reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

Mój M kupił mi soczek pomidorkowy i zrobił mi rybke na obiadek wczoraj bo wg niego mnie post do końca nie dotyczy!!!! KOCHANY!!!

A pewnie.
Niech lepiej księża bardziej przestrzegają postu a następnie wymagają tego od zwykłych ludzi.
A zresztą księża niech odczepią sie od kobiet w ciąży. Oni nie wiedzą co to znaczy!

U mnie @ nadal nie ma. Coraz bardziej mnie to zastanawia, ale musze poczekac jeszcze kilka dni. A teraz ide wydepilowac nozki, bo troche obroslam przez ostatni tydzien czy poltora ;-).

To jak długo nie masz już @, ze jeszcze musisz poczekać?
 
reklama
Widzę, że rozmów o ciuszkach dla maluchów ciąg dalszy:)) Ale to fajnie bo to taki wdzięczny i milutki temat:)) Mi straszne podobaja się śpiochy, zrobione z takiego misiwatego materiału, takie słodziudkie... Moja chrześnica miała takie, brązowo - beżowe i wyglądała w nich jak taki mautki niedźwiadek, słodziudko:)) Nawet kazałam te śpioszki zostawić, jak bedę miała dzidzisia to je dostanę:))
 
olapolap z mężem już wszysko dobrze??

A co do moje fryzurki, to włoski blond ścięte do ucha, z przodu trochę dłuższe niż z tyłu. Z tyłu pocieniowane, cieniowanie jest zrobione dobrz, profesjonalnie, więc właski po wysuszeniu same się układaja. Napradę to czy fryzurę będzie się dobrze układała, zależy od tego czy fryzjer dobrze zetnie włosy:))
 
olapolap z mężem już wszysko dobrze??

A co do moje fryzurki, to włoski blond ścięte do ucha, z przodu trochę dłuższe niż z tyłu. Z tyłu pocieniowane, cieniowanie jest zrobione dobrz, profesjonalnie, więc właski po wysuszeniu same się układaja. Napradę to czy fryzurę będzie się dobrze układała, zależy od tego czy fryzjer dobrze zetnie włosy:))

Miałam tak ścięte we wrześniu 2007.
Fajna fryzurka, super w niej wyglądałam ale bardzo szybko włosy mi rosły i odechciało mi sie co miesiąc chodzić do fryzjera. Szczuplej w takich włosach mi było.
 
Miałam tak ścięte we wrześniu 2007.
Fajna fryzurka, super w niej wyglądałam ale bardzo szybko włosy mi rosły i odechciało mi sie co miesiąc chodzić do fryzjera. Szczuplej w takich włosach mi było.
Ja bardzo lubię chodzi do fryzjerki, tym bardziej, że to moja bliska znajoma, dlatego wielkiego kłopotu z włoskami nie mam, moja fryzjerka dba o ich dobry i świeży wygląd:))
 
To jak długo nie masz już @, ze jeszcze musisz poczekać?

Dzisiaj 32 dc, owu mialam 18-19 dc, bralam luteine 20-28 dc (w niedziele wzielam ostatnia tabletke), no i prawde mowiac nie wiem ile mam czekac. Ze dwa dni przynajmniej powinnam poczekac, a najlepiej jeszcze z 5, zeby faza lutealna trwala 18 dni. W srode mam umowiona wizyte u gin, bo mialam isc jak mi sie @ skonczy, ale jak na razie nawet sie nie zaczela... Jesli nie przyjdzie do wtorku, to we wtorek rano zrobie betke i pojde do gin (38 dc) albo z dobra wiadomoscia albo ze zla - ale jesli ze zla to niech gin cos zrobi, bo wtedy juz cykl bedzie bardzo dluuugi.

z mężem już wszysko dobrze??

Tak, dziekuje, mam nadzieje, ze nam nic nie przeszkodzi w spedzaniu wieczoru razem
:-D
 
Lepiej urodzić się zimą

Zimowa pogoda bywa ponura, ale prognoza dla dzieci urodzonych o tej porze roku jest słoneczna - wykazują nowe badania. Astrologowie przez wieki zapewniali, że pora roku, w której dziecko się rodzi, decyduje o jego losie.Szerokie badania przeprowadzone w ciągu siedmiu lat wydają się potwierdzać, że dzieci przychodzące na świat zimą z większym prawdopodobieństwem wyrosną na ludzi dużych, inteligentnych, odnoszących sukcesy niż urodzone latem. Pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu Harvarda obserwowano rozwój 21000 chłopców i dziewczynek na całym świecie. Okazało się, że jest zależność między porą roku, w której dziecko się urodziło, a jego wagą, długością, rozmiarem głowy i zdolnościami umysłowymi.
Naukowcy sądzą, że cechy dziecka mogą zależeć od wpływu na ciężarną matkę i rozwijający się płód sezonowych różnic w diecie, poziomie hormonów, temperaturze, nasłonecznieniu, infekcjach wirusowych i innych.
Amerykańscy i australijscy psychiatrzy i antropolodzy z uniwersytetów Harvarda i Queensland zmierzyli dzieci oraz przebadali je pod kątem sprawności umysłowej i motorycznej zaraz po urodzeniu, w wieku ośmiu miesięcy oraz czterech i siedmiu lat.
Dzieci "zimowe" były zdecydowanie dłuższe od "letnich", zaś w wieku siedmiu lat były od nich cięższe, wyższe i miały większy obwód głowy. Ponadto lepiej wypadły w serii testów na inteligencję. Siedmiolatki urodzone zimą i wiosną były o 210 g cięższe, o 0,19 cm wyższe i miały zdecydowanie większy obwód głowy niż urodzone jesienią i latem. Okazało się też, że zimowe noworodki były najdłuższe.
Badacze podsumowują, w piśmie medycznym "Schizophrenia Research": "Generalnie wyniki pokazały, że dzieci urodzone zimą/wiosną są zarówno większe co do zmiennych antropometrycznych, jak i inteligentniejsze co do zmiennych neuropoznawczych".

To badanie jest najnowszym - i największym - z serii ogólnoświatowych projektów mających ocenić wpływ pór roku na ludzkie zdrowie, długowieczność oraz rozwój fizyczny i umysłowy. W 2002 r. naukowcy z renomowanego niemieckiego Instytutu Badań Demograficznych Maxa Plancka ogłosili, że ludzie urodzeni jesienią żyją dłużej niż urodzeniu wiosną. Mniej też chorują w podeszłym wieku.
Po przeanalizowaniu spisów ludności w Danii, Austrii i Australii instytut ogłosił, że istnieje związek między porą roku, w której dziecko się urodziło, a średnią długością życia osób w wieku powyżej 50 lat. Ustalono na przykład, że w Austrii dorośli urodzeni między październikiem a grudniem żyli około siedmiu miesięcy dłużej niż urodzeni między kwietniem a czerwcem.
Przypuszcza się, że u źródła tych zależności leżą zmiany w diecie i sezonowe infekcje. "Ostatni okres ciąży matki rodzącej wiosną przypada na zimę, gdy je ona mniej witamin - mówi Gabriele Doblhammer z grupy naukowców, którzy przeprowadzili badania. - Kiedy przestaje karmić piersią i zaczyna dawać dziecku zwykłe jedzenie, jest już gorące lato, a dzieci są wtedy podatne na infekcje układu trawiennego".
Pora urodzin może też wpływać na to, czy jest się optymistą, czy pesymistą. Dzieci letnie mają pogodniejsze spojrzenie na świat niż zimowe zrzędy.
Amerykańscy i australijscy naukowcy proponują kilka wyjaśnień tych różnic. Jedna z teorii głosi, że może to wynikać z wpływu, jaki mają na płód zmienne czynniki sezonowe, takie jak temperatura, opady deszczu czy promieniowanie ultrafioletowe.
 
Jestem po owulacji !!! :-)/quote]
Czekamy na efekty ;-);-)

czy warto zrobic jednak te badania ???
Oczywiście, że warto :tak:


dzwonilam do lekarki i powiedziala ze jak nie ma niepokojących objawów to lepiej przyjsc w 7 miesiącu i ja tez wole. Po co mi dodatkowy stres jesli pojde za wczesnie i mi powie ze nie ma serca itd. i ze jeszcze nic mi nie moze powiedziec..
Racja :tak:

Dzisiaj na szczęście ostatni dzień brania clo, ciężko znoszę aktualną dawkę. Ale jajniki pracują więc może ten miesiąc będzie owocny aczkolwiek nie wierzę w cuda..
Trzymam kciuki;-)

a jakie ciuchlandy polecasz? Podejrzewam ze w Warszawie cos upatrzyłaś:)
Ja też chętnie posłucham :tak:

U mnie @ nadal nie ma. Coraz bardziej mnie to zastanawia, ale musze poczekac jeszcze kilka dni. .
A kysz wredna @ ;-);-);-)

U mnie wszystko dobrze, tylko dziś mnie nie mdli tylko głowa mnie boli.
 
reklama
Do góry