reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

z tych wyników glukozę na czczo z krwi miałam 58 poniżej normy hihi z krwi a z palca to zależy co tam zjem dziś jadłam makaron i mam po obiedzie 124 a powinnam 120
 
reklama
Ael: ten twój przepis na bułeczki to naprawdę nie zły , skoro mi dzisiaj nawet wyszły z miksera i do tego nie miałam masła tylko dałam olej, a one sa pyszne, :-) dzieki jeszcze raz bo to pierwsze drożdżowe ciasto jakie mi wychodzi,


laura: a co ci, ogólne zmęczenie czy coś innego , kurde ty juz 28 tydzien ale leci ten czas
a ty idziesz łeb łeb z neciuszką ten sam tydzien i dzień :-)ale by było jakbyście razem rodziły
 
Własnie wróciłam z obiadku z tata ;) jak na razie nie mam @ ale nie mam tez nic innego chodzi mi o jakies sluzy ewentualne. Jest tam po prostu sucho.. dalej mam nadzieje!! ;]
 
claudusia: nic nie mówię tylko trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&7
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
o to przepis,
Bułeczki drożdżowe od Ael


Ciasto drożdżowe: 2 dag drożdży, 6 dag cukru, 35 dag mąki, 200 ml ciepłego mleka, 8 dag stopionego masła, 2 żółtka, 1 czubata łyżka cukru waniliowego, skórka otarta z 1 cytryny, sól
Nadzienie: 30 dag powideł śliwkowych
Ponadto: 2 dag masła do posmarowania blachy, 5 dag stopionego masła do posmarowania bułeczek, 5 dag cukru pudru


Do miseczki wkrusz drożdże i połącz je z odrobiną cukru. Wlej 100 ml ciepłego mleka i wymieszaj z 5-10 dag mąki. Przykryj i odstaw do wyrośnięcia. Wymieszaj żółtka ze stopionym masłem i resztą mleka. Dodaj do rozczynu razem z pozostałą mąką, cukrem, cukrem waniliowym, skórką z cytryny i szczyptą soli. Zagnieć ciasto. Odstaw na godzinę do wyrośnięcia. Rozgrzej piekarnik do 230°C. Z ciasta uformuj wałek, pokrój go w plastry. Spłaszcz każdy kawałek ciasta, nałóż porcję powideł. Sklej jak pączki, ułóż na natłuszczonej blasze stroną sklejenia do dołu. Posmaruj masłem, piecz 20 minut. Posyp cukrem pudrem

Z części zrobiłam normalne bułeczki a z 2giej części takie zawijaski i wyszły slicznie
:-), tak jak ta babka na filmie zawijałam

http://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/walentynki/drozdzowki_truskawkowe/przepis.html
 
mineralna dobrze czasem mnie zmeczenie lapie mala rosnie ;-) tata pomaga nam ;-) jak mnie zmeczenie lapie to spie w tym samym czasie co ona bo maz ma opieke nademna wiec jest z nami i obiadki robi ;-) blizna sie goi ;-) pempuszek coraz bardziej odpada wiec mysle ze w tym tyg odpadnie ;-)

clauudusia &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
reklama
Atanku malutka śliczna! Widziałam te zdjęcia na FB :-D


Lamiav ładne łóżeczko! Szuflada jest bardzo przydatna, ja mam bez i teraz żałuję...

A co do pościeli mam tej samej firmy i sobie bardzo ją chwalę :tak:


Magenta super wózeczek! Wygląda na lekki :tak:


Miq super ciuszki! Zwłaszcza te pajace super! ;-)


Sil pozazdrościć... ja nie miałam jeszcze takiej sytuacji żebym nie spała jakoś długo, ale ciekawe czy mój by sie na coś takiego zdobył...


Netka z tego co widzę nie jest tak źle... pewnie jakieś witaminki po prostu dostaniesz :tak: A cukier masz super! Cieszę się ze nie wyszła u ciebie ta cukrzyca w końcu...


Claudusia trzymam również &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&




A ja byłam u gina! Wszytko ładnie się pogoiło, macica się obkurczyła no i mam czekać na pierwszą miesiączkę :tak: Zarezerwowałam też chrzest na święta 8 kwietnia na 11 :-) Jutro tylko mąż złoży papiery na becikowe bo już wszytko mamy!


PYTANIE DO MAMUSIEK!

Konrad w tej chwili powoli wchodzi na rozmiar 62, chrzest jest za miesiąc... jak myślicie patrząc na swoje dzieciaczki, czy on dorośnie do rozmiaru 68? :sorry: Bo chrzestna chce mu kupić ubranko a ja nie mam zielonego pojęcia czy 62 czy 68...
 
Do góry