reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od jesieni 2013

reklama
Pewnie większość z Was to już wie, ale znalazłam ciekawe informacje w aplikacji, może niektóre to uspokoi, a może niektóre cos wiecej sie dowiedzą.

"Tydzień 4 (2 tydzień od zapłodnienia)

dochodzi do implantacji, czyli zagnieżdżenia się blastocysty w macicy
u matki możliwe jest niewielkie krwawienie mylone często z miesiączką
powstaje tarcza zarodkowa składająca się z 2 warstw
zarodek przypomina szarawą galaretkę
Mama

W twoim organizmie wzrasta poziom progesteronu – dokucza ci bolesność piersi, gorsze samopoczucie, kłopoty z cerą, bóle w podbrzuszu, czyli objawy, jakie zwykle obserwowałaś u siebie przed okresem. Na razie nie spodziewaj się jeszcze sensacyjnych mdłości czy rewelacyjnego węchu – pojawią się w najbliższych tygodniach. A może już przeczuwasz, że jesteś w ciąży? Kobieca intuicja naprawdę jest niezawodna!

W terminie spodziewanej miesiączki możesz mieć krwawienie, tyle że bardziej skąpe i mniej bolesne niż podczas okresu. Zdarza się też tak, że zagnieżdżaniu się blastocysty w ścianie macicy towarzyszy dość obfite krwawienie, które można pomylić z początkiem miesiączki. Nie wpływa to na dalszy przebieg ciąży.

Pierwszy dzień spodziewanej miesiączki to moment, w którym możesz śmiało wykonać test ciążowy. Jeśli wynik jest pozytywny – gratulacje, najprawdopodobniej jesteś w ciąży! Pozytywne wyniki testów bardzo rzadko bywają fałszywe – jak najszybciej umów się do lekarza. Negatywny wynik testu natomiast jeszcze nie przesądza sprawy, możliwe, że zrobiłaś test za wcześnie – na wszelki wypadek powtórz go za tydzień (oczywiście pod warunkiem, że do tego czasu nie pojawi się miesiączka).

A może codziennie rano mierzysz podstawową temperaturę ciała? Po zapłodnieniu temperatura mierzona w pochwie wzrasta i przekracza 37 stopni C.

Ważne

Jeszcze bardziej wiarygodny niż domowy test ciążowy jest test z krwi – w pobranej od ciebie próbce krwi sprawdza się poziom hormonu hCG. Ta metoda pozwala na potwierdzenie bardzo wczesnej ciąży (już od 6. dnia po zapłodnieniu), a dodatkowo, dzięki dokładnemu pomiarowi stężenia hormonu we krwi, umożliwia określenie jej wieku. Pamiętaj, że ciążę w 100% potwierdzić może tylko lekarz.

Zarodek mierzy teraz 1,5 mm."

To na tyle, pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:
Blue - świetnie, że to wkleiłaś. Zwróćcie uwagę 2 tydzień od zapłodnienia !

Kazimiera - może masz długie cykle albo wcześniej miałaś wtedy owulację ??
Ja mam termin @ na 28.10 i jestem w 6 dpo. Nie możliwe jest żeby test sikany mi wyszedł. Może za dzień dwa beta gdyby zarodek szybko się zagnieździł. Ale jak zagnieździ się później to niepotrzebne rozczarowanie. Ja wolę poczekać :)

Przepraszam Was dziewczyny, że się trochę mądrze. Ale nie rozumiem dlaczego tak się nakręcanie i przesądzacie kiedy jeszcze wszystko jest możliwe.
 
Ostatnia edycja:
blueberry - ta aplikacja jest tylko na iPhone czy również na Androida? Bo już 3 raz zabieram się za szukanie i nie mogę znaleźć. Świetna jest! :tak:

Ritta - zgadzam się w zupełności odnośnie testowania. Wiadomo, że bardzo ciężko jest wytrzymać ale... przecież często zdarzają się samoistne poronienia w terminie spodziewanej @. Jeśli miałoby tak być to wolałabym nie wiedzieć wcześniej, że jednak się "chwilowo udało"... Za dużo nerwów i żalu.

Ja się wczoraj przedźwigałam, za dużo roboty w krótkim czasie. Coś mi strzyknęło w plecach i bardzo bolą. Ogólnie czuje się baaardzo słabo, teoretycznie dzisiaj ovu a praktycznie nie mam pojęcia jak jest, bo nigdy tego u siebie nie rozpoznawałam. :no: Czas pokaże...
 
Cześć dziewczyny:)

Ja już po obiadku, właśnie wciągnęłam z mężem kopiec sałaty cezara i zaraz się ocielę :-D Poza tym leniwa niedziela w domku. Niestety @ nadciaga, nabrzmiałe piersi i ucisk w jajnikach byłoby tak pięknie gdyby można od razu zafasolkować :/ Jutro muszę kupić folik bo nie biorę...
 
Inis - ja mam Iphone i ta aplikacja nazywa się "ciąża", a nie wiem jak jest w telefonach z androidem..
Poszukam w necie jak będę miała wiecej czasu, może Ci bardziej pomogę..
Oszczędzaj się Inis! Bo sie przeforsujesz i będzie nie dobrze!
Ps. Jak nie uda Ci się ściągną tej lub innej aplikacji, to naprawdę polecam
Mamazone.pl też świetna strona. :)

Mizzah - chyba każda by tak chciała zafasolkować odrazu..

U mnie juz obiadem pachnie, jeszcze troszkę i będzie w brzuchu. ;))
 
Ostatnia edycja:
A mam pytanie, bo nie ukrywam, że zajęłoby mi to sporo czytania:) w jakim wieku jesteście i czy staracie się o pierwszą dzidzię czy już macie dzieci?
 
Mizzah: mam 24, to nasze pierwsze dziecko i pierwszy miesiąc starań :-) Jesteśmy 1,5 roku po ślubie i stwierdziliśmy, że to już czas! :)

A Ty?

U mnie dziś gulasz z kaszą gryczaną - mmmmmmmmm...
 
reklama
No to ja jestem najstarsza :p Mam 31 lat, aleeeeeeeeeeeeee na swoje usprawiedliwienie powiem, że długo "czekałam" na swojego lubego. Po drodze same pomyłki były :crazy: A po ślubie jestem 2 miesiące :D
 
Do góry