reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Fifciu dokładnie :D chociaż pierwsze co to złapaliśmy z mężem tak zwanego zonka i szok - że znów małe i co my zrobimy a potem się ucieszyliśmy bardzo :) a w szczególności ja bo moja kochana pupilka urodziła :) Mąż powiedział że teraz nasza kolej :laugh2: a teściowa powiedziała że mamy bardzo płodne mieszkanie buahahaha :laugh2::laugh2::laugh2:
 
reklama
Fifka, Ael- wiem, że może na jabłko jest za wcześnie (piekę sama), ale z tych 3 łyżeczek Mała "zje" może z jedną, a ile ma zabawy przy tym, bo akurat jak ma coś w buzi (czy to nadmiar śliny, czy coś innego płynnego) to robi wesoło prrrr i się cieszy :) a kleik kazała mi pediatra dać jako kolację, bo Kala zwiększyła liczbę karmień... to dla mnie też uciążliwe i dla niej, bo zamiast spać, to budzi ją pusty brzuszek ;/ Fifka pisałaś, że Konrad potrafi przespać nawet 5 -6 godzin i nie raz sama go budzisz... no a Kala już spała sobie 3-4 godziny i z dnia na dzień zaczęła budzić się w nocy co 1,5h a w dzień żądała co 2-3, więc powiem Wam, że od razu widać, że potrzeba Jej coś więcej. Kleik robię z pół porcji, oczywiście bezglutenowy. Zjada z butli z moim mlekiem ok 70-80ml i jeszcze dojada cyca. Raczej ufam tej lekarce, bo mama moja chodziła do Niej ze mną i z bratem i żyjemy :)
 
Nie podaje się przy wprowadzaniu posiłków stałych, jedzenia codziennie. Zaczyna się jak już coś od jabłka i marchewki. Po zjedzeniu przez dziecka małej porcji, odczekuje się 3 dni minimum by zobaczyć jak organizm dziecka przyjmuje inny pokarm!
Madziu moim zdaniem, jak że Bartek ma wagę 5/6 miesięcznego dziecka, na Twoim miejscu poczekałabym z pokarmami stałymi do ukończenia 6stego miesiąca.
Dzieciaki z października 2011 ważą w przedziale 7-10 kg!

Nie spieszcie się z pokarmami stałymi, bo dziecko teraz wam nie przyjmie to będziecie musiały odczekać kawał czasu by znów spróbować. Druga sprawa, gdy dziecka was wręcz hipnotyzuje jak jecie możecie spróbować dać 3 łyżeczki jabłka czy marchewki. Kleik dopiero po 2-3 tygodniach.
 
Fifka troszeczkę źle mnie zrozumiałaś... dla nas też priorytetem obecnie jest to aby ten dzidziuś się pojawił... tyle, że ja przez następne 5 lat nie będę wstanie wyłożyć 15 tyś. na invitro, bo po prostu ich nie mam... a ponieważ spłacamy z mężem inne kredyty to nie możemy sobie pozwolić na nowy... Fakt, jeśli lekarz nam powie, że zostaje tylko invitro to może kiedyś się na to zdecydujemy... ale w naszej sytuacji to jest kwestia finansowa... gdybym te pieniądze miała, to bez problemu bym się zdecydowała...

Mig śliczny brzuszek :-)
 
Ostatnia edycja:
Dagne A nie podawałaś mleka MM, przecież to się podaje jak dziecko nie dojada z cycy? Ja nie wiem jak z kleikiem. O to nie pytałam i jeśli Kala faktycznie nie dojadała i lekarz wam powiedziała to pewnie wie o czym mowa. :tak: Ja mówię o obiadkach i deserkach... Siedzę z dziewczynami na innym forum gdzie dzieciaczki są z grudnia/stycznia/lutego to żadna nawet nie myśli o powiększania diety bo lekarze mówią ze nie wolno na razie... I tak jak Ael piszę po podaniu czegoś nowego odczekuję się parę dni.

Nie jestem specem broń boże... ja tylko mówię o tym co mówiła mi pediatra i czytałam w czasopismach o dzieciach...


Sun na razie nie ma co myśleć o IV bo staracie się dopiero rok czasu a dziewczyny zachodzą w ciąże czasem nawet i po 2- latach dopiero i to SAME! Tak więc życzę ci żebyście nie musieli podejmować takich kroków.


Pyscek co się śmiejesz?? Prawdę mówię! :-D
 
Ostatnia edycja:
Hej!
@ przyszła wczoraj, skubana w 25 dniu cyklu. Tak więc 19 cykl starań miał 24 dni. Od wczoraj trwa więc 20 cykl:-) Nie płakałam ani nic z tych rzeczy, doła miałam wczesniej. Wiedziałam przeciez bardzo dobrze, że cykl stracony jak owulacji nie było.

Mam taką teorię, dziewczynki napiszcie mi co o tym sądzicie?
Ja mam tak,że moje cykle trwają mniej więcej 27-28 dni. Raz na kilka cykli pojawia się taki jakten poprzedni 24-dniowy. Wiem, że w tym cyklu nie było owulacji. Ale dwa poprzednie cykle temu mój lekarz twierdził, że była na 100%. Wskazywał na to wysoki poziom progesteronu w 23 dc. Wtedy tez @ przyszedl w 29 dc. Tak więc cykl trwał 28 dni.Jest możliwe, że ja mam owulację normalnie, ale co któryś cykl jej brakuje. I właśnie wtedy, gdy jest cykl bezowulacyjny okres przychodzi wcześniej? Czyli własnie ok 24, 25 dnia? Ze jeżeli nie było owulacji organizm nie uważa za zasadne przeciągac sprawy z oczyszczaniem az do tego 28, 29 dnia? Co o tym sądzicie? jest to możliwe, czy to taki mój wymysł dziwny?
We wtorek mam 8 dc, ide na podgląd to zapytam doktorka co on na ten temat sądzi.
 
reklama
Hej!
@ przyszła wczoraj, skubana w 25 dniu cyklu. Tak więc 19 cykl starań miał 24 dni. Od wczoraj trwa więc 20 cykl:-) Nie płakałam ani nic z tych rzeczy, doła miałam wczesniej. Wiedziałam przeciez bardzo dobrze, że cykl stracony jak owulacji nie było.

Mam taką teorię, dziewczynki napiszcie mi co o tym sądzicie?
Ja mam tak,że moje cykle trwają mniej więcej 27-28 dni. Raz na kilka cykli pojawia się taki jakten poprzedni 24-dniowy. Wiem, że w tym cyklu nie było owulacji. Ale dwa poprzednie cykle temu mój lekarz twierdził, że była na 100%. Wskazywał na to wysoki poziom progesteronu w 23 dc. Wtedy tez @ przyszedl w 29 dc. Tak więc cykl trwał 28 dni.Jest możliwe, że ja mam owulację normalnie, ale co któryś cykl jej brakuje. I właśnie wtedy, gdy jest cykl bezowulacyjny okres przychodzi wcześniej? Czyli własnie ok 24, 25 dnia? Ze jeżeli nie było owulacji organizm nie uważa za zasadne przeciągac sprawy z oczyszczaniem az do tego 28, 29 dnia? Co o tym sądzicie? jest to możliwe, czy to taki mój wymysł dziwny?
We wtorek mam 8 dc, ide na podgląd to zapytam doktorka co on na ten temat sądzi.
dokladnie tak jest ja tez mam tak 2-3 razy wroku ze nie mam owulki normalnie zero sluzu brzuch mnie nawet nie boli no i cykl krotszy a 2razy mialam to potwierdzone przez gina i wszystko jest ok laska uda sie zobaczysz jaki ten cykl teraz bedzie ale stymulacja nie zaszkodzi chyba bynajmnije masz pewnosc a twoj juz sie badal bo nie pamietam


fifka tak ten mały
 
Do góry