reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

ale smieje sie tak samo jak ja ;-) i ma takie same usta i nosek i podwojny podbrudek ;-) i oczy ma niebieskie jak tata i jego czolo wedle mnie wiec oczy w sumie jedno ma odemnie bo ja mam 2 kolorowe ;-)
 
reklama
Witam serdecznie :-D podczytuje Was już od jakiegoś czasu jako podglądacz. W tym roku po raz pierwszy podjęliśmy z małżem decyzję, że wreszcie dojrzeliśmy do dziecka (lepiej późno niż wcale :-p). Pół roku temu przestałam brać tabletki anty, od dwóch miesięcy łykam kwas foliowy, wybrałam też i zaliczyłam wizytę u gina. Dostałam pakiet badań do wykonania morfologie, glukozę, TSH, Toxoplazmozę, różyczkę, mocz i USG góra+ dół. Zastanawiam się czy to wystarczy? Czytałam w wielu miejscach o badaniu na przeciwciała cytomegalii...czy ginekolog powinien sam zalecić? Zastanawiam się jeszcze nad kwestią szczepienia przeciwko zapaleniu wątroby...chcielibyśmy zacząć starania od lipca a z tym wiadomo trzeba czekać. Zakupiłam też suplement w postaci tabletek Beparent, które mają podobno cuda-wianki w składzie, brałyście to może? (nie znalazłam info na forum). Rozpisałam się :sorry2: popadam w lekką paranoję i skrajność

Pozdrawiam serdecznie
 
magdalenko to tak ja amelka tez tylko takie jak bartosz ;-)
zahri witamy zyczymy szybkiego zafasolkowania mysle ze starczy tych badan bo w ciazy bedzie trzeba zrobic ja przed ciaza tylko morfologie i cytologie mialam robiona wiec ze spokojem ;-)
 
Kurka. Zaznaczylam posty do cytowania a w tzw miedzyczasie musialam odsiezyc i szlag trafil. No nic.

Zwolnic bardzo chetnie ale czasem ciezko zwolnic jak sie ma nie w pelni sprawnego meza i nikogo do pomocy. W polsce bysmy mieli rodzine a tak jestesmy sami i trzeba sobie radzic. Ale na caly sierpien przyjedzie moja siostra a na wrzesien i kawalek pazdziernika moja mama, wiec na koncowke ciazy i poczatek bycia z Zosia bedzie pomoc :)
poki mam energie dzialam. Jak jestem bardzo zmeczona, to staram sie odpoczywac, chociaz polezec no i jak nie musze to wyleguje w lozku nawet do 11 :zawstydzona/y: Bardzo wam dziekuje za troske :)

Wozek, fotelik i baza zakupione. Wszystko w domu oprocz wozka, bo skonczyly sie szare bazy (do odbioru za tydzien-dwa), za to mam juz w domu rozowa budke i ten przykrywacz na wierzch wozka i cos jeszcze, co nie wiem do czego sluzy :/

Widze, ze u was wszystko dobrze :)

Miq moglabys pokazac o co chodzi w butelka tt z rurka? Dla mnie butelki to wciaz chinski afabet, musze sie zaczac interesowac.
 
dzień dobry kobietki :)

my wczoraj mieliśmy gości :-) a dziś się szczepimy

atanku Amelka śliczna,Małgosia też ma drugi podbródek po mamie ;-)

pok uważaj na siebie koniecznie :-) zakupy pełną parą fajnie jest tak dla maluszka kupować

zahri witaj życzę powodzenia w starankach i szybkiego zafasolkowania

nicola strach i obawy do kieszeni musi być dobrze :-)
 
Atan twoja by niezaakceptowana? toż ona cimka tak jak Konrad Lovi... a te smoczki też nie mają profilowanego smoka tylko krągłego... jeszcze nie widziałam zeby ona innego ciumkała...



Magdalena Konrad ma swoje Lovi które polubił :tak: Choć na początku musialam go do nich przekonać. A teraz nie chce eksperymentować, bo podobno te są dobre na przyszły zgryz.



Zahri
witaj na forum i troszkę wyluzuj :tak: Ja przed zajściem ciąży łykałam tylko fiolik, zdrowo się odżywiałam i robiłam tylko podstawowe badania jak mocz i morfologia... i we własnym zakresie toksoplazmoze zrobiłam :tak: Reszte badań gin zlecił jak zaszłam w ciąże. Witamin żadnych nie łykałam tyko zdrowo jadłam bo w tych witaminach jest więcej chemii niż tych witamin... i jeszcze raz wyluzuj! Tu na forum wiele osób się przekonało ze takie spinanie sie na dziecko często przeszkadza w zaciążeniu.... Tak więc lepiej ci zrobi zajęcie sie czymś przyjemnym a nie myślenie o lekach, lekarzach i całych tych staraniach :-)

Poza tym Witam gorąco na forum! Rozgość sie!!



Pok
odpoczywaj ile wleziesz... ja rozumiem ze nie jest łatwo ale jak cię później na ostatnie miesiące rozłoży kompletnie,albo trafisz do szpitala to będzie tylko gorzej... Tfu Tfu... ni zyczę ci tego kochana! Ale ja prawie dwa miesiące ostatnie przeleżałam w szpitalu... urodziłam 3 tygodnie za wcześnie... tu Fasolka i Netka zdrowe dziewczyny urodziły wcześniaki... co raz się czyta ze któraś w szpitalu i musi leżeć.... dlatego uwierz mi ze warto :tak:



Idę synem się zająć :-D
 
Witajcie
bellcia z tą piżamą to faktycznie zakup na najbliższe dni, co do zestawu też fajne, ale smoczki takie na "później" decyzję co do tego: z rurką czy bez podejmę jak będę kupowała butelki, nadal się waham.
no ciekawe co Ci dzisiaj lekarz dzisiaj powie;-)

martOocha trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& za II kreseczki

Aga_27 proszę i trzymam mocno &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Atan Twoja mama się nic nie zmieniła, wygląda jakby to było jej dziecko:tak:

ma_gdalena dzięki kolejny głos na TT, napisz jeszcze czy miałaś z rurką czy bez?

nicola_25 do lekarza możesz iść zawsze i poprosić, żeby skierował Cię na badania hormonów, to nic nie zaszkodzi a może Cie uspokoi, ja zmieniłam lekarza, poprosiłam o skierowanie, i miałam zrobić ok 8 dc po okresie ale @ już nie dostałam he he
Zahri taki pakiet badań to już przeważnie w ciąży się wykonuje,dziwię się, że lekarz na jakieś hormony Cie nie wysłał. Ja bym już zaczęła starania a z "cud" specyfikami poczekała, mi pomógł Costangus
pok a czemu ja tu foteczek zakupowych nie widzę?
co do butelek TT to obie mają:
Cechy produktu:

  • Wyjątkowo czuły zaworek antykolkowy i to jest chyba najważniejsze
  • Miękki, naturalny smoczek silikonowy o unikalnym kształcie, ułatwiający niemowlęciu dokładne objęcie go ustami
  • Niezawierające bisfenolu A (BPA)
a ta druga ma dodatkowo: Rurkę odpowietrzająca z czujnikiem ciepła
 

Załączniki

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 14
Miq mam bez rurki! Ale zwykłe butelki TT mają w smoczku taki zaworek odpowietrzający!! Po wypiciu Bartek beknie sobie na całą chałupę i wszystko jest OK :-) jeśli będziesz odciągać pokarm to na pewno przyda Ci się sporo butelek!! Bo ja trzymałam w pojemnikach ale nie zawsze udało mi się ściągnąć całą porcję za jednym razem więc potem mieszałam ale jak zostawiałam małego to zamiast tłumaczyć mężowi, który pojemnik z którym może pomieszać i ile to robiłam już sama gotowe porcje i zostawiałam w lodówce! Więc nie raz stały wszystkie 5 butelek w lodówce (4 miałam w komplecie +1 była w komplecie z laktatorem).
Za to tą butelkę z tą rurkę strasznie źle się myje... (tak gdzieś słyszałam :-p) ale myślę, że nie ma co przesadzać!! Ja zawsze troszkę kropię na wewnętrzny przegub dłoni i jak nie parzy to podaje ;-) mąż również nie ma z tym problemu
 
reklama
Ja też ściągałam pokarm. Mam z 6 butelek a korzystałam tylko z 2 (trzecia w laktatorze) i mi stykało. Moim zdaniem nie ma co przesadzać z kupowanien na początek... wystarczą dwie a jak będzie za mało to zawsze dokupisz. U mnie teraz stoją nieużywane butelki (nie kupowałam ich... dostałam)


Co do rurki to koleżanka która z niej korzystała właśnie mówiła ze źle sie myje... więc mi nie polecała :tak: Tez nie mialam problemów z ocenianiem temperatury. Kapałam albo na przegub dłoni albo na język :-p
 
Do góry