reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Ael: ale ja od początku odciągam mleko bo mala nie chce ssać i jest do dla nas deneruwjace i stresujace dla nas obu .

No to kochana przechodzisz kryzys laktacyjny. Czasem tak się zdarza i trzeba przetrwać. Musisz sama się uspokoić wysypiać, dużo pić, używaj często laktatora a czasem spróbuj małą do piersi przystawić. Jak się mała denerwuje to zapewne źle łapie brodawkę, poszukaj na necie sposoby przystawiania dziecka do piersi, poczytaj i spróbuj zastosować.


Atanku o tych bodziakach mówiłam :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochana próbowaliśmy tysiące razy teraz sie tak zraziła że jak widzi moja pierś odsłonieta i ze ja przystawiam odrazu płacz nawet w skzole laktacji byłam i lipaaaa...;/

A jak tam twój Wiktorek ?
 
zafasolkuje co sie stało ze cie wszystko swedzi?

[h=2]Wapń - ważny dla mamy i dziecka[/h]

ciąża, dieta, kości, mleko, próchnica, skurcze mięśni, wapń
[h=5]W ciąży zapotrzebowanie na wapń gwałtownie rośnie. Rozwijające się w twoim brzuchu dziecko potrzebuje dużo tego pierwiastka, głównie do rozwoju kości i zawiązków zębów. Jeśli w twojej diecie będzie zbyt mało wapnia, ty odczujesz to pierwsza, ale twoje dziecko również będzie narażone na negatywny skutek niedoboru. Pojawią się bóle głowy, skurcze mięśni, próchnica. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie niedoborów wapnia.[/h]
 
Ael: kochanie po jakim czasie karmi zaczyna działać ile będe czekała na efekty?Skoro mówisz żeby dodawać wanilie ze to zmieni smak mleka to może herbate słodzic cukrem waniliowym :)

A koniecznie musze wypic całe karmi? ja za alkoholem nie przepadam wypiłam narazie z trudem szklanke fuj masakra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zawsze miałam takie napady na początku zimy (przełom październik listopad) i na koniec (styczeń luty) i teraz też mnie dopadło i to akurat dzisiaj. Tabletki nie wezmę, ale może chociaż tym wapnem się wspomogę.
Ok ide opierniczyć to wapno i do spania, bo jutro znów orka z tumanem ;-)
Do jutra laseczki :-)
 
zafasolkuje do jutra kochana ;-)


ael czy cos wiadomo o doni??
a ja jutro mam ktg ;-) ciekawe czy Amelka znowu nie bedzie chciala sie ruszac ;-)

dobranoc kochane :*
 
Ostatnia edycja:
Nie pisałam sorki, karmiłam moją głodomorrę :-D


Kochana próbowaliśmy tysiące razy teraz sie tak zraziła że jak widzi moja pierś odsłonieta i ze ja przystawiam odrazu płacz nawet w skzole laktacji byłam i lipaaaa...;/

A jak tam twój Wiktorek ?

No jeśli w szkole laktacji nic nie poradzili, no to może niunia nie będzie ssać. Przynajmniej dobrze, że butelkę akceptuje.

A dziękować Wiktor ma się dobrze, tylko od wczoraj drobne humorki, ale to może skok rozwojowy.


o matuniu,ale mnie wszystko swędzi. Czy mogę wypić takie normalne bezsmakowe wapno w złotku? i ile tego na dzień?

Ale gdzie Cię swędzi? Już Fifce pisałam przed porodem jej o cholestazie.


Ael: kochanie po jakim czasie karmi zaczyna działać ile będe czekała na efekty?Skoro mówisz żeby dodawać wanilie ze to zmieni smak mleka to może herbate słodzic cukrem waniliowym :)

A koniecznie musze wypic całe karmi? ja za alkoholem nie przepadam wypiłam narazie z trudem szklanke fuj masakra.

Karmi może zadziałać po jednym dniu a może po kilku. Tylko jedno nic Ci nie da. A możesz słodzić herbatę cukrem waniliowym jeśli dasz radę to wypić. No i niestety całe karmi musisz wypić jeśli chcesz mieć więcej mleka z powrotem. Jeśli nie podejdzie Ci karmi musisz zwiększyć ilość płynów na dzień.

ael czy cos wiadomo o doni??

O Donii cisza, żadnej innej wiadomości jak koło południa nie dostałam.Może da znać dopiero po.
 
reklama
Do góry