reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starania po straconej ciąży

Bafinka ja teraz jestem na etapie badan. Juz Ci pisze jakie mi dr zaleci; FSH, LH,PROLAKTYNA TEST CZUNNOSCIOWY, CA-125, KWAS FOLIOWY, D-DIMER, HOMOCYSTEINA,P.C.P.ANTYGENOM JAJNIKA,LOZYSKA I PLEMNIKOM,TRRMIBILANY WARIANT MTHFR,TROMBOFILIA WRODZONA,ALLO MLR, TEST CYTOTOKSYCZNY,ANA2 I ANA3 WYMAZ NA ŚWIĘTA TRÓJCE, BADANIE NASIENIA I NA ZESPOL ANTYFOSFOLIPIDOWY. A I JESZCZE WYMAZ Z POCHWY.
 
reklama
ojej strasznie dużo tego a na choroby odzwierzęce robiłaś?? ,mogę spytać ile cię to kosztowało i jaki czas zajęło?? no i oczywiście najważniejsze znalazłaś przyczynę strat??? masz w planach jeszcze jakieś badania?? BOŻE ile my musimy przejść.....
 
Ostatnia edycja:
Bafinka mam wszystkie rachunki schowane to Ci jutro na priv napisze ok? Ja pomimo iz mam hamowanie allo mlr nie za wielkie ale jest to odrzucam wszystkie ciążę gdzir geny M dominujaw. W badaniu cytotoksycznym wyszlo mi 100 % martwych komórek. Dr stwierdzil ze ja to jestem szczegolnym przypadkiem... Musze brav zwiekszona dawke kwasu foliowego. Nir musze robic sobie zastrzykow z clexane bo jak Dr powiedzial nie potrzebny mi jeszcze krwiak do tego wszystkiego. Skierowal mnie do immunologa zeby zadecydowal co dalej i jak bede mieć diagnoze musze sie zglosic do gin i jak on to okresli DZIALAMY :)
powiem Ci szczerze, że bylam i jestem tym zalamana. Ale juz tyle przeszłam, tyle kasy wydalam ze sie nie poddam!
 
Bafinka, ja mysle, ze duzo zalezy od lekarza. Najczesciej lekarze czekaja do 3 poronienia i wtedy robia badania...ja robilam tarczyce, progesteron, prolaktyne, chlamydie, lamblie,posiew moczu...niby duzo tego ale wszystko mozna zrobic za jednym pobraniem krwi,po prostu zmieniaja fiolki:) Powiedz lekarzowi, ze chcesz skierowanie na badania, to twoje drugie poronienie czy pierwsze? Ja po poronieniu sama poprosilam lekarza o badania, wczesniej mialam robione te podatawowe w ciazy z hivem, toksoplazmoza itp. Moze byc i tak, ze wszystko jest w porzadku, bierzesz jakies leki?
 
ewik ... zastanawiam się co u Ciebie... podczytałam że musicie czekać i ewentualny transfer za ok 2 miesiące... trzymam kciuki aby wszystko się powiodło!!!
 
Izka gratulacje :-)))) ale czas leci...

kamkaz ja yez mialam w ciazy podobne wyniki jak Ty,z ta cukrzyca, nawet ciut gorsze i dostalam diete i musialam mierzyc glukometrem, wszystko bylo ok;-) z dzidzia, mam gdzies taka fajna broszurke, ale po angielsku? Znasz? Przede wsystkim sa 3 grupy jedzenia, 1) mkzesz jesc duzo, typu, warzywa, sery zolty, kurczak, 2) music jesc dziennie tylko diw pozycje z listy i tam np. Sa obrazki typu- jedna pozycja to kromka chleba pumpernikiel itp, a 3) to czego raczej Ci nie wolno, slodycze , miody itp, zamien przede wszystkim chleb na ciemny, najlepszy jest pumpernikiel, ja tutaj sie dopychalam hihi jak mnie ssalo kanapeczka pumpernikla z zoltym serem:)
nic sie nie martw, to sie bardzo czesto zdaza z tym stanem przedcukrzycowym- to jest od hormonow:) jescze Ci powiem, ze wiem jak to jest, bo przezywalam kazdy tydzien i odliczalam...na Twoim etapie, jak mi lekarz powiedzial, to do 29-30 tyg, wtedy bezpiecznie juz jest, wtedy juz z gorki i oddech bierzesz troche:-)

co do badan...to ja uwazam teraz jak wiekszosc lekarzy, po uplywie czasu i patrzac z perspektywy, ze podstawowe badania....i dzialac szybko, nie trzacic czasu i z zestawem lekow, takim jak dziewczyny pisza, bo w ostatecznosci i tak przepisza Wam te same leki na koniec i tyle kasy wywalony i nic z reguly nie wynika....j aoczywiscie nie mowie, o dziewczynach co maja faktycznie jakies zdrowotne problemy duze, ale jak sie jest ogolnie zdrowym i jedno, lub dwa poronienia...to zestaw lekow jest identyczny lrawie zawsze!

ewik!!! Kciukasy 3 &&&&&&& Ty wiesz kochana jak mocno!!! powiedz lekarzowi, ze w Au, czy w Usa, juz nie pamietam, bylo to w News,jakis tydzien temu odkryli, ze przetrzymanie zarodkow o jeden dzien dluzej, zwieksza bardzo szanse na pozytywny rezultat! Bedzie dobrze:tak:

pozdrawiam reszte:-)
 
Ostatnia edycja:
Ozila tak znam po angielsku. Nie spotkałam się z takim rodzajem chleba jak piszesz. A czy jest nożliwość w ciąży od czasu do czasu schrupać ciacho dla diabetyków? Czy lepiej nie ryzykować? Gdybyś znalazła tę broszurę to będę wdzięczna za cenne informacje:)
 
reklama
Do góry