reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Mineralna współczuje, pewnie nigdy nie przeżyłaś tyle stresu... Nawet nie chcę sobie wyobrażać! Teraz to musisz się troszkę oszczędzać i odpoczywać ale maleństwo silnie więc będzie na pewno dobrze!!!!!
 
reklama
Mineralna wspołczuję ale dobrze ze juz wszystko dobrze ;-)
a ja sie niezle wrobilam w pracy ullalala opowiem
no wiec nikt niewie ze sie staramy o dzidize myje w pracy okna bo mi szef kazal ale tylko te nadole ;-)przychodzi pani doktor do mnie i mowi starasz sie o dziecko a ja na to nie a czemu pytasz a ona no bo widzialam ze jesz kwas foliowy nio i ja na to no bo bylam u ginekologa robil mi kompleksowe badania i powiedzial ze calkowicie przez tabletki anty sie wyplukal i kazal jesc ;-) ładnie naklamalam ... mam nadzieje ze uwierzyla a ona na to dlaczeggo nie starasz sie a ja mowie bo niemamy mieszkania a do rodzicow nie pojde bo moja mama zabardzo dzieci nie lubi... a w mieszkaniu w pokoju niema gdzie lozeczka postawic bo zamaly ... wiec chyba uwierzyla jak myslicie?? a okazalo sie ze widziala w torebce bo szybko jadlam bulke i mnie zawolala i nie zamknelam torebki a i bylo widac jak torebka otwarta pudelko z kwasem foliowym jaka ja nieuwazna ahhh wry ...
 
W sumie to i to niechce im nic mowic boje sie nawet im powiedziec jak juz bede w ciazy poco maja wiedziec .. ah no bo wiem ze beda zli ... ale w sumie musza sie z tym liczyc ze jestem mezatka i mloda i mam prawo do wlasnego zycia ale jakos boje sie reakcji szefa mam umowe na czas nieokreslony ale niestety na pol etatu a pracuje na caly a jak ktoras jest chora to jedna siedzi od 9 do 21 wiec tak jak ja teraz ... a pani doktor ogolni kiedys poronila wiec tym bardziej nie chcialabym nic mowic nawet nie powiedzialam siostrze wlasnej ... choc mnie juz kilka razy kusilo choc mysle ze wczesniej powiem bratu jakos tak niewiem ... bede jak posprzatam w pracy bo niedlugo koniec a ja mam tu balagan na calego bo lekarka poszla niedawno... a jeszcze kase chorych trzeba wpisac ah...narazie kochane odpisze jak wroce do domku ;-)
 
Atan my w sumie powiedzielismy paru znajomym w lutym że zaprzestajemy uważać i rodzice tez nagabywali długo wiec im powiedzielismy i potem pytali co chwile wreszcie w kwietniu jak pytali powiedziałam ze się zwalniam z pracy wiec na razie zrobilismy tylko badania i musielismy się wsytzrymac...i juz nikt nie pyta....i nikt nie wie ze się udało a to dobrze bo chce się pochwalic koło 12 tyg:):)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny co za chory kraj gdzie trzeba ukrywać staranie sie o dzidziusia , ja myśle szukać pracy a że mam 31 w tym roku i dzieci nie mam to chyba będę kłamać na rozmowach że nie mogę mieć , ale niech tak dalej robią a za niedługo upadnie system emerytalny a potem reszta ,

moja znajoma wychodzi za mąż w wakacje i już teraz wie że po ślubie ją zwolnią bo tak robią w jej pracy ze wszystkimi świeżymi mężatkami
 
dziewczyny co za chory kraj gdzie trzeba ukrywać staranie sie o dzidziusia , ja myśle szukać pracy a że mam 31 w tym roku i dzieci nie mam to chyba będę kłamać na rozmowach że nie mogę mieć , ale niech tak dalej robią a za niedługo upadnie system emerytalny a potem reszta ,

moja znajoma wychodzi za mąż w wakacje i już teraz wie że po ślubie ją zwolnią bo tak robią w jej pracy ze wszystkimi świeżymi mężatkami
No jeśli u koleżanki w pracy robią tak, to takie praktyki stosowane przez szefa nie powinny być praktykowane. Przecież to praktycznie nadaje się do sądu pracy, zwalnianie z powodu dyskryminacji stanem cywilnym. Ten szef powinien pójść siedzieć jeśli było kilka takich przypadków. Niech koleżanka coś z tym zrobi. Najlepiej jak pójdzie po poradę do adwokata, specjalisty w prawie pracy a ten powinien wszystko wytłumaczyć.

A co do ciąży i pracy, niestety takie praktyki przy szukaniu roboty są spotykane i długo długo będą. Dlatego tyle osób świadomie decyduję się na bezdzietność.


Mineralna oj oj oooj. Co ja czytam kobitko! I lekarze nie wiedzą co było przyczyną krwawienia?! No przecież znikąd się to nie wzięło. Ile czasu krwawiłaś i jak się czujesz?
Poza tym dzidzia silna siedzi w Tobie i nie zamierza nigdzie się wybierać a to najważniejsze. Zobaczysz za kilka tygodni jak zacznie Cię kopać to przekonasz się o sile i woli życia swojego dzieciątka.

Ja już z kopniakami czasem nie daje rady...tak moje kopie, że przy niektórych kopniakach podskakuje, bo są takie mocne...
 
no mnie w ostatniej pracy pracodawca na rozmowie pytał czy mam plany rodzinne czyli małżenstwo i dzieci bo nie zauważył obrączki:):)
oczywiscie to jest absolutnie nielegalne i my nie mamy żadnego obowiązku odpowiadać na takie pytania które dotyczą naszej sfery prywatnej....

ale znam tez wiele dobrych przykładów pracodawców:)
moja kumpela mając umowe na czas nieokreslony powiedziałam w któryms tam tygodniu pracodawcy ze jest w ciązy i on zaprosił ją na rozmowe i powiedział ze jego żona przez cała ciąże była na zwolnieniu i on cos takiego popira wiec zachęca ją zeby tez poszła nie meczyła się i odpoczeła sobie przed tym trudnym okresem....:):)
 
ale znam tez wiele dobrych przykładów pracodawców:)
moja kumpela mając umowe na czas nieokreslony powiedziałam w któryms tam tygodniu pracodawcy ze jest w ciązy i on zaprosił ją na rozmowe i powiedział ze jego żona przez cała ciąże była na zwolnieniu i on cos takiego popira wiec zachęca ją zeby tez poszła nie meczyła się i odpoczeła sobie przed tym trudnym okresem....:):)
No to anioł a nie szef. Takich powinno być zdecydowanie więcej. Ale niestety niektórzy są puści i dla nich nic prócz pracy nie ma sensu i nie istnieje, w tym rodzina i dzieci. I potem kończą takie sieroty samotne na starość i na starość plują sobie w brodę, że mogli znaleźć jednak czas dla drugiej osoby.
 
reklama
Na świecie są ludzie i ludzie. Nie zawsze się trafi na tych miłych a szkoda kobiety w ciąży powinny trafiać tylko na takich :-).
Ja w Anglii miałam super szefa. Choć pracowałam na zmywaku w restauracji to u niego mogłabym nadal pracować.
 
Do góry