reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania się - watpliwości..

Ciao kochane

U mnie wreszcie slonkow wyszlo i jest goraco, ale nie za dlugo bo od niedzieli znowu deszcz:( no ale zdarzymy nad morze skoczyc bo mamy blisko:)

Co do urzednikow i ichniej interpretacji przepisow. Eve kochana tez kiedys narzekalam w Polsce na wszystko, odkad mieszkam we Wloszech , wierz mi ze kreci mi sie lezka w oku za naszymi urzedami!!! Tutaj jest masakra. Kompletnie nie maja pojecia o swojej pracy. W Polsce przynajmnije nadrabiaja mina albo pyskuja a tutaj daja ci do zrozumeinia ze maja to w d*** i jakos nikt ich nie zwalnia bo przelozeni maja jeszcze bardziej w d***. Wlosi generlanie sa pzyzwyczajeni, jakos "zaszczepienie". Mnie wizyta w urzedzie kosztuje conajmniej migrene.

A propos bolu glowy. Dzis jestem nie do zycia. Booooooli. Nie mam APAPu mam tylko nurofen foret (bo tylko to dziala zwykle na moje migreny), mialam andziieje ze przejdzie ale sie zaostrza i zaczyna mnie znowu mdlic. Strzelilam sobie kawe rozpuszczalna (1szy raz od 2 lat, zwykle pije espresso ) bo troche lzejsza i mam andzieje ze mi troche podniesie cisnienie.
Spadam na kanape, musze sie uczyc ale idzie ciezko z tym zakutym lbem:zawstydzona/y:

P.S. Dzis kolejna Pani ginekolog mnie wysmiala z obnizaniem prolaktyny (w 5dc mialam 32ng) powiedziala ze oni obnizaja od 200. Niech im bedzie. Ja zaczynam w kazdym razie nikomu nic nie mowiac brac Castagnus jak przylezie ta durna @ w poniedzialek.
 
reklama
Dokładnie to już kiedyś słyszałam i dokładnie wypowiadały się kobiety, które dość późno dowiedziały się o ciąży, bzdura :angry:

Mój brzusio w 15 tc

Piękny brzuszek:-)

Tak apropo ktosiowej to w sumie na poczatku nie wiem o co poszlo ale jej posty naprawde sa rzenujace to jakas wariatka czy co bo nie kumam:confused2:

Taka troszkę pomieszana dziewczynka. Kiedyś ponoć na innym forum namieszała. Dała by na luz. Skoro teraz na prawde jest w ciąży to po co porusza temat.

Nie, nie jestem "biseptolem" :-)
Ale też jak faceci lubię popatrzeć na atrakcyjne kobiety :-)
Z tym, że oni odrazu sobie wyobrażają jakieś pozycje, cuda na kiju, a ja poprostu podziwiam ładny obiekt HEHE

A filmiki różne ? -owszem też lubię byle nie jakieś przesadne :-)

Dobre:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D


Co do becikowego
Rozporządzenie w sprawie „becikowego” przekazane do uzgodnień zewnętrznych


  • PAP/Rynek Zdrowia
  • 2009-04-17 16:35:00
Ministerstwo Zdrowia przekazało do uzgodnień zewnętrznych treść projektu rozporządzenia w sprawie „becikowego”. Termin zgłaszania uwag upływa 16 maja. Cały dokument jest dostępny na stronie internetowej MZ, w tym załącznik zawierający wzór zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego pozostawanie kobiety ciężarnej pod opieką medyczną.
Podstawą do wydania rozporządzenia jest nowelizacja Kodeksu pracy z grudnia zeszłego roku - ta sama, która wydłużyła urlopy macierzyńskie i urlop "tacierzyński". Zgodnie z nowymi przepisami kobieta w ciąży, aby otrzymać jednorazowy dodatek do zasiłku rodzinnego w wysokości 1000 zł ("becikowe"), będzie musiała pozostawać pod opieką lekarską od 10. tygodnia ciąży. Dotychczas wypłata dodatku nie wymagała spełnienia żadnych warunków.
Jak podkreśla resort zdrowia, celem zmian jest zmotywowanie kobiet zachodzących w ciążę do jak najwcześniejszego zgłoszenia się do poradni, a w następnej kolejności - do systematycznych badań kontrolnych. W ocenie MZ, pozwoli to na prawidłowy monitoring ciąży i na szybkie podjęcie działań profilaktycznych bądź leczniczych w przypadkach występowania powikłań lub zagrożeń.




Zgodnie z rozporządzeniem resortu zdrowia opieka medyczna nad kobietą w ciąży będzie sprawowana przez lekarza lub położną w formie podstawowej opieki zdrowotnej; ambulatoryjnej specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz leczenia szpitalnego. Ma ona polegać na udzielaniu świadczeń zdrowotnych profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczych w zakresie związanym z przebiegiem ciąży oraz opieką prenatalną nad płodem.
W rozporządzeniu określono również wzór zaświadczenia lekarskiego niezbędnego do wypłaty "becikowego". Jego wydanie będzie odnotowane w karcie przebiegu ciąży.
Ustawę autorstwa LPR, wprowadzającą tzw. becikowe, Sejm uchwalił w grudniu 2005 r. Jednorazową zapomogę w wysokości 1 tys. zł otrzymują wszystkie matki, niezależnie od dochodu. Jeśli rodzina uprawniona jest do zasiłku rodzinnego, czyli jej dochód netto nie przekracza 504 zł miesięcznie na osobę, możliwe jest także uzyskanie dodatku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, również w wysokości 1 tys. zł. Gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, próg dochodowy to 583 zł.
Pisemny wniosek o "becikowe" można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka, a w przypadku gdy wniosek dotyczy dziecka objętego opieką prawną, opieką faktyczną albo dziecka przysposobionego - w terminie 12 miesięcy od dnia objęcia dziecka opieką albo przysposobienia. Do wniosku powinny być dołączone dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o "becikowe", skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia oraz pisemne oświadczenie, że na dziecko nie została już pobrana zapomoga (np. przez drugiego z rodziców).
Całość projektu rozporządzenia, kliknj: Ministerstwo Zdrowia


Także wprowadzili bubel prawny.

Wiecie kobietki, tak się zastanawiam co to z tym będzie. Jedno wiem, że są jeszcze dokładne prace nad tym, jeszcze tak mogą być jakieś ustalenia, ale moim zdaniem wprowadzą to *****, bo wiele kobiet biorący czynny udział z własnego wyboru w tym paskudnym marginesie społecznym z natłoku spraw domowych, obmyślania ile to zostało na procenty i jak zgasić pragnienie o ciąży dowiaduje się po 10 tygodniu ciąży, do tego dołączą zwykli przeciętni ludzie co ciułają grosza na rodzinkę pracują wiele godzin i taka kobiecina biedna też dowiaduje się często późno o ciąży, dołączy do tego odrobina kobiet z niejasnym wrednym cyklem @ podczas pierwszych miesięcy ciąży i biedaczka dowiaduje się w 12 tyg, że zaciążyła. I tak sumując to wszystko całe mnóstwo kobiet za późno zgłosi się do lekarza i becikowego nie dostanie a grosz do grosza i skunksy z Wiejskiej w Warszawie będą mogły zaoszczędzić i dać sobie większe premie na obżarstwo, przekręty i chlanie!!!
 
Kinguś, piekny ten twój brzusio:-) Zazdroszczę:-)
Dzięki za fluidki:-) Ale się dzisiaj nałapałam:happy:

Nie, nie jestem "biseptolem" :-)
Ale też jak faceci lubię popatrzeć na atrakcyjne kobiety :-)
Z tym, że oni odrazu sobie wyobrażają jakieś pozycje, cuda na kiju, a ja poprostu podziwiam ładny obiekt HEHE
Ja tez tak mam:-) ale niech M. spojrzy na jakąś przy mnie - zabiję:-D
buziaczki dziewczynki, dla wszystkich bez wyjątku...... ;************
nie gniewajta sie ze tak mało naskrobalam...
Nie gniewamy się, i wybaczamy nieobecność:-) Tylko się popraw!!!
:sorry::zawstydzona/y:eh..... do tego moj malż znowu na wyjezdzie bedzie w piatek dopiero i tak siedze sama jak palec..
Mój też w piątek, ale dopiero w połowie maja:baffled::baffled:
makaron na winie? co sie nawinie to do makaronu?
Dokładnie tak:-D Sprzątam w lodówce:-)
P.S. Kafelki zajebiaszcze:-)
No jakoś nie moge sie zdecydowac:-p:-D
Ale zostanę chyba przy tym, Brawurka jest w sam raz:laugh2:
Fajny jest, a przede wszystkim nie myli nam się już z Andzią_S
Ciao kochane
P.S. Dzis kolejna Pani ginekolog mnie wysmiala z obnizaniem prolaktyny (w 5dc mialam 32ng) powiedziala ze oni obnizaja od 200. Niech im bedzie. .
Czasami jak czytam o tych ginach, to sobie myślę że co jeden to mądrzejszy:baffled:
 
Ostatnia edycja:
to czekamy na następne zapewne dobre wiadomości!!:tak::-)
ja jeszcze nigdy nie miałam kanałowego leczenia zebów i bardzo sie cieszę z tego bo słyszałam różne opowieści i tego sie boje ale jak narazie to mam wszystkie zęby ale połowe wypełnione plombami no ale własne i całe a to sie liczy. ale w ciąży i przy karmieniu to zęby właśnie słabną i wtedy sie mi pewnie zacznie problem jak mi te wszystkie plomby wypadną :tak::-D:rofl2:

Kroptusiu kochanie a mam takie pytanie bo masz już doświadczenie bo to twoja druga ciąża, bo ja sie tak zastananawiam bo mnie głowa pobolowe często a czasem mniej ale pytanie czy jak sie jest w ciąży to jakie leki przeciwbólowemożna zarzyć na ten ból i czy jak często bo mnie boli nieraz 2, 3 razy w tygodniu to jakbym była w ciąży kiedyś to jak mam sie ratować bo nie wolno żadnych leków a mi nie przechodzi inaczej tylko po lekach a teraz to tylko APAP przy starankach biorę bo wcześniej to mocniejsze ibupromy czy nurofeny brałam.

Mój lekarz doradzał mi APAP. W szpitalu już po porodzie dawali mi paracetamol, ale nigdy nic mocniejszego. Prawda jest taka,że nigdy nic mocniejszego nie potrzebowałam,więc nie męczyłam lekarza, ale myslę,że jeśli będzie taka potrzeba to coś ci lekarz doradzi. Mnie przed ciążą głowa bolała nawet kilka razy w tyg. W ciąży wszystkie bóle usatły i miałam spokój przed 9 miesięcy. Nawet migreny często w ciąży mijają.


Hejooo Hejo :):):)
Jestem Sandra.....staramy sie z mezem o drugiego dzidziusia.....mój pierwszy synus ma pol roku od 2 miesiecy nie karmie a okresu nie widac....kusi mnie zeby zrobic test....ale i tak za tydzien ide do gina....co wy o tym sadzicie???czy po zakonczeniu karmienia mozna tak dlugo nie miec okresu....??
Ja mam już córcię i wiem,że @ może się długo nie pojawić. Jak długo- to indywidualna sprawa. Ale skoro karmisz to normalne,że @ nie ma. Szybko zdecydowaliście się na drugą dzidzię :)
 
Wiecie kobietki, tak się zastanawiam co to z tym będzie. .... I tak sumując to wszystko całe mnóstwo kobiet za późno zgłosi się do lekarza i becikowego nie dostanie a grosz do grosza i skunksy z Wiejskiej w Warszawie będą mogły zaoszczędzić i dać sobie większe premie na obżarstwo, przekręty i chlanie!!!
Bardzo trafnie podsumowanie!!!!! Ja nawet nie oglądam wiadomości nawet żeby nie słuchać tych pierdół. Czasem jak coś wymyślą to się rzygać chce:eek:
 
Zajaczku ja niestety tez siedze sama maz ma na 14 i tez praktycznie caly tydzien go nie widze bo ja do 14 w pracy i jak do domu wracam to juz go nie ma eh i tak sie mijamy:-(strasznie nie lubie tej zmiany:zawstydzona/y:
 
reklama
Do góry