak moge dla wszystkich polecic. Proscie o Crionne. Mam Crinone - jeden z najlepszych. Niemal 100% wchlanialnosc, jest to zel dopochwowy

Nie godzimy sie na tabletki z progesteronem - maja zancznie obnizona dzialalnosc (wchlanialnosc okolo 25%). Tylko domiesniowy albo dopochwowy jest dobry. Z racji na niewygode przyjmowanie zastrzykow proscie o zele dopochwowe -

Lolitko :))) cały czas trzymam kciuku!!!!!
no i za was wszystkie też!!!! :)))) mi zostal tydzien czekania! ehhh...

Dziekue Eve
 
reklama
Kochana - duphaston nie jest dobry. Jest slaba przyswajalnosc progestronu i jak moge dla wszystkich polecic. Proscie o Crionne. Mam Crinone - jeden z najlepszych. Niemal 100% wchlanialnosc, jest to zel dopochwowy

Nie godzimy sie na tabletki z progesteronem - maja zancznie obnizona dzialalnosc (wchlanialnosc okolo 25%). Tylko domiesniowy albo dopochwowy jest dobry. Z racji na niewygode przyjmowanie zastrzykow proscie o zele dopochwowe -



Dziekue Eve
Dobrze wiedzieć, bo jak byłam z Julcia w ciąży to w 6 tc. łożysko zaczęło sie odklejać i mocno krawawiłam, podali mi wtedy duphaston, ale gdybym wiedziała, ze coś jest lepsze to bym o to poprosiła.

Mam nadzieję oczywiście, że nie bede potrzebowała.

Dziękuję kolejny pouczający wykład - masz ty tą wiedzę dziewczyno!!!!

Odpoczywaj!!
 
witam sie Słoneczka
byłam na podglądzie i niestety endo 6 mm pecherzyk największy ma 7,5 mm a to 16 dc wiec lekarka kazala brac luteine i dostałam clo + pregnyl
 
Pajka


mam nadzieje ze podrosnie. U mnie w ciagu 3 dni podrosly okolo 10mm wiec nic straconego

Wątpię Lolitko ponieważ endo w ciągu 9 dni uroslo tylko 4,5 mm ( a jest za małe aby zagniezdzil sie zarodek) a pecherzyki tez bardzo wolno rozły, a teraz jak zaczynam luteine to nic z tego nie bedzie - nie licze na ten cykl - a u Ciebie rosly po lekach?

Czy któras z Was brała pregnyl?? na czym polega jego branie??
 
Witajcie dziewczynki, zapisaliśmy się dziś do invicty do dr Nojberg (może ktoś coś o tej pani doktor ma do powiedzenia?)zobaczymy jak tam wyszły nasze badania które robilismy wcześniej , bo na ich podstawie kwalifikują do tego programu in-vitro do skutku.
Lolitko kochane nasze żródło wiedzy powiedz mi co ty wiesz na temat takich badań jak: fragmentacja DNA plemnika coś tam znajdowałam w necie ale jakoś żadna informacja nie była dla mnie do końca zrozumiała może ty mi wyjaśnisz tak na tzw.chłopski rozum;-) i jeszcze jakieś AMH-anty mullerin hormon a także Inhibina. Z góry dzięki za odpowiedź.I oczywiście kochana wciąż trzymamy z mężusiem kciuczki za was i wasze fasoleczki:tak:Będzie dobrze musi, a po swoim transferku gdzieś na necie czytałam że jak po transferku dzień boli to niby dobry znak bo oznacza że maluszek sie zagnieżdza. Wiec nic tylko wije sobie cudeńko gniazdko na najbliższe 9miesięcy;-)
Karola.de tak pracuje w żłobku.:tak:I bardzo lubię tą moją pracę, i kocham te nasze małe słodziaki-łobuziaki.;-)
Lolitko dzięki za info o duphastonie będę teraz wiedziała że trzeba prosić o coś innego bo ja zawsze duphaston.
Miłego wieczorku dziewczęta;-)
 
Aga

No wiec z ta fragmentacja - wiesz ze kazdy plywak ma chromosomy kluczowe dla rozwoju embriona. Kazdy chromosom ma swoje DNA...Fragmentacja oznacza ze DNA w chromosomach plywakow jest w jakis sposob uszkodzony. Moze byc rozny stopien tych uszkodzen...nie wnikajac na razie w szczegoly

Problem z tym jest taki, ze plemnior ktory ma uszkodzone DNA w chromosomach moze zaplodnic jajeczko ktore nawet sie zacznie dzielic. ALE w okolo 3 dobie od zaplodnienia do glosu dochodzi czynnik meski - aktywowane sa geny ojcowskie i jesli one sa uszkodzone embrion dalej sie nie bedzie dzielil i umrze. I to jest powazny problem to nawet przy invitro embriony w 3 dobie, bo nawet w 5 dobie moga wygladac ladnie, ale jesli jest krytyczne uszkodzenie tego DNA to embrion padnie trupem. Czasem uszkodzenie nie jest krytyczne ale i tak - czesto dochodzi do poronien (okolo 30%)

Daj znac czy to zrozumiale

A co do AMH i Inhibiny - se naukowcy wynalezli niby "lepsze/nowoczesniejsze" metody ocenienia rezerwy jajnikowe. W podsumowaniu - one daja takie info jak badania FSH w 3dc. Inihibina musi byc robiona nawet w tym samym dniu co fsh.
Wiec jak widzisz nic w tym nie ma niezwyklego. Niektore kraje wogole nie obia takich testow, inne tak
 
Witam!

Jestem po wizycie u gin. i niestety wieści nie są za fajne, swoje juz wyryczałam wiec mogę opisać.

Wiec pęcherzyk pękł - niestety po ilości płynu wiadomo, że nie mogł to być sobota więc była to niedziela.

Opcje są dwie- wiecej bedzie wiadomo po badaniach i przyszłym cyklu:

- albo było przerośnięte, ale mimo to pękło
-albo progesteron do dupy

Wcześniej był w normie, ale organizm niestety sie zmienia- trzeba będzie zbadać w 25dc.

Jeśli chodzi o to czy są szanse na fasolkę z tego cyklu to powiedział cyt. "cuda sie zdarzają"

Nie pytałam o endo ani o nic innego, ale z jego miny mogę wnioskować, ze coś mu sie nie do końca podobało, ale w sumie wolę nie wiedzieć - po co i tak mam potwornego doła!

No to za jakieś 12 dni rozpocznę 11 cykl walki - i pełne 3 lata (bo tyle sie nie zabezpieczamy i liczyliśmy na wpadke) oczekiwania na cud!
 
Agnies - przytulam:-(
Jesli progestron do dupy to jeszcze maly problem - mozna sobie suplementowac
Nastepnym razem nie wnioskuj z miny ale pytaj...moze zle odczytalas. a moze i sa podejrzenia o cienkim endo wtedy tez dobrze wiedziec bo mozna nad tym popracowac
 
reklama
Gratuluję wszystkim zafasolkowanym!! Resztę prosze o trzymanie kciuków za te starające się hehe :)

PS:przypominam...proszę mnie dopisac do listy Staraczek ;)
 
Do góry