reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

myślę, że każda z Nas zrobi wszystko, żeby być najlepszą matka dla swojego dziecka i każda z Nas wolałaby usłyszeć słowa podziwu a nie krytyki. Ja wiem, że swojemu dziecku krzywdy nie zrobię i nie będę się przejmowałam słowami innych.
Fifka Ty jesteś najlepszą matka dla Konradka i innej mieć nie będzie, serce Ci powie czy robisz dobrze, skoro tak postępuje to widocznie czujesz, że w tym momencie takie postępowanie jest najlepsze, powiedz matce, teściowej, że one już miały swój czas, to jest Twoje dziecko i będziesz robiła to co będziesz uważała za najlepsze!
Do okoła nas nie zabraknie "mądrych" ludzi z "cud radami" ...

Claudusia cykle miałam długie 39 dni, podbrzusze bolalo mnie jak przed okresem, tak mi się wtedy wydawało, ale potem wiedziałam, że to inny ból, szczególnie, tak się czułam jakby coś mi się skurczyłu i czułam jak mi sie w pachwinach coś naciąga-ale do tego doszłam po czasie. Najbardziej zaskoczył mnie ból piersi, czego nigdy nie miałam przy @. Wiedzialam że owu była wczesnie i cos jest nie tak ale nie zdecydowałam sie zrobic testu kierując sie owulacją, poczekalam aż minie 39 dni i dopiero wtedy (po namowie męża) zrobilam test i wyszły dwie grube krechy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fifka, właśnie, dla mnie, ale nie dla Ciebie, to dystans :) ale ja jestem mamą chustową, więc też inaczej :) Ale szanuję Twoje zdanie. Wiem, że Konrad jest wcześniakiem, jaki Milia napisała i w jej słowach też dużo prawdy jest.
A konsekwencje... Moja kuzynka spała z Małą, wszędzie ją zabierała, minuty bez niej nie spędziła i teraz Mała nie zaśnie gdzie indziej, bez mamy, a ma 2 lata. Nigdzie nie mogą pojechać, z nikim jej zostawić bo jest histeria. Druga kuzynka doprowadziła do tego, ze jej syn jest małym terrorystą i ona musi ciągle na niego zwracać uwagę, inaczej jest taki pisk i wrzask, że uszy pękają.
 
Witam się z rana... ;-)

No widzę, że tu nadal jest rozmowa na temat dzieci i ich przywiązanie do mamy... ja podpisuję się pod słowami Miliaa, że w momencie pojawienia się dziecka, nie można zapomnieć o mężu... on nie może czuć się odrzucony... i też jestem zdania, że sypialnia rodziców, powinna zostać ich prywatnością... ale jeśli matka czuję, że ich dziecko mocno jej potrzebuję, że przy niej czują się bezpiecznie i jest spokojne - to przez pierwsze tygodnie, może z nim spać, tylko, później niestety mogą być problemy z oduczeniem dziecka spania z rodzicami tak jak to napisała Sil
A podsumowując to wy kochane jesteście mamami i to wy wiecie, co dla Waszych pociech jest najlepsze :-)


mig
a ile mniej więcej mogło minąć dni od owulacji, a pierwszymi objawami jakie zauważyłaś??? to jakoś stawało się zaraz po owulacji czy dopiero bliżej terminu @...
 
miq Ja mam własnie króciutkie cykle bo 25 dniowe i nie wiem kiedy ewentualnie cos by mogło wyjsc, wiem na pewno ze kuł mnie jajnik 20.02 ale nie robiłam testów owólacujnych wiec nie jestem w stanie stwierdzic czy owulka była w tedy czy może wcześniej, a patrzac na to ze od zapłodnienia do zagniezdżenia może minąc nawet 12 dni tak podaja żródła to test moze mi nie wyjsc nawet w dniu @ o ile jej nie bedzie.. w sumie mnie tez przed @ nie bolą cycuchy a teraz czuje ze sa lekko obrzmiałe i bolą tak jakby pod pachami ale wiecej zupełnie nic.. eh już sama nie wiem..


Witaj Sun !! :)
 
Claudusia nie staraj się doszukiwać objawów ciąży, bo one mogą również świadczyć o @... ale do 5.03 zostało już mało dni, to ja trzymam kciukasy, aby jednak były II piękne tłuste krechy na teście ;-)... no ja muszę czekać do 13.03 :-(
Fajnie masz, ze masz krótkie cykle, bo ja obecnie mam 33-34 dniowe, więc dłużej muszę czekać na rezultaty i na kolejne podejście...
 
Ostatnia edycja:
oj Sun chciałabym tak na pełnym luzie do tego podejśc ztaram sie naprawde nie doszukiwac nic :)) ale jednak (.)(.) czuje wiec ciezko to przeoczyc :) hehe a Ty robisz sobie testy owulacyjne ? czy tak na spontana :)
 
oj Sun chciałabym tak na pełnym luzie do tego podejśc ztaram sie naprawde nie doszukiwac nic :)) ale jednak (.)(.) czuje wiec ciezko to przeoczyc :) hehe a Ty robisz sobie testy owulacyjne ? czy tak na spontana :)

Ja robię testy owu... zresztą we środę wstawiałam zdjęcia tych testów, aby dziewczyny oceniły, czy ta owu rzeczywiście występuje... na dojrzewanie jajeczek biorę Clo, ale nie mam pewności czy pękają... za tydz idę do ginekologa więc zobaczę co mi powie na ten temat, bo może warto sprawdzić to wszystko na usg - i czy owu występuję i czy pękają jajeczka... Na spontana staraliśmy się przez 9 m-c ale to nie przyniosło rezultatów...
 
Haha Sil a to paranoja ale akurat w chuście to chce małego nosić :-D Moze nie koniecznie po domu, ale np.robiąc coś w ogrodzie, czy wychodząc gdzieś gdzie wózek jest zbędny czy niewygodny. (a też masz Tako więc wiesz ze jest wielki i ciężki) Zresztą ja mam wrażenie że my się nie do końca rozumiemy z tym moim nienoszeniem/niebujaniem. Bo mi chodzi o nie ucznie małego mechanizmu - płacz-> bujanie/noszenie. A nie że ja w ogóle małego nie noszę i nie bujam... (fakt kołyszę rzadko, ale nie to ze w ogóle wiecznie nieruchoma jestem)




A no i jeszcze taki wtrącenie. Mały nie tylko ze mną tyle przebywa, przebywa też z mężem i czasem to dla niego zostawiam małego a sama idę do sklepu, do szkoły czy zająć się sobą. A jak nie to staramy się ten czas spędzać wszyscy razem, a jak Konrad śpi wtedy ja z mężem. Knrad przy meżu też jest grzeczny, mój świetnie sobie radzi a i ja jestem bardzo spokojna wiedząc ze maly jest z ojcem. On absolutnie nie jest odłączony od małego czy mnie.
 
reklama
Ja robię testy owu... zresztą we środę wstawiałam zdjęcia tych testów, aby dziewczyny oceniły, czy ta owu rzeczywiście występuje... na dojrzewanie jajeczek biorę Clo, ale nie mam pewności czy pękają... za tydz idę do ginekologa więc zobaczę co mi powie na ten temat, bo może warto sprawdzić to wszystko na usg - i czy owu występuję i czy pękają jajeczka... Na spontana staraliśmy się przez 9 m-c ale to nie przyniosło rezultatów...


Hmmm to faktycznie może najlepszym wyjsciem bedzie monitoring cyklu aby dowiedziec sie czy na pewno jajeczka pekają, a jesli nie pekaja to z jakiej przyczyny. A hormonki sobie badałaś??
 
Do góry