reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od jesieni 2013

Adelo

Ja nie wiem czy to pomoże, ale ostatnio czytałam artykuł na mamazone o tym

http://www.mamazone.pl/artykuly/mama/zdrowie/dolegliwosci-i-choroby/2009/endometrioza.aspx

Plus czytałam tutaj
http://www.endometrioza.aid.pl/plodnosc/plodnosc/62-endometrioza-i-nieplodnosc.html

Byc może juz tez to czytałaś.
Ja na Twoim miejscu Umówiłabym sie szybciutko do lekarza i wszystko sprawdziła. Bo spekulacji może byc wiele, a może okazać sie ze wszystko jest wporzadku.

Jeżeli nie pomogłam przepraszam :)
 
reklama
patrzyliśmy na te wozki 3w1 na allegro i z tego co pamiętam to 1500 zl mniej więcej chodzily....ale z allegro mam dosyć mieszane doświadczenia i wolalabym w sklepie kupować takie rzeczy....a tam wiadomo droższe...jak będziemy teraz na swieta to pochodzimy trochę i się porozgladamy jakie ceny....ale zas nie wiemy jak będzie z przyjazdami do polski potem....bo nie chce w czerwcu czy maju jechać jak będę "wielka" :):):):):):):) a brat meza zas robi wesele ale jeszcze nie wiemy kiedy...mowa była o kwietniu albo maju....no i jesteśmy poki co w kropce...ja najchętniej to wozek bym kupila teraz jak będziemy a reszte u siebie...ale czy to nie za wcześnie.....

No właśnie.
I tu jest ten mankament.
Bo teraz w PL nie kupie wózka, ani łóżeczka, bo zabrać będziemy mieli problem (chciaż najwyżej w PL bym zostawiła, a potem mój maż by pojechał po to). A czy pózniej do lipca będę w PL? Tego nie wiem. Wiem jedno ze obciąży to nasz budżet. Bo taki wózek i łóżeczko tutaj to łącznie wydamy od 5 - 8 tys. Jeżeli wszystko nowe..
No i sie zastanawiam.
W PL tez będę z moim chodzić trochę po sklepach, jeżeli znajdziemy taniej niż tu, to najwyżej męża samego wyśle do PL, po kupno. :)
Ja jeżeli była by okazja, kupiłabym.. Bo potem mogło by sie nie trafić, a z drugiej strony to zapytanie.. Czy nie za wcześnie?

A ja mam jeszcze dylemat, czy w październiku w połowie będę mogła do PL jechać z takim maluszkiem, bo wesele tez nam sie szykuje..
 
Nie lubię się po prostu narzucać - taka już jestem ;)

Jak nie w tym cyklu, to po Nowym Roku udam się w pierwszej kolejności na podpatrzenie tych pęcherzyków, bo chyba od tego trzeba zacząć najlepiej. Ja nie wierzę, w to, że skoro ma się dwufazowe wykresy (a mam już prawie 30 cykli spisanych), to do owulacji na pewno dochodzi, nawet jakby progesteron po owulce był dobry.. Mam torbiele w lewej piersi i kiedyś z tego powodu sprawdzałam sobie niektóre hormony - PRL wyszła mi trochę zawyżona, ale stwierdziłam, że nie będę jej zbijać, bo może do owulacji dochodzi, więc po co mam na razie coś mieszać w organizmie. Estrogeny miałam dobre do czasu. Ponad rok temu badałam to w przy owulacji wyszły mi raz ponad normę (norma była 200 coś, a mi wyszło ponad 400) - więc już zaczęłam myśleć, że może endometrium mogę mieć jakieś za grube. Lekarze mi nigdy nie mówili, że coś tam widzą np. jakieś torbiele czy grube endometrium, bo wcześniej się nie starałam, a sami nie wiem czy by coś powiedzieli - ja też nie pytałam. A tak ponadto kiedyś przypadkowo trafiłam na audycję w TV gdzie mówili o Endometriozie - nie wiedziałam co to jest, ale objawy wypisz wymaluj JA :/ przede wszystkim chodzi o te wszystkie dziwne bóle w okolicach miednicy mniejszej. Oj miewałam takie :( Ostatnio jakby mniej już odczuwam takich bóli, ale myślałam, że może skoro wychodzą mi te wykresy, to jednak do owulacji dochodzi... Bo w jaki sposób Endometrioza może utrudniać zajście w ciąże? Chodzi o to, że może blokować owulkę czy o inne kwestie też chodzi?

Ritta, i inne dziewczyny, które mogą się ustosunkować do mojej odpowiedzi - będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi:tak:

Tak jak napisała Fimka, przy endometriozie problem jest z zagnieżdżeniem.
Ale kochana, po objawach jej nie stwierdzisz (tym bardziej my) Więc najlepiej jak się udasz do lekarza.
Wysoką prolaktynę mam również, ale jeżeli dochodzi do owulacji jest ok.
 
I. Endometrioza najczęściej blokuje pękanie pęcherzyków z komórka jajową.
II. Przy endometriozie może dochodzić normalnie do ovu, ale zarodek ma często problemy z zagnieżdżeniem.
60% kobiet z endometriozą zachodzi po jakims czasie w ciążę, jednak często stymulując i monitorując owulację ;-)
Czytałam dużo na ten temat, bo sama mam u siebie podejrzenia o nią...

Oj przykro mi, że też masz podejrzenia :( A na problemy z zagnieżdżeniem można coś poradzić? Bo to chodzi chyba o to że endometrium jest za grube, tak? Poprawcie jak się mylę :)

Blue dziękuję za artykuły :tak:
 
Blueberry ja mialam ten wozek jak urodzila sie coreczka bylam z niego bardzo zadowolona i myslalam ze jak doczekam sie drugiego malenstwa to albo znow kupie ten tylko w tym kolorku
Baby-Merc Q7 Kombi-Kinderwagen - Sportwagen - Babyschale - Schwenkbare Räder | eBay
albo ten mi sie bardzo podoba moja znajoma go miala dlatego mi wpadl w oko
iCaddy mit Babyschale Kombi Kinderwagen + Shopper/Wickeltasche | eBay

No właśnie wózki cos w tym stylu, co i ja bym chciała. Czy jeżeli dobrze przelicze na PL to taki wózek jest w granicy od 800 - 1000 zł na nasze? Na ebay?
 
Anastazi dla mnie to szok, że młody ma takie żądania:szok: Przecież to, że stać was na więcej nie znaczy, że macie spełniać każdą jego zachciankę.. Rozumiem sytuacje, że Twój chce się zrekompensować, że nie jest z synem na co dzień, ale próbowałaś z nim rozmawiać, że to już zaszło trochę za daleko? Przecież kiedyś będzie musiał mu powiedzieć "nie", a lepiej teraz póki jest jeszcze w miarę mały niż za parę lat jak wymagania i oczekiwania będą jeszcze większe..

Domka serduszek nigdy nie jest za dużo:tak::-D

Jejku dziewczyny, ale wam fajnie, że już o wózkach myślicie, zazdroszczę;-)
A co do tego czy nie za wcześnie na kupowanie to myślę, że skoro z ciążą wszystko ok a byłaby jakaś fajna okazja to czemu nie?
 
Oj przykro mi, że też masz podejrzenia :( A na problemy z zagnieżdżeniem można coś poradzić? Bo to chodzi chyba o to, endometrium jest za grube, tak? Poprawcie nie jak się mylę :)

Blue dziękuję za artykuły :tak:

Głownie o to chodzi, że endometrium nie rozwija się tam gdzie trzeba. Pojawiają się jakieś zrosty, blizny itp
Endometrioza – Wikipedia, wolna encyklopedia

Fimka ma pewnie większą wiedzę. Ja wiem tylko tyle od kolegi z pracy. Im udało się po 8 in vitro :szok: Z tym, że ona miała bardzo zaawansowaną i postanowili usunąć jajowody.
 
blue....co do wyjazdu to jeżeli szybko postarasz się o paszport dla maleństwa to bez problemu mi się wydaje możesz z maluszkiem jechać:):):):)z tym ze to okres taki wakacyjny będzie wiec w ambasadzie będzie katastrofa z czekaniem wiec my od razu będziemy wszystko zalatwiac i mamy zamiar chrzciny w Polsce we wrześniu zrobić....


a co do zakupow to ja biore tez pod uwagę to ze to będzie koniec roku i może jakies wyprzedaże by były?????????????zawsze taniej by było......ale najważniejsze pytanie....czy to nie za wcześnie....haha)::):):)
 
reklama
sory ze sie wtrącam ale nie bierzecie komisów pod uwage w sprawie wózka i łóżeczka?
Ja wózek i łóżeczko w komisie dałam 400zł(materac nowy kupiłam)
Tylko że już pooddawałam.
Ale wózek mam po siostrzencu,może nie modny ale jezdzi. A z doświadczenia wiem że bedzie używany ze 2 lata tylko,łóżeczko zreszta tez mam ale materacyk kokosowo gryczany bede musiala zakupic.
 
Do góry