reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

reklama
malami...TSH powinno miec przy zachodzeniu w ciazy 2.5 a najlepiej jeszcze nizej...progesteron oznacza, ze niestety w tym miesiacu nie mialas owulacji... i prolaktyna tez za wysoka, powinna miec ok 24 chyba...co oznacza, ze powinnas zbic prolaktyne, bo ona tez ci hamue owulacje. mysle, ze dostaniesz bromka, ktorego bedziesz brala na noc i prolaktyna spadnie ci w jakies 3 tyg...nie wiem co do progesteronu i tarczycy, bo sama mam tarczyce 3,8 i bylam u endokrynologa, skierowala mnie na dodatkowe badania TSH z rozbieciem na ft3, ft4, anty tpo i anty tg. teoretycznie z taka tarczyca mozesz zajsc w ciaze, ale istnieje wieksze ryzyko poronien wtedy...uf...no to chyba tyle:-)
nic sie nie martw , wszystko jest do wyregulowania i bedzie dobrze:-)


Buu, to mnie zasmuciłaś z tym TSH, myslałam ze akurat to mam ok, bo norma na wynikach jest do 4,80
 
Dziękuję dziewczyny za zainteresowanie! Wczoraj wieczorem miałam skurcze ale jakoś z nimi usnęłam, no i dzisiaj znowu się pojawiły... boli jak diabli... czekam na ciepłą wódę i zaraz postaram się coś na to zaradzić...


Atanku muszę ci to napisać... nie wierz w to co wyszło ci na tym ostatnim USG... to ze mała jest duża to nie oznacza ze jest "starsza"... uwierz mi... przewijając się przez szpitala i gadając z wieloma lekarzami dowiedziałam się ze miarodajne są tylko te pierwsze USG kiedy nasze maluchy miały po parę mm... Teraz to ze twoja mała ma ponad 3kg oznacza jedynie ze w terminie może wyjść naprawdę duża! Np coś koło 4-5kg. Dziecko ważące 2.4kg może być bardziej rozwinięte narządowo niż takie 4kg... wszystko tu zależy od tygodni... Twoja malutka nie przeszła podróży w czasie i nie stała się starsza, skoro przez całą ciąże była młodsza niż wychodziło z terminu OM...

Piszę ci to dlatego żebyś później 2 lutego nie miała niespodzianki ze każą ci jeszcze czekać te kolejne 3 tygodnie a ty się już psychicznie nastawisz na powitanie malutkiej... Bo tak jak dla mnie wmawiali ze ja już w grudniu urodzę a tu proszę... zaraz luty i jeszcze może tak wyjść ze donoszę do terminu... Później człowiek robi się strasznie niecierpliwy.


Malami nie ma co się załamywać, mając wyniki będziecie wiedzieli z ginem co leczyć i może niedługo się wam uda! :tak:




Przepraszam was ze się nie odzywam... ale naprawdę nie mam na to siły... jestem ju zmęczona, zła i zrezygnowana.... czekam po prostu na tego maluszka i staram sie nie zastanawiać który jest dzisiaj, czy to już itp... po prostu się wyłączam i sobie wegetuje z dnia na dzień... mały się urodzi to może troszkę odżyje...
 
hej kobietki widzę ze
fifka juz biedaczka jest u kresu sił , oj kochana jeszcze troszę może lada dzień ,może nawet godzniny już oddzielają cie od twojego maleństwa mocno trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A Ael jak nie było wczroaj tak i dzisiaj jej nie ma ???

Neciuszka co ttam u ciebie sie w nocy działo ??

truskawcia: ja musze powiedzieć ze w ciązy się wyciszyłam, stałam mniej czepialska, a szczególnie w ostatnich tygodniach po szpitalu , cała energię wkładam w myślenie o maluszku i nie przejmuje sie juz tak innymi rzeczami, a z humorków to tylko na płacz mnie częściej zbiera i płaczę albo na głupich filmach albo na reklamach :-D
Ja wczoraj poszłam później spać i dzieki temu nie obudziąłm sie o 2 nocy a przed 4tą i do wpółdo 7 sobie leżałam tłukąc sie ;-)
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Fifka mam taka nadzieję.Żałuje tylko ,że nie zrobiłam badan wczesniej
Myślicie,że zrobienie prolaktyny z obciazeniem jest konieczne przed wizyta i czy z takim wynikiem TSH musze sie udac do endokrynologa, czy tez wystarczy wizyta u mojej Pani ginekolog??
 
cześć dziewczyny :)
Mam nadzieję że mnie jeszcze pamiętacie, z Wami robiłam moje szczęśliwe testy i Wy mnie w tym wspierałyście :*
Czuję wielki sentyment do Was i do tego wątku - był to pierwszy wątek w którym się zaaklimatyzowałam :]
Odwiedzam Was regularnie i podczytuję więc jestem z Wami wszystkimi na bieżąco ;)
Postanowiłam do Was wrócić, mam nadzieję że mnie przyjmiecie z otwartymi ramionami (?) :> hihi
Ja już mam L4 więc będę miała dużo czasu żeby z Wami tutaj przebywać :)

Fifka Ty to bidulko przeżywasz katorge.. codziennie rano wchodzę na Wasz wątek z nadzieją że u Ciebie się już ruszyło i przestaniesz się męczyć. Straszna jest nasza służba zdrowia :/ Jeszcze trochę i Konrad będzie z Tobą :)

Ael Wiktor jest niesamowity :) jego uśmiechnięta buźka zawsze poprawia mi humor ;)

Gratuluję wszystkim mamusiom, dzieciątka słodkie :]
Gratuluję wszystkim dziewczynom, które w tym roku ujrzały upragnione II kreski a szczególnie Gratuluję Pok, kobieto musiałaś się naczekać ale warto było :)
Oraz trzymam mocno &&&&&&&& za wszystkie staraczki! :]
No i oczywiście nam ciężarówką aby ciąże były problemowe i były szczęśliwe rozwiązania w terminie.

To tyle z przywitania się.
 
Ostatnia edycja:
hej kochan afifka ;-) biedactwo nasze wspolczuje skorczow<głaszcze> ja nie mowie ze urodze do 6 mowie ze jest taka mozliwosc po badaniach i napierajacej glowce na szyjke to mi powiedzial zebym sie na taka ewentualnosc przygotowła choc ja caly czas mysle ze wyjdzie po terminie tak mi mowi przeczucie ale zobaczymy wyjdzie wtedy kiedy bedzie chciala tak jak konradek ;-)

witam sie i ja ja ogolnie w nocy jak zwyykle spac nie moge i znowu mi zoladek nie dzialal mam nadzieje ze juz dziala bo boje sie cokolwiek zjesc bo wczoraj wymiotowalam nie wszystko bo sily nie miałam...
 
Lamia a spać nie mogę już drugą noc w każdej pozycji źle wszystko mnie jakby boli a szkoda gadać :-D

Fifcia zbieraj sobie siły kochana

Atanek bidulko zjedz sobie coś lekkiego

natksuia gdzie ty byłaś jak cię nie było :) proszę mi tu odpoczywać i dbać o maluszka
 
No do cholery skurcze po prysznicu nie przeszły.... :angry: Jeszcze mi porodu dzisiaj brakuję... po 13 mam jechać do mamy... bo mój idzie do pracy i nie chcę zostać sama... :zawstydzona/y: Tak wiec na BB na pewno do nocy mnie nie będzie.


Atanku bo to wszytko zależy od lekarza badającego... 6 stycznia badał mnie jeden lekarz, to na USG wyszło ze termin porodu mam na 20 MARCA :szok: (Gdzie 2 stycznia był "terminowy") Tydzień później wychodziło ze waży więcej o 600g niż z ostatniego USG! :no: Toz to nie możliwe ze tyle utył... I tak naprawdę jaki się urodzi to się po prostu okażę... Choć najważniejsze zeby był cały i zdrowy! :tak:

Natkusia jasne ze przyjmiemy!! :-D Witamy z powrotem! :tak:
 
reklama
Dziękuje za miłe przywitanie :)
Neciuszka nie miałam czasu bywać u Was przez pracę, obowiązki domowe itd.. a nie chciałam też tak ciągle pojawiać się i znikać :] Ale tęskniłam za Wami wszystkimi :* i teraz już wróciłam na stałe :] a Ty jak się czujesz?
Fifka jak czytam Twoje wpisy to aż mnie serce boli :/ dzisiaj już w końcu masz 37t więc mam nadzieję, że lekarze też zaczną inaczej Cię traktować i w razie czego będziesz miała pomoc i już nie będziesz się tak męczyć.. Szkoda Konrada bo to też dla niego stres.. Odpocznij u mamy i trochę sobie odpocznij od tego wszystkiego o ile w ogóle to możliwe. Tule i mocno trzymam &&&&&&&&&&&&&&! <tuli> :*
 
Do góry