reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Natkusia: pytaj pytaj.. Może jak się rozłożymy z pytaniami to nas tu nie zablokują na forum;)

Fifka: Jestem po prostu wewnętrznie przekonana, że karmienie butelką będzie dla nas obojga lepsze.. Nie widzę siebie karmiącej za nic w świecie:| Jakiś model jestem wybrakowany..Ale podziwiam kobiety które tak robią.

Ael: nie ma na allegro,dlatego nie mogłam znaleźć.. tak patrzę, że on nie ma możliwości podgrzania butki w samochodzie? Wydaje mi się, że to bardzo przydatne będzie jak nam się mały urodzi na wiosnę/lato..

Claudusia: super wieści:) Oby wszystko do końca ciąży przebiegło tak wzorowo:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
MELDUJE ZE ZYJE i witam sie ale dzisiaj nie posiedze z wami bo mala marudna i nie spi prawie wcale.. jak zasnie to sie budzi gdy ja odkladam i tak w kulko... od 8 rano a w sumie tylko pozadnie 3 h spala do 3 rano a potem pol godzinna drzemka i tak do 8 potem kolo 11 drzemka i dopiero teraz zjadlam sniadanko bo zasnela ale juz sie budzi.. no ja niewiem co dzis ja trapi...jedynie sie uspokaja na rekach i zasypia.. nawet bez bujania chyba ma dzien tulaska ;-) wiec milego dnia ;-)

ael niema za co nie odpisalam bo j=po porodzie zaduzo pisalam smskow i mam duzy rachunek czekam na nowy rozlicczeniowy miesiac ;-)
 
kobietki pewnie każda z Was miała listę zakupów, może któraś się pokusi żeby ją teraz odświeżyć. Mnie tylko przeraża sprawa ubranek, czego ile, jakie rozmiary, co w ogóle noszą takie maluszki ah
Claudusia no pewnie, że będzie dobrze
 
Natkusia mi laktator od początku był potrzebny... jakoś na 3-4 dobę miałam nawał mleka i musiałam odciągać żeby dac sobie ulgę... :tak:



Z rzeczy nieprzydatnych które kupilam
- gąbeczkę do kąpieli na którą kładzie się dziecko... - na początku się przydała zanim człowiek się wprawił, ale teraz wole kąpać bez... Wszelkie myjki, rękawice do mycia itp odpadają... ręką jest najwygodniej...
- A z takich niepotrzebnych rzeczy które ostrzegłam to ubranka zapinane z tyłu lub na pupie... albo w ogóle nie pozpinane w kroku... Ja ich w ogóle nie nakładam... są niepraktyczne i nie wygodne...
-Pieluchy flanelowe... Dwie mi by wystarczyły a ja mam ich 10 i są nieużywne... wole tetrowe używać nie wiem czemu


Z rzeczy BARDZO przydatnych
-Pojemniki na posegregowanie drobiazgów dziecka - kremów, maść itp.
-Kosz - taki mały otwierany stojący obok przewijaka na brudne pieluszki chusteczki
-Pudełko na brudne rzeczy małego
-lampka nocna obok łożeczka
-WAGA! uspokaja bo wiem ze mały dobrze przybiera i się przez to nie martwię czy dojada
-pozytywka -np. w karuzeli. Na mojego bardzo kojąco działa, dzięki czemu mam chwilę dla siebie
-puder do pupy - maści są dobre na odparzenia ale na co dzień jak dla mnie od maści jest ta za wilgotno...
-pielucha flanelowa podszyta ceratką - przydaję się bardzo kiedy chcemy maleństwo położyć nago bo powietrzyło pupkę a nie chcemy mieć mokrej sofy...
-dużo pieluch tetrowych! Przydatne do wszytkiego... wycierania, podkładania itp.
-przewijak i pokrowce na przewijak (ja mam 5 sztuk i jeszcze bym dokupiła) - noż nie wyobrażam sobie życia bez niego... jak mały się zasika podczas przewijania, zmieniam pokrowiec i jest czysto.
-LAKTATOR - jeśli karmi się piersią! Przydaje się jak ma sie nawał pokarmu albo chce się odciągnąć pokarm na czas nieobecności
-suszarka taka stojąca na pranie - idealna do suszenia tych małych ubranek a jest co prać i suszyć jak małego tzreba przebierać czasem kilka razy dziennie jak ulewa



Jak cośmi się jeszcze przypomni dan znać :-)



Claudusia super wieści!!!!!!! Oby tak dalej! Trzymam kciuki by malutka fasolka dobrze nam rosła!
 
Ostatnia edycja:
Atan: no to faktycznie kiepsko spi ja nie miałam takiego problemu . teraz to mła spi po 2-2,5 h ale nie spi po 3-4h ogląda bajki gada ze mna ale spac nie pójdzie. Bylismy dzis na dworze aż dziwne ze spała a bo pierwszy spacer trwal 20minut i byl płacz i krzyk a dziś o dziwo grzeczna :)

Pod żadnym pozorem nie słodzcie cukrem wody ani nic zero cukru bo powoduje kolki....moja mała nie miała ani razu kolki i raczej juz nie bedzie miała.
Ale za to dawalam jej Nan Pro 1 i co ma ucuzlenie i musze dawac Bebilon Pepti 1(jest ochydne w smaku strasznie drentwe)

Ja odnoścnie postów Fifki: mam karuzele taka super ze jesy w 3w1 ze moge dac ja do fotelka jak jedziemy autem i do wózka zaraz wam pokazę:łóżeckzo turystyczne ale zwykłe bo ja mam drewniane i tez sie dobrze trzyma tylko zdjecie jest akurat takie
Nie była droga a do tego ma wiele melodji i włancza sie ja i ona przez 30minut gra i potem sama sie wylancza wiec na noc jak najbardziej :)
karuzela podrozna ksiezniczka 2.jpgkaruzela podrozna ksiezniczka 3.jpgkaruzela podrozna ksiezniczka 5.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no to już coś wiemy, ja za cholercię nie mogę przekonać męża, że przewijak jest potrzebny, on uważa, że mamy duże łóżko w sypialni to wystarczy
dziewczyny mają wasze pociechy jakieś maskotki do przytulania/spania?
 
reklama
Moja mała to uwielbia trzymac pieluszke tetrowa:)

Fifka: cukier ogólnie jest nie zdrowy napedza apetyt (takze u dorosłych) próchnica tez sprawy ... tak tez słysząłam zeby glukoze ale moja pije czysta wode wiec niech pije czysta :) Czasem herbatke daje jej jak widze z 1-2 dni bez kupki jak wypije z koperku to 2h i jest kupka:)

Przewijak jest super kurde namów go czy po kapaniu nie musisz sie na łózku garbic przewijac pozatym na łózku śpicie chodzi o higiene i wogóle a tak dziecko ma swój własny przewijak :) ja raz mala przewijalam na łózku ale to jak jeszcze dobrze nie umialam stac po CC to ja ja wycieram a mala mi kupke zrobiła miałam posciel do wymiany musiałam mojego budzic bo przeciez trzeba zmienic a tak jka na przewijak narobi sciagasz wytrzesz i juz czy tam przescierado zmienisz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry