reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

dzień dobry

Fasolka a dziękuję, nie wiem po kim ona taka ładna ;-) od 3 tygodni sobie wydłuża spanie nawet jak zje 90 ml to tak też często je. najpierw spała do 1, potem 2. a teraz sypia do 4-5. dziś o 4.30 wstała, zjadła i jeszcze poszła spać.

Fifka nooo te nasze konferencje ciekawe były :-)

magdalena i co z tym szerszeniem? poleciał sobie?

sil a czego małż się domagał? :cool2:

ja się wieczora doczekać nie mogę troszkę mnie stresuje ten neurolog czy wszystko jak trzeba jest
 
reklama
Fasolka to jest właśnie najgorsze... kiedy sama stosuję pewne zasady a tatuś już nie :no: robi się wtedy wode z mózgu... my mamy to samo czasem...

No u nas też wymuszania nie ma... mały też ma czasem bunty - na przykład "mamo wstań i ponoś mnie po mieszkaniu bo mi się nudzi" wtedy siadam w fotelu bujanym biorę książeczkę i mu czytam - czasem na początku jest bunt ale zaraz pojmuję co chce mu przez to powiedzieć. Jednak gówniak jest ciężki, rozumiem ze potrzebuję uwagi i zajęcia ale ja zamierzam zajść znowu w ciąże więc musi się nauczyć ze jako takiego noszenia niestety ale już nie będzie. Mamusia przyjdzie weżmię utuli, ale łazić już nie będzie... czasem w chustę go biorę na spacer ale dla niego chustai branie na ręce to dwie różne sprawy :tak:


Necia kciuki trzymam za neurologa! Będzie dobrze zobaczysz!! :tak:
 
No i Fifcia u mnie jest to samo z noszeniem, bo Zbyszek na każdego kozła reagował i reaguje noszeniem,bo nic innego mu się nie chce, a ja się z nią bujam w fotelu, czytam jej książki,bawimy się w kosi łapci itp. Ale tak to jest z chłopami, najlepiej po linii najmniejszego oporu :-)

Netka, to moja zjada o 21, później śpi różnie do 2, 3,4 czasem do 5 dociągnie,zjada i śpi kolejne 3 h, znów je i tak zabawa trwa do 8, o 8 już się budzi i nie ma spania już przez kilka godzin, ale to też zależy od dnia. Teraz już dorosła, ze jak nie spi, to potrafi zabawić się sama,leży sobie na macie i wariuje z zabawkami.

Ciekawa jestem cio mi dzisiaj ciekawego Pan Oszust lub daltonista z allegro odpisze. Nie daruje mu tej koszuli.

Ok ja znikam na trochę, pewnie wejdę dopiero wieczorem, teraz zakupy, rower i zabawa z małą :-)
Pa :*
 
Witam
amalfi ja jeszcze przed staraniami zaczęłam brać Femibion i biorę go do dziś, tylko teraz dla kobiet w ciąży. Wg mnie witaminy są ważne, żeby brać bo ich nie możemy zmagazynować w organizmie, często przez mdłości, wymioty, niekoniecznie zdrowe odżywianie nie dostarczamy ich w odpowiedniej ilości do organizmu, może zabraknąć ich dla Nas a co dopiero dla dziecka. Taka jak pisały dziewczyny w składzie takich witamin jest żelazo, które bardzo często jest na zbyt niskim poziomie w organizmie w ciąży. Ja dodatkowo muszę przyjmować magnez na skurcze, żelazo na anemie i od dzisiaj dodatkowy kwas foliowy, żeby wspomóc walkę z anemią, trochę się tego nazbierało. Oczywiście z witaminami nie można przesadzać bo w efekcie można urodzić duuużego bobasa
Dziurencja staram się jak mogę dobre nawyki wpajać. Jak siedzi w bujaku i ryczy (czytaj wyje jak wół) żeby ją wziąć na ręce,to czekam aż się uspokoi, spokojnie do niej mówie, aż przestanie beczeć i dopiero ją biorę na ręce.
fasolka dobra metoda, postaram się zapamiętać i wykorzystać w przyszłości:tak: i tu nie do końca zgodzę się z Fifką, że dzieci są jeszcze za małe na takie szkolenia. Te bąbelki jeszcze w brzuchu mamy dobrze Nas poznają. Gdy one kopią my je głaskamy i dzieciaczki wbrew pozorom bardzo szybko się uczą. Już w pierwszych dniach Nas rodziców "tresują" dziecko płacze rodzic biegnie i bierze na ręce a one szybko to wykorzystują nie tylko jak są głodne, zrobią w pieluchę czy coś je boli, czasami zwyczajnie płaczem wymuszają zainteresowanie, pieszczoty... i to zależy wyłącznie od rodziców czy się w to wciągną czy nauczą się obserwować własne dziecko, ale Ty jesteś matką i znasz lepiej swojego bąbla. Ja się będę uczyła na własnych błędach już niedługo:tak:
neciuszka z tą koszula to ja bym nie odpuściła, to zupełnie inny kolor, a nr 2 jest zdecydowanie ładniejszy
Małgosia śliczna, uwielbiam te je oczęta:tak:

to teraz sprawozdanie z wizyty:
wczoraj nie miałam już siły, było 2,5 godz opóźnienia. Najważniejsze, że wszystko jest w porządku. Mała waży 1360 g, nadal jest kobietką, co bardzo chętnie pokazywała:tak: Jest już ułożona główką w dół i się raczej nie przekręci bo nie ma na to miejsca, zdj niestety nie ma bo jest już za ciasno i ciężko ją uchwycić. Widzieliśmy jak mała mrugała oczkami, lekarz nam kilka razy cofał nagranie-boskie to było:tak: aaa i widzieliśmy coś jeszcze...nie zgadniecie co?... ona ma już włosy, tak dobrze czytacie włosy:szok:
co do KTG to badanie bardzo jej się nie podobało, lekarz stwierdził, że widocznie dźwięk jej nie odpowiadał a paski ograniczały ruchy co pokazywała kopiąc sprzęt he he
Moje wyniki troszkę się poprawiły, nadal mam brać żelazo i dodatkowo kwas foliowy, no i tyle;-)
 
No widzisz Miq każda mama na swoje zasady! :tak: Dla mnie nie do pomyślenia jest odmówić dziecku pieszczot.... to człowiek stary ma czasem ogromną chęć żeby si poprzytulać... a co mówić o dziecku które przytulało się do mamy przez 9 miesięcy a tu nagle mama zostawia je same w zimnym łóżeczku/leżaczku/macie itp... ale senk jest w tym JAK zaspokajać potrzebę pieszczot. Maluchy zaczynają wymuszać kiedy nie potrafimy rozpoznać ich potrzeb - na przykład potrzebuję uwagi mamy a ta daje mu lizaka żeby się zajął... albo dziecko się nudzi i zamiast się z nim pobawić to rodzić po prostu nosi je na rękach bo jest mu tak wygodniej, Dziecko się tego uczy.


Ale tak jak mówiłam każde dziecko jest inne i każda mama jest inna :-) ja pracując w przedszkolu widzę że kluczem do sukcesu w wychowaniu jest uwaga rodziców - wspólne spędzie czasu wspólna zabawa itp. najwięcej problemów sprawiają właśnie dzieci które zostawiane są same zeby się sobą zajmowały bo mama i tato mają inne rzeczy na głowie...



Przecież mała Łu urodziła się z wagą 1400 i też miała włoski! :-D więc to że Lilianka ma już włoski jest bardzo możliwe :-) Mój też nie lubił KTG.... zawsze walił nogami w te czujniki... ale są też dzieci na które działa to usypiajaco!

Cieszę się ze wszytko dobrze u twojej małej! To najważniejsze! :tak:
 
Ostatnia edycja:
my się pobawiłyśmy troszkę a teraz to jej się oczka zamykają i zasypia sobie :-)

miq super Lilianka rośnie pięknie :-) moja zaś łysiutka była dopiero teraz jej się włos rzuca na głowie. To Fasolka kupiła koszulę nie ja ;-)

Fifka mam nadzieję że powie że wsio ok od strony neurologicznej

pyscku dzień dobry :*
 
Hej żoneczko :* Słuchaj ty nie powinnaś mieć teraz terminu @?? Wykresik trzyma się ładnie w górnych granicach! :-)


Necia
macie moje i Konrada kciuki!! :*
 
Fifcia ja tu nie mówię o odmawianiu pieszczot, sama to lubię:zawstydzona/y: ale bardziej chodzi mi o to, że trzeba dobrze obserwować takiego bobasa,żeby potem nie zrobić ani sobie a ni dziecku krzywdy, a na naukę nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno;-)

z drugiej strony my sobie możemy stawać na głowie, wprowadzać zasady, a wpadną takie nawiedzone dziadki, powiedzą Ci "dziadkowie są od rozpieszczania..." i co wtedy?jak sobie radzicie z takimi sytuacjami?

no powiem szczerze, że te włosy mnie zaskoczyły, nie zastanawiałam się kiedy one zaczynają rosnąć i że je w ogóle będzie widać na usg. A chwile przed wejściem rozmawialiśmy o włosach i się zastanawialiśmy czy będzie miała zakola po tatusiu:-)

lekarz stwierdził, że mała jest rozbrykanym dzieckiem, musi mieć dużo miejsca, dlatego cały czas mnie kopie i się rozpycha, wykonuje tyle ruchów, że liczenie mogę sobie darować. Ona nawet reaguje jak ubiorę ciaśniejszą bluzkę i pewnie w rożku nie będzie lubiła leżeć. Jak to lekarz stwierdził techno nie będzie słuchać bo dziecko podobnie właśnie odbiera dźwięki z KTG

hej Pyscek kupiłam wczoraj sernik, upiekę go na weekend:tak:

jeśli chodzi o włoski, to oglądając zdj u lekarza, bo tam wiszą zdj jego małych pacjentów, to większość dzieci, która urodziła się z włosami to miały ciemne włosy, hmmm ciekawe co wyjdzie za mieszanka z ciemnego blondyna i rudzielca?
upsss sorki za pomyłkę
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& za neurologa
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej żoneczko :* Słuchaj ty nie powinnaś mieć teraz terminu @?? Wykresik trzyma się ładnie w górnych granicach! :-)


Necia
macie moje i Konrada kciuki!! :*

@ powinnam mieć około 18.07 mam nadzieję że nie przyjdzie bo wyjeżdżam w tym czasie i nie chce się mordować, a tempka faktycznie ładnie się utrzymuje :)

hej Pyscek kupiłam wczoraj sernik, upiekę go na weekend:tak:
;-)
 
Do góry