reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

Dorotko tez sie zastanawialam co z Tobą!! Trzymaj sie Kochana !! oczywiście ze trzymam kciuki :tak::tak:Dużo zdrówka

Migotka77 dzieki za slowa otuchy... ale piersi mnie bola mam wypryski i lekko brzuszek tez boli.. sama juz nie wiem ale piersi to juz 2 tyg. mnie bola ehh moze to jakies zmiany po tych tabletkach wstretnych (nie biore 6miesiecy)...
Loretko no to ja tez musze zakupic :tak:moze akurat pomoze...
 
reklama
czejsc tu maz doroty dorota lezy w szpitalu bo plamila narazie jest ok wczoraj robili jej usg pecherzyk rosnie ale jeszcze nie bylo serduszka lerzy w szpitalu do puki nie pojawi sie serduszko narazie nie plami trzymajcie za nia kciuki

Dorotka! Trzymam mocno kciukasy!!!! Bedzie dobrze :tak::tak::tak:. Jak milo, ze Twoj maz do nas napisal (pozdrawiamy Pana;-)). I napewno Ci przekaze nasze dobre fluidy :tak:.
 
Loretka! Pozdrowionka! Dopiero teraz zobaczylam, ze jestes z Krakowa :-). Mieszkalam tam 16 lat, mam tam najblizszych przyjaciol i bardzo tesknie za tym miastem. Helsinki sa OK, ale nie maja duszy.
Mam nadzieje, ze Emma :no: nie zostawila tam sladow dzialalnosci ...
 
Witaj, to miło, że mieszkałaś w naszym pięknym mieście, ja czasami mam go dosyć jak przedzieram się przez korki, ale ogólnie bardzo lubię Kraków
Maggie wieje ciągle od wczoraj wieczór i pada deszcz, ale nie było tak źle jak zapowiadali
 
Dla zainteresowanych objawami wczesnej ciąży, oto co znalazłam:
Już w kilka dni po zapłodnieniu i przebyciu zapłodnionej komórki jajowej z jajowodu do macicy, niektóre kobiety mogą zaobserwować niewielkie plamienie lub krwawienie z dróg rodnych. Jest to wynik zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej macicy. Nazywane jest ono plamieniem lub krwawieniem implantacyjnym, jednak należy zaznaczyć, iż nie u każdej kobiety ono występuje. Od tego momentu mogą pojawiać się delikatne pobolewania dołem brzucha przypominające te odczuwane tuż przed zbliżającą się miesiączką. Wiele kobiet odczuwa również wyraźne „kłucie” w okolicy jednego z jajników. Najprawdopodobniej jest to wynik nieznacznego powiększenia się w tym czasie ciałka żółtego, które nie zanika tak jak podczas cyklu, w którym do zapłodnienia nie doszło, lecz rozpoczyna intensywną produkcję hormonów (progesteronu i estrogenów) niezbędnych do utrzymania ciąży.
Pod wpływem zmian hormonalnych często dochodzi do zmiany ph pochwy na zasadowe oraz do pobudzenia wydzielania gruczołów znajdujących się w pochwie i szyjce macicy. Pojawić się wówczas może większa niż zazwyczaj ilość wydzieliny pochwowej, zawierającej śluz szyjkowy oraz złuszczone komórki nabłonka. Jest ona zazwyczaj bezwonna o zabarwieniu przeźroczystym lub białawym.
Od momentu implantacji zarodka w błonie śluzowej macicy, można odczuć objawy ze strony gruczołów piersiowych. Sutki pod wpływem zmian hormonalnych stają się nieco powiększone, obrzęknięte, bolesne oraz wrażliwe na dotyk. Czasami pojawia się uczucie mrowienia lub bolesne stają się tylko brodawki sutkowe. Tuż pod skórą można także zauważyć poszerzoną sieć naczyń żylnych. Wraz ze wzrostem ciąży objawy te ulegają nasileniu, piersi przygotowują się bowiem do procesu laktacji. Brodawki stają się większe a zabarwienie ich otoczki ciemniejsze.
Działanie produkowanego przez ciałko żółte progesteronu, którego stężenie w ciąży znacznie wzrasta, powoduje wiele charakterystycznych objawów. Jednym z nich jest nadmierna senność i zmęczenie. Objaw ten jest najlepiej zauważalny na początku ciąży, gdyż stężenie progesteronu jest wówczas największe. Kolejnym objawem wywołanym dużą ilości krążącego w organizmie progesteronu jest częstsze niż zwykle oddawanie moczu. Pod wpływem tego hormonu dochodzi do zwiotczenia mięśniówki pęcherza moczowego, w wyniku czego, konieczność korzystania z toalety pojawia się częściej niż dotychczas. Pod wpływem wzrostu poziomu progesteronu, po owulacji następuje również nieznaczny wzrost podstawowej temperatury ciała o około 0,2-0,5 C. Tuż przed miesiączką temperatura spada, jeżeli jednak utrzymuje się na równym poziomie, można podejrzewać, że doszło do ciąży. Podwyższona temperatura utrzymuje się do około 4 m-ca ciąży.
Bardzo charakterystyczne dla wczesnej ciąży są zmiany powonienia oraz smaku, jak również nadmierny lub osłabiony apetyt, którym często towarzyszą poranne nudności i wymioty. Odczuwają je często kobiety palące papierosy, które mogą zauważyć nagłą niechęć do palenia, jak również silnie drażniące działanie dymu tytoniowego. Może pojawić się także wzmożone wydzielanie śliny oraz niechęć do spożywania niektórych pokarmów i napojów. Często takim napojem jest kawa a pokarmem mięso i przetwory mięsne.
Bywa również tak, iż pomimo braku ciąży kobieta odczuwa powyższe dolegliwości. Najczęściej wywołane są one czynnikiem psychicznym w sytuacjach ogromnej chęci posiadania potomstwa lub też strachu przed niechcianą ciążą.
 
Loretko fajnie,ze napisałaś tu dziewczynom o wiesku:-) no i wkleilas opakowanko:tak: tylko dodam,ze jeśli nie zanajdziecie go w aptece to mozna kupić przez internet (wystarczy wpisac nazwę w google) Tak jak wspominala Loretka jest troszkę trudno dostępny. (Musiałam jezdzić po niego aż 16 km:szok:) Wiecie co przypomialo mi sie że mam nowe opakowanie w domciu (myślałam,ze zadziala za jakiś czas) i moge wysłac ktorejś z naszych "przyjaciółek" Jeśli napisze do mnie na gg (odbiorczyni pokryje tylko koszty wysyłki bo nie chcę zwrotu pieniązków za tego wieska-dla mnie to nie problem:-):tak: służę chetnie)
Muszę powiedzieć,że śluz po wiesiołku miałam piękny...było go bardzo dużo.
Tyle czasu sie staraliśmy. (bierze się 4 kapsułki na dzień podczas posiłków Ja brałam poczatkowo tylko 3. Teraz wiesiek mi się nie przyda.)

Madziu, tak zafasolkowałam we wtorek idę do ginka-wszystkiego się dowiem:tak:
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Dziękuję za miłe przyjęcie mnie do forum.

Maniola i Madzia - serdeczne gratulacje!
Dorotko, życzę zdrówka dla Ciebie i maleństwa.

Ja właśnie wróciłam z długiego weekendu spędzonego u rodziców. Pewnie już mnie zapomniałyście:confused:

Przeczytałam, że rozmawiałyście o testach owu. Ja po czterech nieudanych starankach kupiłam 10 takich testów, ale w pierwszym cyklu nic nie pokazały. W drugim, już wynik był pozytywny i inne objawy mogłyby wskazywać, że faktycznie owu była. Teraz czekam na rezultaty - oczywiście staraliśmy się z M baardzoooo:-D

Widzę, że wiele z Was czeka na dwie kreseczki po kilka miesięcy i dłużej. U mnie to już 6 cykl starań. Trochę się zmartwiłam, że pewnie to już za stara jestem:-( Poczytałam trochę na forum i w tym miesiącu dzielnie robię badania wszystkich niezbędnych hormonów. W przyszłym tygodniu okaże się, co ze mną jest nie tak ...

Pozdrawiam Was serdecznie!!! U mnie właśnie przestało wiać. A jutro niestety do pracy. Och, krótki był ten weekend....:no:
 
Do góry