reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Sun kochanie ja wiem tylko co to jest TSH i mogę Ci powiedzieć, że jeśli masz skierowanie od państwowego lekarza to zrobisz je na NFZ bo mąż nie dawno robił... Co do reszty to nigdy nie słyszałam, ja w związku z ciążą wykonuje wszystko prywatnie bo chodzę prywatnie do lekarza
 
reklama
Sun kochanie ja wiem tylko co to jest TSH i mogę Ci powiedzieć, że jeśli masz skierowanie od państwowego lekarza to zrobisz je na NFZ bo mąż nie dawno robił... Co do reszty to nigdy nie słyszałam, ja w związku z ciążą wykonuje wszystko prywatnie bo chodzę prywatnie do lekarza

No właśnie ja też chodzę do prywatnej P. ginekolog, ale chodzi o to, że muszę zrobić sporo tych badań... mój mąż musi zrobić badanie nasienia i niestety takie badanie też kosztuję i właśnie zastanawiam się czy takich badań nie mogę wykonać na NFZ...
 
juz sie da otworzyc poprawilam ;-)

sun tsh i ft3 i ft4 idzie zrobic na nfz ale musisz miec skierowanie od endokrynologa ewentualnie od rodzinnej ale zadko daje.. ja ostatnio robiłam ale skierowanie od endokrynolog. a reszty niewiem...
 
Ostatnia edycja:
tak od rodzinnego do endokrynologa i terminy sa długie niestety... a badanie nie jest takie drogie bo tsh z 15 zl w poznaniu i za ft3 i ft4 w sumie 30zl bo kazde po 15zl ale czasem laboratorium maja w pakiecie taniej trzeba by podzwonic i spytac jakie ceny
insulina okolo 30zl ale wolny testosteron od 25 do 45 w poznaniu
magdalenka kusi mnie jeszcze
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje za fluidki :* :* :* :* Dziś robiłam wszystko, żeby nie myśleć czy jestem w ciąży czy nie. Myłam okna, sprzątnęłam kuchnie, zrobiłam obiadek, byłam na cmentarzu, upiekłam babeczki. A @ dalej ani widu ani słychu... Tylko czemu mnie podbrzusze tak troszkę pobolewa? Mnie się nigdy cykle nie wydłużały... a teraz miałby się wydłużyć? To coś nie ten tego mi się wydaje. Ale mniejsza o to. Poczekam do poniedziałku i zrobię kolejny test... Ale zimnica.... Brrrr :(
 
Sun nie chcę Ci wprowadzić w błąd ale wydaję mi się, że jak chodzisz prywatnie do lekarza to niestety badania też musisz wykonywać prywatnie...

Atanku ależ Ty rozrzutna!!! :-p weź pod uwagę, że jak będziesz miała za dużo rzeczy to potem możesz nie zdążyć połowy nawet ubrać!!! A jeszcze może będzie coś co Cię kiedyś skusi...
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny...

Weszłam tu tylko na chwilę, chciałabym Was prosić o pomoc. Chodzi o wykonanie następujących badań:
- wolny testosteron
- Insulina
- TSH
- FT3
- FT4

Powiedzcie mi czy takie badania wykonywałyście na NFZ czy musiałyście za nie zapłacić???
Z góry dziękuje za pomoc.

Tsh, tf 3 i 4, możesz pójść prywatnie do endokrynologa, omijając rodzinnego, ale takiego prywatnego co może Ci skierowanie wystawić (z reguły to tacy co pracują w zwykłych przychodniach nfz, ale też przyjmują tam prywatnie, przez co mogą dać skierowanie na badanie do lab). Problem jest bo niestety endokrynolog to już specjalista poważny a terminy do niego są okropnie długie.
Druga sprawa do reszty badań, możesz zadzwonić do lab, które robi z nfz badania i zapytać czy na takie a takie badania możesz dostać od jakiegoś lekarza skierowanie bo było to refundowane.
Ja płaciłam za samo tsh ok 15 zł, ft jest tańsze, wręcz chyba połowa co tsh, więc majątek nie taki duży.


Ależ sobie pospałam ;] Idę wpieprzać dżem truskawkowy :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kurde a ja się chyba uzależniłam od herbaty z cytryną i miodem albo to moja "zachcianka" :-D !!! Mam bez przerwy na nią smaka!!! Chyba z wiaderku sobie zaparzę żeby mieć spokój :-D
 
Do góry