reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Witajcie [emoji6]
Pytanie do tych dziewczyn, ktore biora/braly acard. Czy go biorac skrocil Wam sie cykl? Mi z 30d zrobily sie 27-dniowe. Dopiero drugi cykl taki krotki no ale jednak. Ps. Zadnych innych lekow nie biore.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny, nie jestem w stanie przeczytać teraz zbyt wielu stron, wiec napisze, moze ktos odpisze szybciej niz znajdę odpowiedz na swoje pytanie .
Dzis jestem w 14t4d. Mam juz syna. Obecna ciąża pochodzi z IVF. Przedwczoraj na usg okazalo sie, ze serduszko mojej córeczki przestało bić. Świat runa zupełnie . Dzis w szpitalu powiedziano mi, ze sa dwie możliwości: farmakologiczne wywołanie porodu, albo czyszczenie. Jestem w Anglii. Lekarz powiedział ze lepiej lekami, a pozniej ewentualnie zabieg. Po wizycie doszło do mnie , doczytałam tez troche, ze ciazy na takim etapie nie da sie raczej usunąć tylko lekami, ze łyżeczkowanie czy metoda próżniowa beda niezbędne. Zadecydowałam pochopnie, w obawie o przyszłość mojej macicy, wiadomo , ze po mechanicznym czyszczeniu jest większe prawdopodobieństwo powikłań, a ja chce mieć dzieci, tzn pewnie bede chciała , bo teraz chce mieć tylko moja córeczkę, która ciagle w sobie nosze.
Moje pytanie do Was:
Czy jest możliwości, i jak duża, ze 14 tygodniowe dziecko mozna urodzić z pomocą leków , unikając zabiegu??

Bo skoro raczej nie ma takiej szansy to po co mam przechodzić te wszystkie męczarnie , rodzic moze bardzo długo, jesli pozniej i tak beda musieli doczyścić moja macice i i tak bede miała tak samo wysokie ryzyko powikłań jak bez wywołania farmakologicznego.
Na dodatek od poniedziałku bede w szpitalu, choc zazwyczaj w Anglii po lekach odsyłają do domu, ponieważ łożysko jest nisko i jest duże prawdopodobieństwo krwotoku.
Bardzo chciałam zobaczyć moje maleństwo... choc teraz nabrałam troche watpliwości...

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, nie jestem w stanie przeczytać teraz zbyt wielu stron, wiec napisze, moze ktos odpisze szybciej niz znajdę odpowiedz na swoje pytanie .
Dzis jestem w 14t4d. Mam juz syna. Obecna ciąża pochodzi z IVF. Przedwczoraj na usg okazalo sie, ze serduszko mojej córeczki przestało bić. Świat runa zupełnie . Dzis w szpitalu powiedziano mi, ze sa dwie możliwości: farmakologiczne wywołanie porodu, albo czyszczenie. Jestem w Anglii. Lekarz powiedział ze lepiej lekami, a pozniej ewentualnie zabieg. Po wizycie doszło do mnie , doczytałam tez troche, ze ciazy na takim etapie nie da sie raczej usunąć tylko lekami, ze łyżeczkowanie czy metoda próżniowa beda niezbędne. Zadecydowałam pochopnie, w obawie o przyszłość mojej macicy, wiadomo , ze po mechanicznym czyszczeniu jest większe prawdopodobieństwo powikłań, a ja chce mieć dzieci, tzn pewnie bede chciała , bo teraz chce mieć tylko moja córeczkę, która ciagle w sobie nosze.
Moje pytanie do Was:
Czy jest możliwości, i jak duża, ze 14 tygodniowe dziecko mozna urodzić z pomocą leków , unikając zabiegu??

Bo skoro raczej nie ma takiej szansy to po co mam przechodzić te wszystkie męczarnie , rodzic moze bardzo długo, jesli pozniej i tak beda musieli doczyścić moja macice i i tak bede miała tak samo wysokie ryzyko powikłań jak bez wywołania farmakologicznego.
Na dodatek od poniedziałku bede w szpitalu, choc zazwyczaj w Anglii po lekach odsyłają do domu, ponieważ łożysko jest nisko i jest duże prawdopodobieństwo krwotoku.
Bardzo chciałam zobaczyć moje maleństwo... choc teraz nabrałam troche watpliwości...

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ogromne współczuję Twojej straty.
Ja straciłam córeczkę w 19 tc iw tak wysokich stratach konieczne jest u nas w Polsce urodzrnie dziecka a potem zabieg. Nie wiem Jak sie sprawy mają gdy ciąża jest na poziomie 14 tygodnia. Może warto zapytać lekarza jakie są tam procedury jeśli chodzi o ten tydzień ciąży. Zawsze dla.organizmu lepiej jest jak ciąża rozwiazywana jest samoistnie lub chociaż tabletka bo wtedy szyjka rozwiera się samoistnie i nie trzeba jej otwierać mechanicznie. Tym bardziej inaczej może być w Anglii.ja bym proponowala szczerą rozmowę z lekarzem i wtedy zdecydujesz czy chcesz zabieg czy istnieje szansa na samoistne rozwiązanie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dżoł ja brałam acard, ale już w ciąży a nie podczas starań (miałam zalecony dopiero od pozytywnej bety). Nie wiem czy wpływa na długość cyklu, raczej obstawiałabym że nie. Ale za to mam inne pytanie-nie masz obfitszych miesiączek skoro bierzesz ten acard? Rzadko spotykane że już podczas starań zalecony (przynajmniej ja do tej pory się z tym nie spotkałam) i ciekawa jestem jak to jest z tymi @. Bo przed porodem przecież też trzeba wcześniej odstawić bo jest ryzyko krwotoku.

AniaCh83 witaj, przykro mi że i Ciebie to spotkało... (*)
Ja straciłam ciążę na przełomie 15/16 tc. Miałam podawane tabletki, zadziałały i urodziłam córkę, ale później i tak miałam łyżeczkowanie choć w moim przypadku nie było trzeba dużo czyścić bo prawie wszystko usunęło się samo.
Tak jak kamkaz pisze, w PL to raczej standardowa procedura, że przy stracie na takim etapie robiony jest zabieg.

Bafinko gratulacje i wszystkiego dobrego dla Was :)
 
Do góry