reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

reklama
Atan Amelka śliczniutka i jaka grzeczna. A jak usłyszałam "dupka czysta musi być.." to ekran oplułam :-)
A nie wiem czy dobrze zauważyłam ale nie moczy się pępuszka dopóki sam sie nie zagoi
 
mi w szpitalu powiedzieli ze mozna moczyc tylko potem musi sie ladnie wytrzec by wysechl bo jej pempuszek jest caly suchy jak wiórek ale jeszcze nie odpadl..
a w miare cc ciagnie i mam katar.. jak na zlosc..i malo sypiam bo mala sie zaczela budzic co 2 h ;-) wiec nie musze sie martwic ze zadlugo spi ;-)
 
czesc kobiety, ja dzisiaj zaczęłam pakować torbę do szpitala, poprasowałam ubranka i jestem szczęśliwa z tego powodu.Niby mam jeszcze czas, ale w środe mam mieć wizyte u gnina i w razie czego chce być przygotowana, szczególnie ze w ostatnim tygodniu miałam częstsze skurcze i parę takich bolesnych.
Zdjęć nie mogę wstawić ,
Miq: kupiłam wózek ako captiva kolor popiel z rózem, zrobiłam fotki ale za nic nie cha sie wgrać

Pytanie:
1. jakie kosmetyki dla dziecka trzeba zabrać do szpitala ??????
2. w jakiej koszuli rodziłyście i czy ona juz potem nadaj sie na wyrzucenie ?
3. czy zabrałyście do szpitala laktator ?

4. czy 2 biustonosze do karmienia wystarczą ?
5. czy trzeba jakąś ceratę dla siebie na łóżko szpitalne ?
6. Czy przy cesarce mąż tez może być obecny ?
 
1. jakie kosmetyki dla dziecka trzeba zabrać do szpitala ??????

Żadne. Szpital powinien sam zapewnić kosmetyki do pielęgnacji i mycia dziecka.


2. w jakiej koszuli rodziłyście i czy ona juz potem nadaj sie na wyrzucenie ?


Szpital powinien mieć na stanie koszule do rodzenia, jeśli nie lepiej zabrać starą koszulę którą potem można wyrzucić, bo będzie bardzo brudna.
3. czy zabrałyście do szpitala laktator ?

Nie trzeba zabierać. Jeśli faktycznie Cię zaleje, zawsze mąż może donieść.


4. czy 2 biustonosze do karmienia wystarczą ?

Wystarczą :-)


5. czy trzeba jakąś ceratę dla siebie na łóżko szpitalne ?

Można się zaopatrzyć w 2-3 sztuki. Ja dostawałam szpitalną więc swoich nie używałam.


6. Czy przy cesarce mąż tez może być obecny ?

Zależne od polityki szpitala.



Kochana jeśli wiesz gdzie będziesz rodzić, zadzwoń do sekretariatu oddziału ginekologicznego-położniczego, zapytaj co jest potrzebne Tobie i dziecku, czy trzeba brać ubranka i kosmetyki czy nie, co Ty masz mieć musowo. Ponad to spytaj się co szpital Tobie zapewnia czy dostaniesz koszulę etc.
Ja dzwoniłam i przynajmniej dowiedziałam się by wypakować ubranka dla małego, bo szpital ma swoje ubranka.
 
Witam sie Kobietki :-)

Atan malutka cudowna, taka grzeczna nawet nie zająkneła podczas kapieli :) Super!!

A u mnie jeszcze 2 dni do @ i na pewno bedzie bo nie czuje sie ani troche ciązowo ;/, nie mam żadnych objawów ani na @ ani na fasolke..eh no nic trzeba bedzie próbować dalej..
 
Witam sie Kobietki :-)

Atan malutka cudowna, taka grzeczna nawet nie zająkneła podczas kapieli :) Super!!

A u mnie jeszcze 2 dni do @ i na pewno bedzie bo nie czuje sie ani troche ciązowo ;/, nie mam żadnych objawów ani na @ ani na fasolke..eh no nic trzeba bedzie próbować dalej..

Witam dziewczyny ;)
Ja też sie zastanawiam jak to będzie z moją @ pewnie również przyjdzie bo ani tak ani tak sie nie czuje, wiec jest nas dwie ClAuDuSiA nie martw sie może sie uda :)
 
czesc kobiety, ja dzisiaj zaczęłam pakować torbę do szpitala, poprasowałam ubranka i jestem szczęśliwa z tego powodu.Niby mam jeszcze czas, ale w środe mam mieć wizyte u gnina i w razie czego chce być przygotowana, szczególnie ze w ostatnim tygodniu miałam częstsze skurcze i parę takich bolesnych.
Zdjęć nie mogę wstawić ,
Miq: kupiłam wózek ako captiva kolor popiel z rózem, zrobiłam fotki ale za nic nie cha sie wgrać

Pytanie:
1. jakie kosmetyki dla dziecka trzeba zabrać do szpitala ??????
2. w jakiej koszuli rodziłyście i czy ona juz potem nadaj sie na wyrzucenie ?
3. czy zabrałyście do szpitala laktator ?

4. czy 2 biustonosze do karmienia wystarczą ?
5. czy trzeba jakąś ceratę dla siebie na łóżko szpitalne ?
6. Czy przy cesarce mąż tez może być obecny ?

Ael już Ci odpowiedziała ale ja odpowiem jak było u mnie...

Ad.1. Ja musiałam mieć i płyn do mycia ciała, oliwkę i chusteczki nawilżane no i oczywiście swoje pampersy ale za to nie musiałam mieć żadnych ubranek ze sobą dla dzidziusia, więc wszystko zależy od szpitala...

Ad.2. Ja musiałam mieć swoją. Wzięłam od mamy taką którą ona chciała już wyrzucić bo była pomechacona itd bo też myślałam, że będzie do wyrzucenia a nie ma na niej nawet jednej plamki krwi, także mogłam nawet rodzić w białej satynie i nadal wyglądałaby jak nowa :-p ale lepiej jednak ubrać coś czego potem nie będzie Ci żal bo różnie bywa

Ad.3. Ja miałam ale się nie przydał w ogóle!

Ad.4. Na pewno wystarczą ;-)

Ad.5. No ja miałam na liście podkłady na łóżko, które kładłam sobie pod pupę i w razie zabrudzenia zmieniałam, na początku dość często a pod koniec miałam jeden i ten sam bo był czyściutki. W sumie zużyłam ich 8 sztuk.

Ad.6. Dokładnie tak jak Ael napisała - wszystko zależy od szpitala.



A mnie nie było kilka dni, pewnie nikt nie zauważył ale miałam jakiś taki sajgon, że jak już usiadłam w spokoju to nie chciało mi się nawet laptopa otwierać. Mamy już karuzelkę przy łóżeczku Bartusia - o taką! Karuzela TINY LOVE - karuzelka, pozytywka, lampka (2164787558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Bartuś jest zachwycony ale ja jeszcze bardziej! Kładę go do łóżeczka, włączam i on sam usypia jak zabity... a że do niej jest pilocik więc mogę sobie siedzieć przed tv i jak młody zaczyna się kręcić to ją włączam tylko i spokój :-)

Poza tym zakupiliśmy sterylizator z Aventa i podgrzewacz do butelek TT (używane w dobrej cenie) i planuję jeszcze zakupić laktator TT ale nowy bo jakoś nie mogę się przekonać do używanego.


A teraz niech mi ktoś napiszę czy wiadomo coś więcej od Fasolki????
 
Atan piękna taTwoja mała, ale ja mam świra na punkcie wstawiania "nagich" zdjęć dzieci w internecie. Od razu wyobrazam sobie, ze jakis pedofil ich uzyje :szok:, było już kilka takich przykrych sytuacji :-(
 
reklama
Do góry