reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od wiosny/lata 2014

Witam dziewczyny po przerwie ;) tuśka gratuluje kochana :*w zasadzie wpadam na chwilkę bo mam do was pytanie a na necie nie znalazlam odpowiedzi:/..badalam progesteron i wyszlo mi 45, 9 a normy to: 5,3-83 i nie wiem czy to dobrze??
Wroce do was ale jak sie ulozy wszystko tak jak chce..mam nadzieje ze rozumiecie i bedziecie wyrozumiale:) pamietam o was :* i dziekuje za wszelkie odp
 
reklama
jussastar, właśnie umówiłam się na NFZ, wizyta w następny czwartek :)
Kochana bardzo mnie podniosłaś na duchu, prawie się popłakałam jak czytałam :) Nawet nie przypuszczałam, że tyle się starałaś, myślałam, że 2-3 cykle, coś źle kojarzyłam.
Myślę, że to, że zostawię forum nic nie da skoro i tak będę chodzić do lekarza i w ogóle, więc o tym nie zapomnę, a wchodzenie tu nawet mi pomaga, bo nie mam z kim pogadać o tym wszystkim.. ;/ przyjaciółce nie chce się słuchać, bo ona nie chce mieć narazie dzieci i chyba mnie nie rozumie zbytnio, a tak to chociaż widzę, że ktoś ma takie gorsze dni jak ja :)

Dzięki za dobre słowo i dużo zdrówka życzę Tobie i maleństwu :) :*
 
HEJ

TUSKA-gratuluje.Spokojnej i nudnej ciazy zycze.

JUSSASTAR-zazdroszcze w takim razie lekarzy na NFZ.U nas tak nie ma.Juuz przy okazji wizyty u innego lekarza widzialam przy ginekologach kartke,ze limity na ten rok wykorzystane.Po tej aferze,o ktorej pisalam sytuacja sie nieco poprawila ale i tak rozowo nie jest.
I ja dalej nie wierze w bariere psychiczna.Nie ma czegos takiego_Owszem moge sie zgodzic,ze stres przeszkadza ale wlasnie to wymaga leczenia.Blokada psychiczna to jest takie tlumaczenie dla ginow,ktorm sie nie chce dokladnie zbadac albo nie wiedza co dalej zrobic.Bo zauwazylam,ze oni leca schematem-jak sie nie udaje to Clo,badanie nasienia,dalej nie wychodzi to inseminacja, a nuz sie uda.
Po prostu ktoras ze stron jest nie do konca zdiagnozowana i tyle.
A mowienie,ze bloada psychiczna i trzeba wyluzowac a sie uda to tylko marnowanie czasu bo juz mozna by bylo podjac leczenie.
Ja juz robilam kilka przerw,nawet z forum zniknelam i jakos w ciazy nie jestem.
Mysle,ze u Ciebie akurat cos tym razem zagralo,czego wczesniej nie bylo,moze poziom prolaktyny sie obnizyl albo wyprodukowalas wyjatkowo dobre jajeczko albo jeszcze cos tam i sie udalo.
Gdyby tak mozna bylo powodowac psychika brak dzieci to po po antykoncepcja? Zakladam,ze nie chce dzieci i nie mam po co sie truc.
I nie odbieraj tego kochana jako atak na siebie to tylko tak sie zlozylo,ze poruszylas ten temat.
Ja juz jak widac probuje prawie dwa lata i dlatego wkurza mnie to powiedzenie,ze istnieje cos takiego jak blokada psychiczna.
Zgoda co do dziialania hormonow,ktore sie pod wplywem stresu rozlegulowuja.I tu pewnie wyciszenie sie pomoze.Ale tezy,ze przezycia z dziecinstwa maja wplyw na czyjas plodnos albo nieplodnosc mnie bynajmniej nie przekonuja.
 
Ostatnia edycja:
Ja również wierzę wyłącznie w negatywne działanie stresu, a nie w blokadę. Wiadomo, kiedy jesteśmy pod wpływem stresu to całe ciało się odzywa, tu głowa tu to, więc tam na pewno też nie dzieje się za dobrze . Tym bardziej na moim przykładzie - już naprawdę jestem paradoksalnie spokojniejsza niż wcześniej i właściwie zero jakiegoś nakręcania, czasem gorszy dzień jak się dowiem, że się nie udało znów, a tak to naprawdę, więc tym bardziej w to nie wierzę. Te wszystkie czynniki blokady, np. wymienione w w/w artykule nie pasują do mnie w ogóle, żaden z nich :)
 
No MONIUSIA- to jest wlasnie to co pisalam, zgoda,ze stres rozlegulowuje organizm.Z tym sie zgadzam w pelni. I tu jak pisalam, prolaktyna skacze,owu sie zaburza i tak dalej.Ale prolatyne trzeba czasem zbic lekami bo nie zawsze moze sie sama obnizyc.U mnie na przklad lekarz kazal wyeliminowac gluten,brac aspiryne i nie wiadomo co sie jescze okaze.
Moja ginka jakbym sie sama nie domagala to polowy badan byminie zrobilo bo po co.Swojej determiinacji zawdzieczam,ze wiem,ze mam hashimoto i niedoczynnosc tarczycy.Ja sama sie upieralam,ze chce HSG i przez to wiem,ze ma drozne jajowody.I ja sama pobadalam FSH ,LH i estradiol i dzieki temnu wiem,ze mialam marne jajeczka.C o by mi na to pomogl psycholog?
 
Ostatnia edycja:
No pewnie, na to nic by nie pomógł psycholog. Jeśli w takich przypadkach byłaby to tylko wina stresu to w jednym m-cu by się nie udało, a w drugim już tak. Oby lekarz Ci pomógł teraz jak trza.
 
Dzieki MONIUSIA- no mam nadzieje,ze w koncu znajde lekarza,ktory cos zaradzi.

A Ty kiedy idziesz bo nie doczytalam? Moze nam sie uda zalapac na ten sam miesiac .

A juz doczytalam,ze w czwartek.To bede trzymac kciuki.
 
Ostatnia edycja:
W końcu przecież musi się udać :)

Oj oby, oby :) Za tydzień w czwartek, wizyta będzie trwać z 10 minut max, bo widziałam jak umawiali co 10 minut, ale jak byłam tam kiedyś prywatnie to trwała 5 minut, więc nie ma zasady, oby mnie tylko skierował na badania, bo chyba jakieś inne badanie, które może wykonać nie jest potrzebne? Bo tak na dobrą sprawę raz tylko byłam u gina zrobić cytologię i nie za bardzo wiem jakie badania mogą mi zrobić na takiej zwykłej wizycie i czego się spodziewać, jakiegoś usg narządów rodnych czy coś w tym stylu jeśli już?
 
Jezeli gin bedzie mial usg to popros niech Ci zrobi bo tam duzo ladnie zobaczy.Mozesz spytac czy robi monitoring,moze sie uda na NFZ bo to kilka razy trzeba isc.Nawet nie wiem na co giin panstwowy moze dac skierowanie ale moze na to FSH,LH i estradiol.Pewnie nie da bo uzna ,ze za wczesnie ale jakby chcial to bierz.Mysle,ze na poczatek starczy prolaktyna i progesteron bo moze reszta juz nie bedzie potrzebna,no i to TSH.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Yhm takie buty, no dobra zobaczymy jak to będzie :) Właśnie też mi chodzi mi głównie o te dwa .Dzięki za rady:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry