reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

Cześć dziewczyny, mało się odzywam, ale czytam regularnie, gratuluję tym którym się udało :) u mnie mija 8 miesiąc odkąd się staramy, lekarz powiedział, żeby działania podjąć po roku, ale tak czytam Was i czytam i zastanawiam się czy już coś nie robić - tylko od czego zacząć? Jakie testy owu kupić? Badania mam ok, TSH 2,5 - chyba za wysokie?
 
reklama
Cześć dziewczyny, mało się odzywam, ale czytam regularnie, gratuluję tym którym się udało :) u mnie mija 8 miesiąc odkąd się staramy, lekarz powiedział, żeby działania podjąć po roku, ale tak czytam Was i czytam i zastanawiam się czy już coś nie robić - tylko od czego zacząć? Jakie testy owu kupić? Badania mam ok, TSH 2,5 - chyba za wysokie?
A starasz się o pierwsze dzidzie? I jeśli to nie tajemnica ile masz lat? Tsh podobno powinno być poniżej 2, najlepiej kolo 1, ja jak zaszlam w ciążę też miałam koło 2, także tutaj nie ma reguły, ale wystarczy trochę zdrowiej się odżywiać i mi spadło do ponad 1 tylko dzięki temu. Możesz zrobić wyniki na prolaktyne, to również często blokuje
 
Nie miałam monitoringu. Mówią że jeszcze za wcześnie bo to dopiero 5 cykl z czego jeden bez ovu. Ogółem hormonalne miałam wszystkie wszystko w normie, ale idę skonsultować to jutro z panią doktor. Mam Hashimoto więc to jest przyczyna chyba częstych bezowulacyjnych cykli. Ale dziś powolutku temp wzrasta więc może coś będzie, ma czas do jutra
A bierzesz jakieś leki? Mocno ściskam kciuki za owulacje!
Mnie już dziś w ogóle nie boli jamnik więc jestem przekonana że pęcherzyk znikł. Nawet Nie będę brała że sobą zastrzyku bo czuje że nie ma sensu.
Yoankee ja też zbijałam niedawno tsh u mnie problemem są też wahania wagi i to w ogromnych ilosciach. W grudniu 66kg teraz 85...
 
TSH ponoć przed ciążą powinno oscylowac w granicach 1-1,5, chociaż mój ginekolog (prof ze specjalizacją ginekologiczno-endokrynologiczną) powiedział, że około 1,9 tez jest ok.
Powyżej 2 już bym konsultowała to z DOBRYM endokrynologiem.
Moje wyniki TSH około 3 konsultowało 2 albo 3 endokrynologów i każdy twierdził, że nic nieprawidłowego nie widzi, a jak udałam się do obecnego ginekologa, opowiedziałam mu o chorobach i m. in. o tym, to widziałam, że aż się bardzo zagrzał :p
 
Staramy się o pierwsze dziecko, mam 27 lat. Szczerze mówiąc moja ginekolog widziała tsh i powiedziała, ze jest OK - teraz dopiero jak Was czytam to dało mi do zastanowienia, ze 2,5 może być za dużo. Do kogo się umówić na wizytę? Ginekolog czy już endokrynolog?
 
Cześć dziewczyny, mało się odzywam, ale czytam regularnie, gratuluję tym którym się udało :) u mnie mija 8 miesiąc odkąd się staramy, lekarz powiedział, żeby działania podjąć po roku, ale tak czytam Was i czytam i zastanawiam się czy już coś nie robić - tylko od czego zacząć? Jakie testy owu kupić? Badania mam ok, TSH 2,5 - chyba za wysokie?
Tsh troszkę za wysokie ,tak mówili moi lekarze że mniej niż 2 przy staraniach ,zrób soobie ft3i4 ,możesz zrobić cukier, prolaktyne ,ale to się robi w którymś dniu cyklu ja nie pamiętam w którym ,dziewczyny będą penie wiedzieć ;)
 
Staramy się o pierwsze dziecko, mam 27 lat. Szczerze mówiąc moja ginekolog widziała tsh i powiedziała, ze jest OK - teraz dopiero jak Was czytam to dało mi do zastanowienia, ze 2,5 może być za dużo. Do kogo się umówić na wizytę? Ginekolog czy już endokrynolog?

Nie wiem, nie podpowiem Ci... Jak widzisz, na moje wyniki zwrócił uwagę ginekolog-endokrynolog, a prof endokrynolog totalnie olał...
Szukałabym chyba w miarę młodego endokrynologa, bo te normy trochę się zmieniły na przestrzeni lat. Starzy lekarza ignorują TSH póki nie spada lub nie rośnie ponad normy labratoryjne.
Koniecznie bym zaznaczyła, że starasz się o dziecko. A nawet posunęłabym się dalej - powiedziałabym, że skierował Cię dalej ginekolog, bo niepokoi go podwyższony poziom TSH przed pierwszą ciążą.
 
Staramy się o pierwsze dziecko, mam 27 lat. Szczerze mówiąc moja ginekolog widziała tsh i powiedziała, ze jest OK - teraz dopiero jak Was czytam to dało mi do zastanowienia, ze 2,5 może być za dużo. Do kogo się umówić na wizytę? Ginekolog czy już endokrynolog?
Spróbuj może do ginekologa endokrynologa, to by było najlepsze rozwiązanie mysle
 
reklama
Do góry