reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

jejku mig podziwiam postawy... Ja już teraz wiem, że rodzić naturalnie nie chcę i nie będę tak rodziła... Ale podziwiam takie kobiety jak ty ;-)
 
reklama
Hej dziewczyny:) Jestem nowa, chociaż już od jakiegoś czasu podglądam Wasze forum:)
Jesteśmy małżeństwem od miesiąca ale chcielibyśmy już rozpocząć starania. Oboje mamy po 25 lat.
Ja się tylko boję, ponieważ cykle mam starsznie nieregularne od 40 do 60 dni. Niedawno byłam u ginekologa poinformować go, że planujemy dziecko i czy wszystko jest ok. Pojawiło się podejrzenie zespołu PCO, przez te nieregularne cykle ale zostało wykluczone po badaniach hormonalnych i USG:p Więc teoretycznie przeszkód nie ma, ale moi rodzice starali sie o mnie 7 lat co mnie troche demotywuje, dlatego wolimy zacząć od razu.
Kupiłam testy owulacyjne, dzisiaj jest 4 dc. Jak myślicie od którego dnia cyklu zacząć je wykonywać? Owulację czuję bardzo rzadko i jestem prawie pewna, że częśc cykli mam bezowulacyjna.
Pozdrawiam gorąco wszystkie staraczki i te już zafasolkowane:)
 
Martuska witaj na forum :-) skoro to jest Twój pierwszy cykl starań i nigdy nie używałaś testów owu, a cykle masz dość długie to ja zaczęłabym tak od 13-14 dc. i stosowała przynajmniej przez 2 tygodnie, abyś sprawdziła teraz chociaż tak mniej więcej kiedy możesz mieć owulke... Życzę szybkiego zafasolkowania i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :-)
 
Ostatnia edycja:
Martuska507 Myślę, że przy tak długich cyklach trudno stwierdzić, kiedy powinnaś robić test. W normalnych cyklach owulacja jest ok. 14 dni przed spodziewaną miesiączką. A nie zauważyłaś nigdy u siebie płodnego śluzu, który wskazuje dzień owulacji? Jak to mówią "jak surowe białko kurzego jaja".

Lekarz nie zlecił Ci żadnych innych badań? Bo cykle 40-60 dni są raczej podejrzane...
 
No dla mnie tak długie cykle też są podejrzane... i coś musi być na rzeczy.... Ja mam 33-34 dniowe i mi już wydaje się, że są długie... a 60 dniowe to szok :szok:
 
Nie zlecil zadnych badan. Tak samo ma moja siostra i mama miala tak samo. Powiedzial, ze bedziemy robic cokolwiek jak beda problemy z zajsciem w ciaze. Bylam u 3 roznych, kazdy z innego szpitala i zaden nic dodatkowego nie zlecil. Dlatego wolimy zaczac starania wczesniej niz pozniej :) Testow owulacyjnych mam sporo wiec moge testowac nawet przez jakies 3 najblizsze cykle.
 
Martuska507 skoro masz nieregularne cykle i dopiero zaczynacie starania to może skorzystaj z rady, którą mojej koleżance dał gin. Ona z mężem uprawiali seks tylko w dni płodne nawet kilka razy na dzień, kiedy gin to usłyszał to się za głowę złapał:p Kazał im co 3 dni się kochać, bo tyle wystarczy żeby nasienie było przyzwoite i żeby nie było możliwości owulacji bez nasienia w drogach rodnych. W pierwszym cyklu im się udało:-) U mnie to trudne do zastosowania, bo jak to młode małżeństwo cały czas się docieramy i wystarczy mała sprzeczka, a moja ochota znika bezpowrotnie:p Ale po kolejnej @ zamierzam spróbować :-)
 
Martuska ja nie jestem lekarzem i nie będę się wypowiadała na temat tego czy jest u Was coś nie tak i jak długo będziecie się starać... ale dla mnie Twoje cykle są stosunkowo za długie... No ale życzę Ci abyś szybko zafasolkowała :-)
 
witaj martus a moze zacznij mierzyc temperature zeby sie zasugerowac kiedy testy robic ja kupilam sobie mikroskop owulacyjny i u mnie pokrywa sie to z owulacja a przy tak dlugich cyklach to dobre rozwiazanie.Kochajcie sie duzo nie myslcie o dziecku a napewno sie uda szybko a do tej pory czym sie zabezpieczaliscie?
 
reklama
hej laski :*

Pyscku ja prowadzę na enpr.pl ale nie mam do publicznej wiadomości... gdybyś chciała zobaczyć to daj znać prześle ci na pw. :-) Ja już w pracy.... zapowiada się ciężki dzień :-(

pewnie że poproszę o linka :D aa dziewczynki dziś rzuciłam pracę :-D i bardzo się z tego ciesze bo zdrowie dla mnie najważniejsze ...
 
Do góry