reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się, wspieramy i o życiu rozmawiamy!:)

Mnie ostatnio na wizycie gin powiedział, że testy owu to tylko taki gadżet dla kobiet by lepiej się czuły :D
Badania progesteronu i monitoring usg to jedyne skuteczne badania czy owu była.
Ja przymierzam się zbadania progesteronu w 2 kolejne cs.
Przez te wszystkie badania nakłuję się w tym miesiącu strasznie, a ja tak boję się igieł :sad:
cos w tym jest, ja zaszłam w cyklu gdzie chodziłam na monitoring i dokladnie wiedziałam kiedy ma p.ęknąć pęcherzyk
 
reklama
A w jaki sposób robi się monitoring? Tzn kto zleca, kiedy, w jakim przypadku i jak się wykonuje?
Ginekolog, obserwuje od 9-10 dc jak rośnie pęcherzyk czy prawidłowo przyrasta obserwuje jakie jest endometrum a jakie powinno itd. Chodzisz wtedy na wizyte co kilka dni zeby sprawdzac czy urósł ładnie i gin mniej więcej wyznacza kiedy powinien pęknąc.
 
Ehh nic mi nie mów. Tak to właśnie wygląda, JEŚLI opłacisz sobie składkę chorobową to masz zasiłek macierzyński na 182 dni, a potem rodzicielski też na 182 dni. Płacony w 80% przez cały okres, albo 100% przez połowę tego czasu, a potem 60% przez drugą połowę. Ty decydujesz. Od ubiegłego roku kwota zasiłku liczona jest jako średnia z 12 ostatnich składek, ale nie mniej niż 1000 zł na m-c. Policzyłam sobie, że dla 12 m-cy składek liczonych od najniższej krajowej to wychodzi 62,85 zł stawki dziennej. Więc w opcji 80% na całe 364 dni wychodzi na 1 m-c, dajmy to 30 dniowy, mamy 1508,40 zł. W opcji 100% przez 182 dni i 60% na 182 dni wychodzi odpowiednio 1885,50 zł i 1131,30 zł.
Oczywiście możesz sobie zapłacić składkę w podwyższonej kwocie tj. 3647,00 zł. Wtedy zasiłek automatycznie jest wyższy. No ale trzeba mieć na te składki.
Powyższe kwoty są właściwe dla tego roku. W przyszłym minimalna skoczy o 150 zł to i składki pójdą automatycznie w górę.
No właśnie, trochę z tym lipa a nie zawsze jest kasa na wyższe składki.
Ja niby mam ubezpieczenie income protection, ale nie wiem jeszcze czy to się kwalifikuje.
Co ha bym bez was zrobila[emoji132]niech się lepiej dobrze wyspi na jutro akurat 3 dni nie bylo nic wiec powinny zolnierzyki byc silne
Będzie w sam raz! :D

Co za pogoda bryyyy ale dobrze ze środa to już prawie piątek ;):Du mnie dziś 7dc od piątku zacznę robić testy owu bo w zeszłym miesiącu fajnie już wychodziły a w sobotę dziewczyny u mnie zmiana kodu na 4 z przodu 8-):D:rolleyes:
Zrobisz sobie prezent na urodziny ❤️ :)
Wiek jest mało istotny ja teraz czuję się i wyglądam lepiej niż 10 lat temu :D

Ja mam z bratem 4 lata różnicy i prawie brak kontaktu więc reguły nie ma, a mój mąż ze swoim rodzeństwem ma świetny kontakt zawsze sobie pomogą, święta i inne rzeczy zawsze razem [emoji4] fakt różnica mniejsza bo mają 31,27-moj mąż i 21 lat ale to i tak 10 lat różnicy pomiędzy najstarszym a najmłodszym rodzeństwem ;)
No właśnie, różnica wieku nie ma znaczenia. Niektórzy są wspaniałym rodzeństwem przy dużej różnicy wieku a czasem przy małej są tylko kłótnie.
ten jest z dzisiaj :p
Slicznosci!❤️

Mi chyba nie jest pisane zostac mama po raz 2:(
Test negatywny...czekam na @.
Nie ma zludzen ze po @ ide do gina i gonie go by cos zrobil dalej no i meza wysylam na badanie nasienia.
Bardzo mi przykro :( ale nie mów że nigdy nie będziesz mamą drugi raz, medycyna potrafi teraz bardzo dużo a jeśli jedno dziecko masz to problem nie może być poważny :)
Wszystkiego naj!!
W Szwajcarii. Tu zdrowotny jest platny 80% ale nie dają go zbyt chętnie, chyba że coś się dzieje. Potem macierzyński chyba 14 czy 16 tyg, też 80%. Ale sporo firm pozwala na pracę z domu bądź zmniejszenie etatu.

Slicznie kreski, już też chce!
To dosyć podobnie tutaj. Etaty są flexi albo całkiem z domu. Ja i tak przejdę na freelance, bo już wcześniej chciałam ale akurat tu własna działalność jest łatwa.

Umówiłam wizytę u położnej na 15.10. :D
A tydzień później wybiorę się prywatnie na usg.
 
Ginekolog, obserwuje od 9-10 dc jak rośnie pęcherzyk czy prawidłowo przyrasta obserwuje jakie jest endometrum a jakie powinno itd. Chodzisz wtedy na wizyte co kilka dni zeby sprawdzac czy urósł ładnie i gin mniej więcej wyznacza kiedy powinien pęknąc.
A jak ktoś chodzi prywatnie do gina to co wizyta leci kasiorka?
 
reklama
Do góry