reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

starania się - watpliwości..

Kobitki

Ktora z Was ma cykle 30/31 dni ? I kiedy Wy macie owu przy takich cyklach (potwierdzone przez monitoring)

Lolitko-ja mialam zwykle takie 28-31 dni cykle i z testów owulacja wychodzila kolo 16-17 dnia cyklu. Ale monitoring mialam dopiero teraz, owulka wystapila niby w 17dc ale nie wiem ile ten cykl bedzie trwal...grudniowy byl dlugi, ale dlatego, ze byla ciaza chemiczna, okres sie spoznil w sumie 5 dni...wiec chyba nie moge sie sugerowac tym w zaden spodob...
Ale przy 30-31 dniowych to wydaje mi sie ze owulacja kolo wlasnie 16-17 dc byc powinna....chyba ze masz dlugą bardzo fazę lutealną to moze i owulka jest wczesniej kolo 14-15dc?
A jak wychodzi ci z obserwacji siebie/temperatury/testow?
 
reklama
Hej

kinguś nie trać wiary kochana, bedzie dobrze:tak:
w.kropeczka dziekuje za informacje.. :-)
olesia33 na pewno sie uda w swoim czasie, trzymam kciuki ;-)

Mało piszę bo synka mam chorego dziewczyny
wybaczcie
nadrobię jak bedzie juz u nas ok...
buziaczki***
pozdrawiam
 
Kropeczka


Dzieki. Od nastepnego cyklu kupuje testy owu coby troche miec inne niz dotychczas metody obserwacji. Niby z tempek i sluzu mi wychodzi 16dc juz 3 miesiac z rzedu - ale nie wiem....Moze jednak cos przeoczylam i mam to w innym terminie. W tym cyklu przytulanki byly 14dc, 15dc, 16dc, i 18dc wiec chyba nie przegapilam. Jedyne co mi teraz przychodzi do glowy to moze jednak owu jest pozniej lub wczesniej niz 14-18dc,,,,
 
;-)kropeczka- no szkoda no ale jak to mowia co sie odwlecze to nieuciecze.. usg mam 23 w piatek czyli 6 dzionkow jeszcze...i w 6 o 15.15 jestesmy umowieni:) nie moge sie doczekac...co do twoich problemow zdrowotnych mamnadzieje ze szybko ci kochanie przejda:-:)-)

Tikanisku znalazlam Twojego posta... piszesz, ze za 6 dzionkow ...i w 6 o 15.15....:-D
Teraz juz wiem ze " i w 6" mialo znaczyć "w szóstym" dniu a nie "w szóstkę":-D:-) :-D:zawstydzona/y:
...zakręcona, zakręcona......
 
Hej


w.kropeczka dziekuje za informacje.. :-)
Mało piszę bo synka mam chorego dziewczyny
wybaczcie
nadrobię jak bedzie juz u nas ok...
buziaczki***
pozdrawiam

Kochanie-zdrówka dla synka!!! I wracaj do nasz szybko-buziaki!

Kropeczka


Dzieki. Od nastepnego cyklu kupuje testy owu coby troche miec inne niz dotychczas metody obserwacji. Niby z tempek i sluzu mi wychodzi 16dc juz 3 miesiac z rzedu - ale nie wiem....Moze jednak cos przeoczylam i mam to w innym terminie. W tym cyklu przytulanki byly 14dc, 15dc, 16dc, i 18dc wiec chyba nie przegapilam. Jedyne co mi teraz przychodzi do glowy to moze jednak owu jest pozniej lub wczesniej niz 14-18dc,,,,

Lolitko-jesli tak mowi tempka i sluzik i nawet obliczenia to pewnie tak jest...wszystko b y na to wskazywałao, ze owul. powinnaś miec w 16-17dc...ALE! jak wiesz najlepiej są wyjątki i czasem zaburzenia i moze masz za krotką fazę lutealną (minimum to 12 dni) i masz późniejsza owulację, stad sie nie udaje...moze niedobór progesteronu (tak jak u mnie...?) Robilaś jakieś badania?
A testy owulacyjne polecam, u mnie z testem i monitoringiem się zgodzilo, wczesniej z testaem zaszłam wciaze, ale była chemiczna...wiec działają-przynajmniej ja w nie wierze, a jak dodasz do tego obserwację ciala to masz jasny obraz sytuacji.
A jak z badaniami-sprawdzałaś hormony?
 
witam kofane.............w.kropeczka....jakos se poradzilam w ponad miesiac z prolaktyna...nawet gruczolak sie zmniejszyl i tylko musze go kontrolowac.....tylko teraz chyba po broku mi @sie spoznia juz 13 dni......
 
Kropeczko


Zadnych badan nie robilam, bo staranka zaczelam od listopada.
Na faze lutealna nie narzekam - jest 15 dni wiec spoko. Wyznaczam ja na podstawie tempek bo mam wyrazny skok tempki wiec oznacza podwyzszony progesteronu i tak sie utrzymuje do @.
Na razie moj partner bedzie robil badania nasienia koniec stycznia/poczatek lutego, bo w tym moze byc problem. Jelsi wszystko bedzie ok, to ja zrobie badania.
Nie mieszkam w Polsce i nie chca robic zadnych badan przez 12 miesiecy wiec troche jestem uwiazana.

Dlatego zaczynam od mojego, jednoczesnie kupie te testy owu zeby potwierdzily moje obserwacje (jak nie w 100% to przynajmniej w przyblizeniu do 2 dni) i pozniej zobaczymy... Nic nie czuje zeby bylo cos nie tak. Jedyne co nie zdziwilabym sie gdybym miala wyzszy poziom prolaktyny, ze wzgledu na wysoce stresujaca prace jaka mam, to stres to przyczynek do wysokiej prolaktyny 0 no ale nie wiem. Okaze sie po pozniejszych badaniach
 
A dzisiaj siedze w domku i czuje wysoka tempke. Z rana bylo ok, ale teraz w poludnie mam 37.25 wiec wysoka jak dla mnie (bo ja z tych co mam przed owu 36.4 srednio). Nie wiem czy to jakies chorobsko czy co. Tempka mierzona w poludnie nie ma zadnej wartosci, ale sam fakt ze taki poziom osiagnal dla mnie jest interesujace

Wogole ten cykl jest dla mnie ciekawy z punktu widzenia obserwacji ciala, a konkretnie tempki. Zawsze mialam skoki - kazdego dnia troche inna tempka: wyzsza, nizsza. A w tym cyklu, juz od 6 dni mam stala, niezmienna tempke 36.8. jest to cos zupelnie odmiennego od tego, co mialam zwykle. ....I do tego doszlo marzniecie stop....Ciekawe....
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam kofane.............w.kropeczka....jakos se poradzilam w ponad miesiac z prolaktyna...nawet gruczolak sie zmniejszyl i tylko musze go kontrolowac.....tylko teraz chyba po broku mi @sie spoznia juz 13 dni......

Dzen4-szybko se z nią rozprawiłas i bardzo dobrze, tylko teraz unikaj stresow coby sie znowu nie podniosła:-)
A moze to spoznienie @ to nie po leku a przez fasolcie, jak tescik? Byla betka?

Kropeczko
Zadnych badan nie robilam, bo staranka zaczelam od listopada.
Na faze lutealna nie narzekam - jest 15 dni wiec spoko. Wyznaczam ja na podstawie tempek bo mam wyrazny skok tempki wiec oznacza podwyzszony progesteronu i tak sie utrzymuje do @.
Na razie moj partner bedzie robil badania nasienia koniec stycznia/poczatek lutego, bo w tym moze byc problem. Jelsi wszystko bedzie ok, to ja zrobie badania.
Nie mieszkam w Polsce i nie chca robic zadnych badan przez 12 miesiecy wiec troche jestem uwiazana.

Dlatego zaczynam od mojego, jednoczesnie kupie te testy owu zeby potwierdzily moje obserwacje (jak nie w 100% to przynajmniej w przyblizeniu do 2 dni) i pozniej zobaczymy... Nic nie czuje zeby bylo cos nie tak. Jedyne co nie zdziwilabym sie gdybym miala wyzszy poziom prolaktyny, ze wzgledu na wysoce stresujaca prace jaka mam, to stres to przyczynek do wysokiej prolaktyny 0 no ale nie wiem. Okaze sie po pozniejszych badaniach

Czyli mozna powiedziec Lolitko ze dopiero zaczelas staranka, bo 3 cykle to niewiele...a i fakt-ze jak nie ma jakis podejrzen co do kobiety, nie chorowalas na jajniki itp., nie masz zaburzen z hormonami.... to lepiej najpierw zbadac meza bo to i tansze i szybsze...a u kobiety to mozna szukac i szukac przyczyny...ale najpierw wyeliminowac podejrzenie meza:-)
Kup testy owulacyjne i sie upewnisz i jak przez kolejnych cykli kilka nic nie wyjdzie, mimo staranek wtedy kiedy trzeba to zbadaj progesteron-czasem jest owulacja, wszystko ok, a luteiny za malo i choc dojdzie do zaplodnienia to nie moze dojsc do zagniezdzenia albo zaraz po zagniezdzeniu zarodek sie traci...i wystaczy wtedy luteina/duphaston kilka dni brac i wszystko bedzie ok.
Mam jednak nadzieje, ze nie bedzie u was zadnych problemow i szybko sie uda!
A moze Wam i juz sie udalo? ...Buziaki!

Ok uciekam juz sprzed komputera, zagladnę wieczorkiem, buziaki i milej niedzieli...u nas za oknem jest tak przyjemnie, blisko zera, swieci słonko, duzo śniegu....a ja nie moge przez tą noge nawet wyjsc z domu...:wściekła/y::no::wściekła/y:
 
Do góry