reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

devilka patrzyłam na ten Twój wykres na 28 dni, ale szczerze to ja nie za wiele z niego rozumiem...kiedy wychodzi Ci na nim owulacja??

Ja jak tylko skoncze @, co pewnie kolo srody nastąpi to zacZynam mierzyc temperature...ale nie bede kupowac nowego termometru...mam taki z jednym miejscu po przecinku i taki mysle ze wystarczy:tak:...
I tak sie jeszcze zastanawiam...bo zainwestuje w testy owulacyjne znowu,cykl mi wyszedl 25 dniowy w tym miesiacu....i niby na instrukcji pisze ze pomiar zaczac kolo 10 dc...ale rozmawiaklam dzisiaj z mama, o mowila, ze z moim bratek zaszla w 7 dc, czyli zaraz po okresie...moja bratowa podobnie, w 8 dc...wiec moze zaczac mierzyc wczesniej...w poprzednim cyklu pomiar zaczelam w 12 dc i juz sie na owu nie doczekalam...:eek:
 
reklama
Najeżdziłam się po aptekach, ale w końcu mam termometr. Jutro mierzę tempke i mam nadzieję, że się wszytsko wyjaśni.
Kacha tak trzymaj! nie będzie Ci ta jedna mała komóreczka żądziła! ma się w tym cyklu ładnie zapłodnić i zagnieździć u mamusi w brzuszku!
Niech wszystkim kobietką się uda!
 
A ja wlasnie poczytałam troszke o tej owulacji itp...i generalnie pokrywa sie to z moimi obliczeniami, ....ze owulacja u mnie wystepuję około 9 dc....a ja testy zaczelam uzywać od 12-13 dnia...wiec juz bylo po owulacji...dlatego wychodziła ciągle druga slsba kreska...tym razem postanowilam zacząc testować o 6 dc...a wiec od piatku....zobaczymy co z tego wyjdzie...TO BĘDZIE NASZ MIESIĄC....najwazniejsze pozytywne myslenie:tak::tak:
 
devilka patrzyłam na ten Twój wykres na 28 dni, ale szczerze to ja nie za wiele z niego rozumiem...kiedy wychodzi Ci na nim owulacja??
Owulka jest gdy mamy 6 dni wzglednie niskich temperatut potem nastepuje wyrazny skok (ksiazki mowia o skoku o consjmniej 0,2 stopnia ale wydaje mi sie ze moze byc troszke mniej byleby to byl wyrazny skok) i przynjajmniej 4 dni wyzyszch temperatur. Owulka jest gdy masz skok temperatury. Do tego jak śluz jest rozciagliwy i przjrzysty najlepiej jak bialko kurze choc ja u siebie sluzu nie rozrozniam tak lawto :( na moim wykresie masz cyferki-odliczone 6 dni nizysz temperatur i 4 dni wyzyszych. I od skoku liczysz tez faze luetalna ktora powinna miec 12-16 dni, po tylu dniach powinna sie pojawic @.
 
co do skoku temperatury to temperatura po owulacji podnosi się z reguły o 0,2 st.C (co jest wynikiem działania progesteronu), nie zawsze jednak będzie to skok o te 2 kreski, jednak trzecia temperatura po owulacji powinna być już wyższa o 0,2 st. poprzedzające skok, czyli:
Zaobserwowałaś skok o 0,1 st.C i ta tempka utrzymała się przez dwa dni, trzeciego dnia temperatura MUSI BYĆ JUŻ WYŻSZA OD 6 POPRZEDZJACYCH SKOK, jeśli nie będzie wyższa to znaczy, że owu nie było. Po skoku tempka utrzymuje się na podwyższonym poziomie przez ok. 12-16 dni i jest tzw. FAZA LUTEALNA (faza ciałka zółtego).
 
o matko, jakie Wy obcykane w tym temacie temperaturowym, ja totalnie zielona jestem i z tego wykresu Devi też nic nie zakapowałam hehehe ;p

pocieszające jest dla mnie tylko to, że dokładnie wiem, kiedy mam owu, boli mnie brzuch no i śluz jest wyraźnie zmieniony, to by było na tyle ;)
 
anna_ ja Cię nie chce nakręcać,ale może ten śluz to na ciąże! często dziewczyny piszą,że mają mokro w majtach:cool: ale kurcze nie wiem czy czasem nie za wcześnie na te "mokrości" ....trzymam kciukasy...bo może to "jaś" :-D

ikasia a co Ty masz tak wcześnie owul??:szok:
robiłam dziś ciacho "czeski" nazywa się to również grysikowiec
takie dobre,ale miałam chyba głowę w chmurach i nakladałam masę grysikową najpierw a potem powidła śliwkowe,a powinno byc na odwrót:crazy: i wyszło "misz masz" ale chyba będzie dobre,przecież w żołądku się wszystko razem miesza:laugh2:
pojechaliśmy na spacer do miasta o 70km od nas,piekna byla pogoda więc trza było korzystać.
 
hej:-) ja już trochę ochłonęłam, kupiłam termometr i jutro zmierzę tempkę. Jak będzie wysoka to poczekam do testu, a jak nie to możliwe, że cykl bezowulacyjny mi się trafił.
Mam pytanie, wiecie czy w przychodni publicznej monitoring cyklu coś kosztuje czy to procedura na NFZ??
 
reklama
A ja zaczełam deliktnie plamić, w sumie to brązoway śluz więc myśle, że lada moment @ przylezie :/

anna_-z tego co się orientuje monitornig jest na NFZ, musisz tylko umówić sie z ginem na to

jutro znów do pracy, jak dobrze, że lada moment kolejny, tym razem 4 dniowy długi weeknend :D Byle do 11 listopada :D
 
Do góry