reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Witam się wieczorowo :-)

No babcie i dziadkowie już odwiedzeni i życzenia poskładane :-).
I trzeba by się coś zabrać za naukę.. :dry:

Iwasek piękny synuś :tak: wycałować i wytulić od cioci :-)
 
reklama
magdalena: koniecznie wstaw później foteczki :-)

Jeszcze tyle rzeczy muszę dokupić że szok, a pewnie i tak czegoś nie będę miała

No ii kicha ze zdjęć z kuzyneczką bo tak zwlekaliśmy aż w końcu mały się ulał (nie wiem jak to możliwe ale ostatnio bardzo często jak sie posiusia to wycieka mu gdzieś bokiem), potem nie dojadł i rozdarł się ogromnie więc szybko uciekaliśmy do domku i przypomniało mi się o zdjęciach dopiero jak już był ubrany w kombinezon i nie chciałam go już męczyć!

2 paczki podkładów wystarczą na razie :-) Jeden zestaw osłonek, szukał typowo miękkich no i by rozmiar się zgadzał, a starcza jedna para, po prostu po każdym użyciu trzeba umyć w gorącej wodzie z delikatnym płynem. Do podmywania można kupić Tantum Rosa jest do zrobienia z wodą.

I nie irytujesz kobieto ciężarna! Ja się tam bardzo cieszę jeśli mogę pomóc :-)



Kochana a może kupił Ci małż za duży rozmiar kapturków?
A zmywać cyca trzeba przed każdym karmieniem, nawet nie chodzi o maść ale jak nosisz wkładki to się pocisz, ten pot wchłania też w wkładkę i wszystko wciera się w cyca. A wtedy bakterie mają super środowisko do rozwoju. A wierz mi lepiej unikać pleśniawek. Jak ktoś miał afty w buzi to wie jaki to ból, więc dziecko przeżywa to gorzej.



Są specjalnie podkłady na łóżko z warstwą wchłaniającą a dół jest ceratowy co by nie przesiąkło do pościeli.
Laktator można zakupić, chociażby by pobudzać laktację albo ratować się przed bardzo cieknącymi cycami. Nie odciągnięcie mleka sprawia, że piersi stają się jak kamień i bardzo bolą, a zapalenie piersi jest niedobre jak i dla matka tak dla dziecka.
Wkładek zużyłam bardzo dużo, bo miałam taki dłuższy okres, że zmieniałam przez jakieś 2 tygodnie po kilka razy dziennie a i tak przeciekało. Miałam wkładki z BabyOno, potem kupiłam jakieś zwykłe w carefourze i darły się w połowie. Lepiej zainwestować w lepszej jakości wkładki.




Chcesz używać gazików nasączanych czy octeniseptu do pępuszka? Jeśli octeniseptu co wystarczą Ci zwykłe gaziki nienasączone jałowe i patyczki kosmetyczne. Ja mam dwa opakowania tych nasączonych i w ogóle nie używałam.
Pieluch tetrowych to już zależy ile kupisz. Ja ma koło 20 bo są bardzo praktyczne, a mam dwaa zestawy po 4 pieluchy, które używam do mycia.
Co do czapeczek, przyda się na pewno "pilotka" wiązana, już w szpitalu. Jak dziecko będzie miało żółtaczkę trzeba mieć taką jedną. W domu może być zwykła nakładana. Jak będzie zimno można założyć. Ja po myciu zakładam uprzednio smarując kremem profilaktycznie główkę co by ciemieniucha nie wróciła.
Ja mam jeszcze jedną pilotkę, którą nakładam pod czapkę zimową co by dobrze zakryła uszka.
A i tak mam kilkanaście czapeczek różnego rodzaju.
Łapek niedrapek minimalnie dwie pary, jedną zużywasz bierzesz drugą.



Smalcuj główkę po myciu i zakładam czapeczkę na godzinę jeśli macie ciepło w domu. Młody jak będzie miał ciemieniuchę to czapka się przyda.


Heh syna nie poznaje, wstał ok. 11:30, zmieniłam pampersa, zjadł i od pół godziny śpi i sam zasnął :eek:

Cyce Przemywam przegotowaną wodą :-) ale chodzi o to, że nie martwię się czy aby dobrze zmyłam maść żeby małemu nic nie było bo wiem, ze jest nieszkodliwa.

Nakładki kupił mi w rozmiarze "małe". Mi na cycolinki pasują ale małemu są za duże do buzi :-p

Widzicie ciężko doradzić bo co osoba to co innego jej się przydało! Bartuś miał silną żółtaczkę i był 3 dni naświetlany ale czapeczka nie była potrzebna, miał tylko na oczach takie specjalne okularki założone i tyle! Każde dziecko ma inne potrzeby i tak naprawdę każdemu co innego się przydaje.


A ja mogę się pochwalić co Bartolini dostał w prezencie od wujka i cioci i wstawić zdjęcia mojego królewicza jeśli ktoś chciałby zobaczyć :-)
 
Lamia a taki przykład: Jak ćwiczysz albo jesteś na wycieczce dajmy na to cały dzień to pod wieczór jesteś diabelsko zmęczona, że padasz i do rana Cię nie ma. No to dzieciątko w brzuszku też tak ma. Od czasu do czasu musi odpocząć i pospać więc zdarzają się dni bez ruchu. 24 h to taki dopuszczalny maks bez ruchów dziecka, gdyby dłużej się nie ruszało wtedy akcja szpital. Zazwyczaj nawet przy małej ruchliwości dziecka zdarzą się dwa trzy kopy a to znaczy, że wszystko jest dobrze.


Fifciu babo weź już z nudów urodź bo my tu czekamy :p
I dobrze, że już się pogodziliście z małżem :-)


Lamiu dzięki za wyjaśnienie :* Też czytałam, że dziecko czasem testuje, ale jest wtedy okropnie ciężko i zawsze wyszukuje się powodu dlaczego jest taki płacz.

Ja zdjęcie wspólne z Wiktorem dałam ale na FB, z resztą już tyle dzieciaczków jest nowo urodzonych, że mój dziabąg to wam się znudził :blink:


Ja już nie piszę, że chce zdjęcia tylko na przyszłość powiadamiam, żeby wstawiać :p
 
Ostatnia edycja:
Lamiav jak akcja porodowa by się zaczeła taka jak była wcześniej to bym już dostała kroplówkę na wywołanie porodu, albo bym prosiła o CC. już za dwa dni 37 tydzień skończony więc już termin i mały nie będzie wcześniakiem. Ale puki takie bardzo mocne, reguralne i trwające od kilku godzin skurcze się nie zaczną to mam czekać. Nie będą mi wywoływać bez powodu.


Ja wiem ze się martwisz! Jak czasem czujesz ze jest cos nie tak mozesz jechać na ostry dyżur zeby sprawdzili na usg czy mała się nie zaplątała czy coś. Masz prawo się martwić i sprawdzić. :tak: Choć u mnie mój też bardzo ruchliwy i ja tam wole tak niż żeby się nie ruszał. Ruchy nawet intensywne były dla mnie o wiele "lepsze" niż jego nie ruszanie...


Magdalena
zajefajne rzeczy!!!! I maluszek boski :* Ja już chce swojego!!!!
 
Ostatnia edycja:
Madziu, Wasz Bartuszek te taki fajny włochaty :) cud miód :) wspaniały przystojniak z niego :D :) a jaki fajny pajacyk dostał, ja nie wiedziałam, że fisher price też ubranka robi, myślałam, że tylko zabawki... :O
 
reklama
Do góry