reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

marzenixx- kochanie dzieki za wpracie, juz malusko dni zostalo do tego najpeikniejszego dnia,, wszytsko juz gotowe??


ja juz wiem ze chce tej laparoskopii, czuje sie mi pomoze i wkoncu uda sie miec ta upragniona fasoleczke.. wakacje musielismy przelozyc na wrzesien i wlasnie mam pytanie czy nie wiecie przypadekiem jakby sie tak udalo zajsc w ciaze to moze bylby pierwsze tygodnie jesli by sie oczywiscie udalo choc sie nie nastawiam ale sie pytam.. moze wiecie czy w ciazy pierwszych tygodniach mozna leciec na wczasy do tunezji?? bo my mamy juz zalatwione na 18 wrzesnia... co sadziscie??
ja tam nie wiem kochana ale wlasnie przeczytalam dzis ze żona Norbiego straciła ciąże podczas lotu samolotem bo jakies turbulencje byly.... wogole z tego co wiem to na początu ciąży nie powinno sie latać samolotami...:confused:

a co do slubu to prawie załawtione wszystko ale szukam teraz firmy która mi sale weselną ubierze:-( jak zwykle wszystko na osttania chwile :sorry2:
 
reklama
nienus- dzieki kochana za wspracie:tak:
eve84- jejku ales mnie podniosla na duchu.. wlasnie czytalam o tej laparoskopii i ze faktycznie malo inwazyjny zabieg operacyjny.. fakt ze to prawie jak operacja a drugi fakt ze slyszalam ze skuteczny, wiec oby sie udalo....:sorry2:
marzenixx- kochanie dzieki za wpracie, juz malusko dni zostalo do tego najpeikniejszego dnia,, wszytsko juz gotowe??
kingus- zycze udanego urlopu no i przywiezienia juz fasolki.......:-D


ja juz wiem ze chce tej laparoskopii, czuje sie mi pomoze i wkoncu uda sie miec ta upragniona fasoleczke.. wakacje musielismy przelozyc na wrzesien i wlasnie mam pytanie czy nie wiecie przypadekiem jakby sie tak udalo zajsc w ciaze to moze bylby pierwsze tygodnie jesli by sie oczywiscie udalo choc sie nie nastawiam ale sie pytam.. moze wiecie czy w ciazy pierwszych tygodniach mozna leciec na wczasy do tunezji?? bo my mamy juz zalatwione na 18 wrzesnia... co sadziscie??

Trudno powiedzieć, moja koleżanka leciała do Turcji ale to był 3 miesiac; dużo zależy od tego jakbyś się czuła no i warto by się skonsultować w tej sprawie z lekarzem, bo tak naprawde nie wiadomo co może zaszkodzić a co nie.
 
moze wiecie czy w ciazy pierwszych tygodniach mozna leciec na wczasy do tunezji?? bo my mamy juz zalatwione na 18 wrzesnia... co sadziscie??

może to coś pomoże ...

"Chociaż ciąża nie znaczy od razu tego, że kobieta nie może podróżować, to jednak powinno się pamiętać o pewnych środkach ostrożności; jest to szczególnie ważne w przypadku ciąż o wysokim stopniu ryzyka, ciąż gdzie jest więcej niż jeden płód i w przypadku kobiet, które kiedyś poroniły.
Podróżowanie za granicę stwarza dodatkowe okoliczności, na które należy zwrócić uwagę. Jednym z poważniejszych ograniczeń jest ograniczona liczba szczepionek, czy leków, które mogą być przyjmowane przez ciężarną w celu ochrony przed określonymi chorobami. Powinno się unikać żywych szczepionek wirusowych ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu. Szczepionkę przeciwko polio lepiej podać dożylnie niż doustnie. Generalnie, szczepienie w drugim i trzecim trymestrze jest bezpieczniejsze. Te same środki ostrożności powinny być zachowane w przypadku kobiet karmiących piersią.
Chociaż nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o podróżowanie samolotem kobiet w ciąży, to drugi trymestr jest uważany za najbezpieczniejszy, ponieważ unika się wtedy problemów z uodparnianiem się oraz możliwych krwawień występujących w pierwszym trymestrze, a wywołania przedwczesnego porodu w trzecim. Jeśli lecisz w dziewiątym miesiącu ciąży, to amerykańskie federalne władze lotnicze (Federal Aviation Authority, FAA) wymagają, abyś miała przy sobie potrójną kopię zaświadczenia od swojego położnika, że zostałaś zbadana w przeciągu 72 godzin (24 godziny są preferowane) przed wylotem, gdzie stwierdza, że jak najbardziej możesz lecieć. Powinna być również zapisana tam data przewidywanego porodu. W Polsce takich przepisów nie ma. Podczas lotu, kobieta w ciąży proszona jest o unikanie pozycji skurczonych, czy siedzenia przez dłuższy czas. Ruszanie nogami i palcami stóp poprawia krążenie w trakcie dłuższych podróży. Najważniejsze rzeczy o których warto pamiętać, jeśli podróżujesz w czasie ciąży, to:
  • Jak unikać i leczyć malarię
  • Jak unikać biegunek, oraz chorób wywoływanych przez skażone jedzenie czy wodę
  • Gdzie znajduje się najlepsza pomoc medyczna w pobliżu miejsca, gdzie zamierzasz się zatrzymać
  • Ubezpieczenie zdrowotne
  • Objawy ostrzegawcze kłopotów czy chorób związanych z ciążą
  • Nazwy określonych szpitali, gdzie pracują lekarze angielskojęzyczni
Przeloty turystyczne nie są specjalnie niebezpieczne ani dla ciężarnej, ani dla jej płodu. Obniżone ciśnienie powietrza w kabinie (wartości utrzymywane są tak, jak na poziomie 1,524-2,438 metrów) mają minimalny wpływ na utlenowanie płodu ze względu na krzywą dysocjacji jego hemoglobiny. Ciężka niedokrwistość (Hb 0.5 g/%), niedokrwistość sierpowata lub jej cechy, zakrzepowe zapalenie żył w przeszłości, czy problemy z łożyskiem są względnymi przeciwwskazaniami do latania; chociaż w takich przypadkach można podać wcześniej tlen. Każda linia lotnicza ma swoje przepisy odnośnie ciąży i przelotów; zawsze jest bezpieczniej podczas rezerwacji biletów, czy niepotrzebne będą jakieś dodatkowe dokumenty. Kobieta w ciąży zawsze powinna mieć przy sobie dokument z terminem przewidywanego porodu.
Ciężarna otrzymuje specjalne miejsce, aby miała wygodnie z dużą ilością przestrzeni wokół siebie, ale jak się okazuje, siedzenie na skrzydle, w środku samolotu zapewnia najspokojniejszy lot. Taka kobieta powinna spacerować co pół godziny w czasie spokojnego lotu, oraz zginać i prostować nogi w kostkach, co ma zapobiegać zapaleniu żył. Pas bezpieczeństwa powinien być zawsze zapięty na wysokości miednicy. Dobrze jest dużo pić, ponieważ niska wilgotność w kabinie sprzyja łatwemu odwodnieniu się. Kobiety podróżujące z niemowlętami powinny pamiętać, że noworodki nie mogą latać samolotem, ponieważ ich pęcherzyki płucne nie są jeszcze całkowicie rozwinięte. Niemowlęta również są szczególnie wrażliwe na ból przy zapadaniu się trąbki Eustachiusza podczas zmian ciśnienia, i aby temu zapobiec należy je karmić podczas startu, jak i lądowania."
 
hej!! od kilku dni strasznie boli mnie podbrzusze, jestem zmeczona i prawie non stop spie. moje sutki zmienily kolor... z moim partnerem staramy sie o dziecko.. czy jest mozliwe abym byla w ciąży??? prosze o odpowiedz...

ale chyba troszke za mało danych :szok: : kiedy była ostatnia @, jak długie masz cykle,kiedy było przytulanie ...... kiedy termin na kolejną @

mając takie dane można coś napisać, :tak: a objawy mogą być ciążowe, czego Wam życzę ale niekoniecznie ......... za mało konkretów
 
Hej dziewczyny
kingus-zycze udanego urlopu
marzenixx- najlepiej spytaj ginka on ci powie co i jak
A ja dalej nic-wczoraj sobie poplakalam, lykam duphaston moze cos pomoze...temperaturka wzrosla mi do 37,05, i nie wiem co z tym cialkiem zoltym...mozebyc niewidoczne zaraz po owulacji hmm....nie ma jednego pecherzyka, endometrium zawsze mam 4mm i takie mialam w 13dc a teraz nagle 6.12mm, temp sie podwyzsza-Bóg jeden wie co sie tam we mnie dzieje....ale powiem wam ze sie zalamalam wczoraj i stracilam nadzieje...
jeszcze znajomi z Holandi przywiezli nam zestaw butelek avanti, podgrzewacz z sterylizatorem, smoczki i chcialabym zeby to dlugo nei lezalo nie uzywane:(...nie jestem przesadna jak moja siostra ktora mowi ze to przynosi pecha a ja mam nadzieje ze te rzecz przyciagna dzidzie:)
 
Witam wszystkie starające sie.Jestem tu nowa.Też sie staram o dzidzie ale jakoś kiepsko mi to wychodzi.Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swoje grona.
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie może wyda sie głupie ale dla mnie to ważne.Bolą mnie od wczoraj jajniki i jest mi strasznie gorąco.Nie wiem czy to objawy przychodzącej @ .Robiłam dzisiaj test i wyszedł negatywny ale mam jeszcze 4dni do @.Czy to możliwe że moge być w ciąży?
 
reklama
to jest drugi miesiąc moich starań, a Ty jak długo się starasz?.
Nie mysl w ten sposób, że nigdy Ci się nie uda, bardzo często właśnie to nasza głowa nie pozwala nam zajsc w ciąże, może właśnie w tym leży nasz problem za bardzo chcemy
 
Do góry