reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

reklama
u mnie po piatkowym USG....lekarz wypatrzył dwa pęcherzyki ciążowe...:szok: mój szok już nieco mniejszy nie mniej jednak w dalszym ciągu reaguję histerycznym śmiechem na myśl o moich latoroślach....:szok: ... 30 lipca USG... zobaczymy czy pęcherzyki przetrwały oba... czy wykształciły się zarodeczki w obu.... więc u mnie tyle... póki co a co tam u Ciebie pyscek?? jak się czujesz???

witam shawty... no ja jak widać nie staram sie po raz pierwszy ... :-D ale jak masz jakieś pytania to wal śmiało :)
 
Hej Dziewczyny, trochę dawno mnie tu nie było. Jestem na 2-3 innych wątkach i czasami nie nadążam, hihi ;)

Rurka gratulacje, no niezły strzał, od razu dwupak :-D
karola kciuki za szybki i bezproblemowy poród

Ja parę dni byłam w PL a za niecałe 2 tygodnie wybieram się na urlop. Się jużńie mogę doczekać! Tak czytam, że w PL upały. Tutaj marne 19 stopni, pochmurno i kropiło:no: i tak w kółko, załamać się można, jesień czuć, a lata nie było...
Miłego wieczorku
 
Dzień dobry :))

Pycholku mój kochany :* zostałyśmy tutaj najstarsze :))
Rurka.. gratuluje bety i dwóch pęcherzyków ;) poleciały mi łzy :))
Lily i shawty witamy :))
 
10.07 o godz 19.15 urodziła się Kalina Maja, 3 kg, 54 cm, 9 ptk Appgar, CC.

mam chwilę więc opowiem jak wygladał mój poród.

przyjechałam do szpitala o 1 w nocy z bardzo bolesnymi skurczami, rozwarcie 2,5 ale główka bardzo mocno naciskała na szyjkę więc wszyscy prorokowali że szybko urodzę, skurcze co raz mocniejsze a szyjka nic... chodziłam, bujałam się na piłce, prysznic, cuda na kiju normalne no i nic.
przebili mi pęcherz płodowy ale to nic nie przyśpieszyło, potem jakieś czopki by szyjka wreszcie puściła, nadal nic, potem oxytocyna by skurcze były jeszcze mocniejsze (o kuuuurwa, mnie tu oczy z orbit wychodzą a oni mi gadają, że skurcze może jak będą mocniejsze to szyjka puści)
w końcu jak się zaczęły bóle parte, ja zaczęłam im odlatywać z bólu a tętno małej zaczęło spadać to wzieli mnie na cc.
ta końcówka to ja już nie kontaktowałam, tak bolało, że szok, połozna do mnie mówi, nie przyj bo nie masz pełnego rozwarcia i szyjka Ci pęknie, a ja ale tego się nie da zatrzymać...
zawołali lekarza, pomogli mi przejść na fotel bo już nie miałam siły stać na na nogach sama... Lekarz zbadał, rozwarcie 8 cm i dalej już nie pójdzie, tętno dziecka zaczyna spadać, no i zapadła decyzja o cc. W sekundę zleciało się chyba z 6 osób, każda robiła coś innego, jedna mi kroplówkę z fenoterolu by zahamować czynność skurczową, druga zdjemowała obrączkę, trzecia spinki z włosów, czwarta brzuch mi goliła, piata cewnik zakładała... i goł na salę operacyjną.
ogólnie nieźle mnie wymęczyło no ale trudno, o bólu się zapomina (ponoć :D) chciałam urodzić naturalnie ale trudno... grunt, że Mała urodziła się zdrowa :tak:
 
karola gratulacje zdrowej Dziewczynki!!! Dżizas jak czyta takie opisy to mi się włos na głowie jeży. No to nieźle przeszłaś, ja sobie nawet nie umiem wyobrazić, co to jest za ból... Teraz wracaj szybko do zdrowia i niech Mała się dobrze rozwija, kciukasy za Was!!:-):-):-)
 
reklama
Pycholku mój kochany :* zostałyśmy tutaj najstarsze :)))
a no niestety Madziu ale jest na to pozytywne patrzenie - jesteśmy najstarsze na tym wątku więc młodsze mają się nas słuchać :-p haha :laugh2: (żarcik)

Karola Aaaaaaa ... co ja widzę Ogromne Gratulacje 9e0711d709bd7224d40ee69fda891258.gif przeżyłaś swoje na porodówce, ale pewnie jak spojrzysz na małą wszystko zapominasz o całym bólu bo dla takiej małej mordeczki Warto pocierpieć :tak: to teraz cioteczki czekają na zdjęcie malutkiej :*
 

Załączniki

  • 9e0711d709bd7224d40ee69fda891258.gif
    9e0711d709bd7224d40ee69fda891258.gif
    2,6 KB · Wyświetleń: 60
Do góry