reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania i wykryte polipy :(

reklama
Właśnie na dwóch są (6x5 mm i 7x2mm) ale w stresie nawet nie zapytałam gdzie one są umiejscowione i czy jest sens starać się w tym miesiącu i próbować czy od razu lecieć na zabieg :/
Wiadomo lekarz decyduje ❤️
Ja wolałam odrazu zrobić zabieg. Nie wiem jak na NFZ ale prywatne poszłam zrobiłam i po 2h byłam już w domu :)
 
Wiadomo lekarz decyduje ❤️
Ja wolałam odrazu zrobić zabieg. Nie wiem jak na NFZ ale prywatne poszłam zrobiłam i po 2h byłam już w domu :)
Ja robiłam na NFZ, poszłam rano, po południu wzięli mnie na zabieg, po niecałej chyba godzinie była w sali już po. O 22 wyszłam do domu ale tylko dlatego ze chciałam i się uparłam. Byłam po histero z laparo w narkozie to dlatego. Sama histero to szybciutko i do domku
 
Najlepiej zapytać lekarza
Ja robiłam na NFZ, poszłam rano, po południu wzięli mnie na zabieg, po niecałej chyba godzinie była w sali już po. O 22 wyszłam do domu ale tylko dlatego ze chciałam i się uparłam. Byłam po histero z laparo w narkozie to dlatego. Sama histero to szybciutko i do domku
Jak szybciutko 😮 mi lekarz powiedział ze 1 dzień przyjęcie- mam być na czczo i zrobią badania (krew), drugi dzień zabieg i trzeci dopiero wyjście :/
 
Jak szybciutko 😮 mi lekarz powiedział ze 1 dzień przyjęcie- mam być na czczo i zrobią badania (krew), drugi dzień zabieg i trzeci dopiero wyjście :/
Ja miałam konsultacje z anestezjologiem kilka dni przed zabiegiem. Wiedziałam tez wcześniej jakie badania zrobić. Wiec na oddział szlam już z wynikami itp, potem pielęgniarka uzupełniała resztę, czekałam, wróciłam i jak mogłam samodzielnie chodzić to poszłam do domu ale to dlatego ze lekarz powiedział ze jestem uparta i szybsza niż wiatr bo jak był na sali to wymiotowałam a dwie minuty później byłam pełna energii wiec warunkowo wypisał mnie do domu. Z tym ze ja miałam histero z laparoskopia w znieczuleniu ogólnym
 
Jak szybciutko 😮 mi lekarz powiedział ze 1 dzień przyjęcie- mam być na czczo i zrobią badania (krew), drugi dzień zabieg i trzeci dopiero wyjście :/
A to ma być sama histeroskopia czy histeroskopia z laparoskopia? Jeśli sama histeroskopia to zwykle jest to zabieg jednodniowy i tego samego dnia wychodzi się do domu. Chyba żeby szpital miał jakieś inne procedury. Jeśli chodzi o laparo to faktycznie schodzi się zwykle około 3 dni. Ja na termin zabiegu na NFZ czekałam zwykle ok miesiąca, nie było opcji od ręki. Masz już skierowanie? Co na nim pisze?
 
A to ma być sama histeroskopia czy histeroskopia z laparoskopia? Jeśli sama histeroskopia to zwykle jest to zabieg jednodniowy i tego samego dnia wychodzi się do domu. Chyba żeby szpital miał jakieś inne procedury. Jeśli chodzi o laparo to faktycznie schodzi się zwykle około 3 dni. Ja na termin zabiegu na NFZ czekałam zwykle ok miesiąca, nie było opcji od ręki. Masz już skierowanie? Co na nim pisze?
Na skierowaniu jest „polip trzonu macicy- skierowanie do histeroskopi”
 
Na skierowaniu jest „polip trzonu macicy- skierowanie do histeroskopi”
Bo ginekolog zauważył 2 polipy na usg i stwierdził, że przy tym zabiegu bez problemu je usuną. Być może aż 3 dni mam być w szpitalu ze względu właśnie na badania które mają zrobić na miejscu ale może uda mi się wcześniej je wykonać
 
Na skierowaniu jest „polip trzonu macicy- skierowanie do histeroskopi”
Więc już wiesz, gdzie się znajdują :-)
Mnie powiedziano, że polip może, ale nie musi utrudniać zajście w ciążę. Ale ponieważ jestem kandydatką do in vitro, poradzono mi pozbyć się go jak najszybciej, bo mogłoby to być kryterium przeciwko całemu procesowi.
Leczę się we Francji i cała przygoda trwała u mnie od 8. do 13. tego samego dnia. Zabieg pod narkozą, techniką MyoSure. 6 dni później miałam już HSG, a starać mogłam się w kolejnym cyklu.
 
reklama
Bo ginekolog zauważył 2 polipy na usg i stwierdził, że przy tym zabiegu bez problemu je usuną. Być może aż 3 dni mam być w szpitalu ze względu właśnie na badania które mają zrobić na miejscu ale może uda mi się wcześniej je wykonać
Albo taka polityka szpitala, że lubi sobie potrzymać pacjentki 3 dni, tak też bywa. W każdym razie zabieg to nic strasznego, w szpitalu, w którym ja robiłam histero (a miałam więcej niż raz) to był naprawdę rutynowy zabieg, a pielęgniarka mówiła, że nigdy nie zdarzyły im się powikłania związane z histero odkąd ona tam pracuje (już chwilę pracowała;) ). W sumie żadne badania nie były do histero wymagane, ale może co szpital to obyczaj albo chce Cię lekarka po prostu przebadać dodatkowo, to tym lepiej dla Ciebie :) wiem, że to straszne jak się idzie pierwszy raz i jeszcze wypada ten jeden miesiąc starań, ja za pierwszym razem miałam ochotę się wycofać. Ale koniec końców to naprawdę nie było nic strasznego. A masz już wyznaczony termin? Zabieg na pewno Ci nie zaszkodzi, a myślę, że może przybliżać do upragnionej ciąży, polipy lepiej usunąć w ten sposób (bo czasem niektórzy próbują podawać hormony i sprawdzają czy się wchłonęły i wtedy to trwa nawet kilka miesięcy, a i tak zwykle trzeba je wyciąć koniec końców, szkoda tracić tyle czasu) powodzenia i trzymam kciuki! :) I oczywiście dawaj znać, jak było i co dalej :)
 
Do góry