reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od jesieni 2013

Katka ja mam taki najzwklejszy termometr elektroniczny.

A zasady tak w skrocie:
temp. mierzymy ZAWSZE o tej samej porze, rano najlepiej przed 8 (ja mierze o 5:30 rowniez w weekendy) zamin wstaniemy z lozka czyli odrazu po przebudzeniu. Najlepiej w pochwie lub ustach.
Temp. powinno sie mierzyc po przespaniu co najmniej 6 godzin i nieprzerwanych 3 godzinach snu.
Np. jezeli sie obudzusz na siusiu o 4 to o 6 temp moze byc zaburzona.
Wiele czynnikow zaburza wynik, przede wszystkim alkohol a takze choroba, podroze itp.
 
reklama
Kurde to ja bym musiała mierzyc w nocy jak wstaje, bo wstaje do córki codzienni w nocy miedzy 3 a 4... jeszcze je mleko....:D i wtedy bym miała mierzyc??
 
Katka to jest wlasnie problem u dziewczyn ktore maja male dzieci. Bo o 3 to za wczesnie, za krotki sen a wstawanie w nocy wlasnie moze zaburzyc pomiar :( Nie wiem co poradzic.

Twoja cora jeszcze je mleko w nocy ??? Moja zaczela przesypiac cale noce jak skonczyla 1,5 roku.
 
Tutaj jest tak :
Pierwsza wizyta:
W 8tc do 12 tc zazwyczaj jest pierwsza wizyta. Pierwsze spotknie, trwa 1-1,5 godziny, jest to dobre ponieważ położna przeprowadza badania, krwi i moczu, rozmawia o chorobach, poznaje przyszłych rodziców (jeżeli mogą przyjść razem na wizytę) no i poznaje rodziców ze sobą ponieważ to ona bedzie prowadzić ich podczas ciazy jak i w późniejszym czasie..

Pierwszy Termin usg waha się od 12 tygodnia do tygodnia 19, ale nie wiem czy to prawda bo jeszcze nie byłam, po 13 jak uda mi sie dodzwonić to Wam wszystko napisze.



No to sie dowiedziałam :
Moja pierwsza wizyta bedzie dopiero 2 grudnia.. Bedzie mi sie dłużyć.. Cały miesiąc.. Ehh
 
Ostatnia edycja:
Rzeczywiscie pusto. Wszystkie swientuja :)

Caroline szybko decydujecie sie na drugiego dzidziusia. Nie masz obaw ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
jeśli chodzi o zdrowie to obawy będą na całe zycie.. nabawiłam się wielu rzeczy jedne udało się wyleczyć ale inne zostaną na całe zycie niestety.. więc czy teraz czy za dwa lata to dla nas nie ma różnicy..
ale jeśli chodzi o małą różnice wieku między pociechami to były z mężem dłuugie rozmowy.. razem uparliśmy się na drugą pociechę jak najszybciej :-) chcemy małą różnice wieku żeby dzieciaki się lepiej dogadywały.. żeby za dwa lata nie było jęczenia "maaammmoo pobaw się ze mną w kółko graniaste.." tylko żeby też mogły się choć troszkę sobą zająć.. :-D mój maż ma różnicę z braćmi 8 lat, a ja z siostrą 4 lata.. i razem uważamy że ciężko się dogadać.. bierzemy też pod uwagę sytuację z moją pracą.. ja bym musiała w styczniu wrócić (po rocznym rodzicielskim).. nie mam z kim ali zostawić.. pracuje ciągle w delegacji czasami po kilka dni mnie nie ma.. a raczej powrotu do pracy mojego mój pracodawca nie planuje więc chcę skorzystać jeszcze ile się da.. no i ostatni czynnik - wykorzystam większość rzeczy po alusi mojej - ciuszków wiele różowych jest, ale rzeczy typu wózek, krzesełko do karmienia itp - wszystko wykorzystam bo uniwersalne jak coś mam :-) jeśli chodzi o obowiązki z dwoma dzieciakami to mam wspaniałego męża który już teraz poświęca nazej małej każdą wolną chwilkę.. jest wspaniałym tatą.. dba o alę i o mnie też.. daje mi 'wychodne' więc mogę zregenerować siły.. i pocieszam się też że kiedyś nasze babcie miały po 4 dzieci rok po roku i dały radę bez pampersów, chusteczek, sloiczków, kaszek błyskawicznych, leżaczków, niani elektronicznych i innych bajerów tych czasów :-D
a kolejna kwestia że chciałabym mieć to już za sobą.. może to brzydko zabrzmi ale ciążę miałam dramatyczną :-( nasza ala to taki mały cud! pragniemy dwójeczki zdrowych dzieci i mam nadzieję że nasze marzenia się spełnią ;-)


Ritta a ty już długo jesteś jesienną staraczką jak można zapytać? my planujemy od listopada zacząć staranka.. a pietra mam niesamowitego :-D:-D:-D
 
Do góry