reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Bafinka ja teraz jestem na etapie badan. Juz Ci pisze jakie mi dr zaleci; FSH, LH,PROLAKTYNA TEST CZUNNOSCIOWY, CA-125, KWAS FOLIOWY, D-DIMER, HOMOCYSTEINA,P.C.P.ANTYGENOM JAJNIKA,LOZYSKA I PLEMNIKOM,TRRMIBILANY WARIANT MTHFR,TROMBOFILIA WRODZONA,ALLO MLR, TEST CYTOTOKSYCZNY,ANA2 I ANA3 WYMAZ NA ŚWIĘTA TRÓJCE, BADANIE NASIENIA I NA ZESPOL ANTYFOSFOLIPIDOWY. A I JESZCZE WYMAZ Z POCHWY.
 
reklama
ojej strasznie dużo tego a na choroby odzwierzęce robiłaś?? ,mogę spytać ile cię to kosztowało i jaki czas zajęło?? no i oczywiście najważniejsze znalazłaś przyczynę strat??? masz w planach jeszcze jakieś badania?? BOŻE ile my musimy przejść.....
 
Ostatnia edycja:
Bafinka mam wszystkie rachunki schowane to Ci jutro na priv napisze ok? Ja pomimo iz mam hamowanie allo mlr nie za wielkie ale jest to odrzucam wszystkie ciążę gdzir geny M dominujaw. W badaniu cytotoksycznym wyszlo mi 100 % martwych komórek. Dr stwierdzil ze ja to jestem szczegolnym przypadkiem... Musze brav zwiekszona dawke kwasu foliowego. Nir musze robic sobie zastrzykow z clexane bo jak Dr powiedzial nie potrzebny mi jeszcze krwiak do tego wszystkiego. Skierowal mnie do immunologa zeby zadecydowal co dalej i jak bede mieć diagnoze musze sie zglosic do gin i jak on to okresli DZIALAMY :)
powiem Ci szczerze, że bylam i jestem tym zalamana. Ale juz tyle przeszłam, tyle kasy wydalam ze sie nie poddam!
 
Bafinka, ja mysle, ze duzo zalezy od lekarza. Najczesciej lekarze czekaja do 3 poronienia i wtedy robia badania...ja robilam tarczyce, progesteron, prolaktyne, chlamydie, lamblie,posiew moczu...niby duzo tego ale wszystko mozna zrobic za jednym pobraniem krwi,po prostu zmieniaja fiolki:) Powiedz lekarzowi, ze chcesz skierowanie na badania, to twoje drugie poronienie czy pierwsze? Ja po poronieniu sama poprosilam lekarza o badania, wczesniej mialam robione te podatawowe w ciazy z hivem, toksoplazmoza itp. Moze byc i tak, ze wszystko jest w porzadku, bierzesz jakies leki?
 
ewik ... zastanawiam się co u Ciebie... podczytałam że musicie czekać i ewentualny transfer za ok 2 miesiące... trzymam kciuki aby wszystko się powiodło!!!
 
Izka gratulacje :-)))) ale czas leci...

kamkaz ja yez mialam w ciazy podobne wyniki jak Ty,z ta cukrzyca, nawet ciut gorsze i dostalam diete i musialam mierzyc glukometrem, wszystko bylo ok;-) z dzidzia, mam gdzies taka fajna broszurke, ale po angielsku? Znasz? Przede wsystkim sa 3 grupy jedzenia, 1) mkzesz jesc duzo, typu, warzywa, sery zolty, kurczak, 2) music jesc dziennie tylko diw pozycje z listy i tam np. Sa obrazki typu- jedna pozycja to kromka chleba pumpernikiel itp, a 3) to czego raczej Ci nie wolno, slodycze , miody itp, zamien przede wszystkim chleb na ciemny, najlepszy jest pumpernikiel, ja tutaj sie dopychalam hihi jak mnie ssalo kanapeczka pumpernikla z zoltym serem:)
nic sie nie martw, to sie bardzo czesto zdaza z tym stanem przedcukrzycowym- to jest od hormonow:) jescze Ci powiem, ze wiem jak to jest, bo przezywalam kazdy tydzien i odliczalam...na Twoim etapie, jak mi lekarz powiedzial, to do 29-30 tyg, wtedy bezpiecznie juz jest, wtedy juz z gorki i oddech bierzesz troche:-)

co do badan...to ja uwazam teraz jak wiekszosc lekarzy, po uplywie czasu i patrzac z perspektywy, ze podstawowe badania....i dzialac szybko, nie trzacic czasu i z zestawem lekow, takim jak dziewczyny pisza, bo w ostatecznosci i tak przepisza Wam te same leki na koniec i tyle kasy wywalony i nic z reguly nie wynika....j aoczywiscie nie mowie, o dziewczynach co maja faktycznie jakies zdrowotne problemy duze, ale jak sie jest ogolnie zdrowym i jedno, lub dwa poronienia...to zestaw lekow jest identyczny lrawie zawsze!

ewik!!! Kciukasy 3 &&&&&&& Ty wiesz kochana jak mocno!!! powiedz lekarzowi, ze w Au, czy w Usa, juz nie pamietam, bylo to w News,jakis tydzien temu odkryli, ze przetrzymanie zarodkow o jeden dzien dluzej, zwieksza bardzo szanse na pozytywny rezultat! Bedzie dobrze:tak:

pozdrawiam reszte:-)
 
Ostatnia edycja:
Ozila tak znam po angielsku. Nie spotkałam się z takim rodzajem chleba jak piszesz. A czy jest nożliwość w ciąży od czasu do czasu schrupać ciacho dla diabetyków? Czy lepiej nie ryzykować? Gdybyś znalazła tę broszurę to będę wdzięczna za cenne informacje:)
 
reklama
Do góry