reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od jesieni 2013

ma_gda_86 - u mnie test pozytywny wyszedł w niedzielę (16dc) i wtedy było przytulanko. Owulacja pewnie dziś albo jutro (kłuje mnie lewy jajnik). Tylko nie wiem czy plemniczki dotrwają tak długo bo męża brak i nie ma jak poprawić :)

Jeśli masz krótkie cykle to możesz już mieć owulacje.
 
reklama
Witam dziewczyny po weekendzie!
Jeżeli chodzi o teściów to moi są specyficzni - teściu gotuje, sprząta, zajmuje się domem a teściowa wieloletnia główna księgowa dużej firmy teraz zajmuje się kurami, grządkami a jej wakacyjne hobby to zbieranie mali :szok:. Ale bardzo nam zawsze pomagali, dzięki nim mamy małe mieszkanie, które kiedyś za grosze teściowa kupiła a teraz przepisała na nas. Kiedy wróciłam do pracy po urodzeniu synka teściowa się nim zajmowała przez rok - dopóki nie poszedł do przedszkola jako 3-latek. Często też zapraszają nas na obiad - więc jak dla mnie rewelka;-). Jestem im naprawdę bardzo wdzięczna.

Jeżeli chodzi o "starańko" to u mnie wynikła dziwna rzecz, mianowicie wczoraj w 11 dc ok godz. 20:00 test owulacyjny wyszedł pozytywnie więc dziś mam chyba owulację - nie za wcześnie? W ubiegłym m-cu test owulacyjny wyszedł pozytywnie w 13 dc. No ale nie ważne. W sobotę i niedzielę było przytulańko więc mam nadzieję że coś z tego będzie. :-)
Ciekawe czy mamy szansę na dziewczynkę? A jak u Was?




zazdroszczę tesciow....a co do dziewczynki....ostatnio przy kalendarzyku owulacyjnym wlaczyl mi się kalendarz chiński plci dziecka....wiem ze to glupotka wymyslona na potrzeby zbicia kasy....ale smieszna rzecz...wpisujesz swój rok urodzenia i ostatni dzień@ i pokazuje ci się wykres kiedy możesz urodzić dziewczynke a kiedy chłopca....hihi...:):):) mi wyszla dziewczyneczka:):):):)
 
Cykle mam 28-dniowe. Mnie boli prawy jajnik i całe podbrzusze. Ja o planowaniu dziewczynki przeczytałam masę artykułów ale życie życiem ;) Myślałam że owulacja będzie za 3 dni więc jeszcze dziś mieliśmy działać a potem już nie, tak żeby plemniki męskie "sobie poszły" i zostały tylko żeńskie. A tu niespodzianka bo o ile dojdzie do zapłodnienia to mamy szansę też na chłopca. Co będzie to będzie;-)
Anastazi podaj link to tej strony z kalendarzykiem chińskim - z ciekawości zobaczę.
 
Widzę dziewczyny, że relacje z teściami w większości są ostrożne... I chyba tak jest najlepiej. Chociaż zazdroszczę baletów z teściówką :) Mama mojego ex była świetną babką, potrafiłyśmy rozmawiać godzinami na wszelkie tematy - od razu załapałyśmy porozumienie. Takiej relacji ze świecą szukać, naprawdę. Do dziś mam z nią kontakt, chociaż ze względu na Obecnego nie opowiadam z dużo ani nie porównuję, bo wiem że sprawiłabym mu przykrość... Za to dużo chwalę jego rodzinę, za pierdoły czasem - ale to sprawia, że on zawsze stoi po mojej stronie, bo widzi na co dzień, że nie mam złych zamiarów i nie jestem negatywnie nastawiona. Zobaczymy co będzie po dłuższym czasie...

Odnośnie chińskiego kalendarzyka, wiecie że to się sprawdza? Sprawdziłam siebie, moją mamę, 3 koleżanki, 4 kolegów i 2 dzieciaczki z najbliższej rodziny... zgadza się :) Nie zgodziła się płeć tylko jednych dzieci w rodzinie, może dlatego że to bliźniaki. Śmieszna rzecz :) jestem w szoku, że aż tak pasuje! Jeśli nam się uda w tym miesiącu to będzie chłopak :-D
 
Hello witam sie i ja po ciężkim weekendzie :) :) mam nadzieje ze będzie z tego dziecko :)
U nas tez podwyżka czynszu skłoniła do kupna własnego domu z czego bardzo sie cieszymy ze jesteśmy na swoim :)
Jeśli chodzi o relacje z tesciami to są praktycznie jak moi drudzy rodzice tesc juz nie żyje ale był jak moj drugi tata zmarł nagle tuż przed moim porodem :(
Ja jak robiłam ten chiński to pokazywało mi na córeczkę :)
Dziewczyny co robicie na obiady bo mi sie pomysły kończą i wydaje mi sie ze robię ciagle to samo :/
 
Hej dziewczyny! Po avatarze pewnie się domyślacie kto to ;)
Tak, tak... chcąc Wam jak najszybciej odpisać zdałam sobie sprawę że zapomniałam hasła...
GAPA ZE MNIE :( Założyłam nowe konto. A hasło zapisałam na kartce! :tak:
Kilka słów o mnie. Jesteśmy małżeństwem od 1,5 roku. Świadome starania rozpoczynamy w tym miesiącu.
Założyłam nowy wątek, a dopiero później znalazłam ten temat. Muszę porządnie zaznajomić się z forum. Widzę że jest tu "ruch", więc się przyłączę, jeśli można ;) Fajnie jest zapytać o radę. Przeglądałam posty - większość z Was jest już w staraniach doświadczona, tzn. już jakiś czas temu zaczęliście ze swoimi połówkami.
Ja czekam na 1 owulkę, podczas której wszystko się może zdarzyć. Przyjmuję folik od lipca, a od października kupiłam sobie vita-miner prenatal. Czy jakoś szczególnie się przygotowujecie? Wiem, że większość zaczęła właśnie jesienią, więc pewnie też to wasze początki.
Kazimiera idę robić obiad - makaron z sosem śmietankowym, szpinakiem i łososiem. Szybko i smacznie ;)
 
reklama
Witajcie dziewczyny.
Wybaczcie za forme ale pisze z telefonu.
Nowe staraczki podajcie termin najblizszej @ to wciagniemy Was na nasza liste.

Ja niby doswiadczona bo dziecko juz mam ale tez jestem nowicjuszka w takich swiadomych i pod kontrola staraniach. Tez moj pierwszy cykl ;)
Dzis znow test owu pozytywny i mam taki piekny plodny sluz a M. w delegacji. Troche mi zal :(
 
Do góry