reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

reklama
Czesc dziewczynki a ja bylam u tego ogolnego i jak glupia szlam do tego lekarza
tak jeszcze glupsza z niego wyszlam :wściekła/y:.
Lekarz przepisal mi antybiotyk ale kazal sie wstrzymac do jutra bo mowil ze zadne lekarstwa nie sa bezpieczne dla kobiet w ciazy ,kzady lek nawet krople do nosa jak
stwierdzil moga uszkodzic plod i normalnie sie przestraszylam :-(.
Wiec wstrzymam sie i mysle ze moze nawet dluzej niz do juztra bo wiecie co
po slowac tego lekarza znaczy ze tymi lekami bardziej moge zaszkodzic fasolce niz jak nie bede nic brala oprocz tego co juz mi wczesniej zapisal :wściekła/y:
 
Witajcie w poniedzialkowe popopludnie!! wlasnie wrocilam z pracki i zabieram sie za czytanie a tu tyle stron łooo...;-)
Adiva nic sie nie martw, moze tam w gorze chca abys byla mama grudniowa:-)
Majeczko piekne ... A jak sie czuje przyszła mamusia??
Dorotko bo taka jest prawda lepiej nie brac lekow ale jesli jest to konieczne to przepisuja odpowiednie tabletki nieszkodliwe dla plodu !!
Najlepiej pij herbatke z malinami, syropek z cebuli albo babki lancetowatej...
Ostatnio jak bylam chora a nie wiedzialam czy jest fasolka to lekarz mi to powiedzial ale jak mialam wysoka temp. to powiedzial ze czopki sa lagodniejsze!!
Poprostu lez w cieple !! Ehhh musialo sie akurat teraz to chorobsko przyplatac ,,,
Loretko dasz rade!! Trzymam kciuki
nenius wstretne choróbska nie moga sie odczepić!!:angry:

A wogole to dzisiaj mam troche doła bo znów sie dowiedziałam ze moja kolezanka jest w ciazy z druga fasolką a ona jest zła bo jej nie planowała ...ehh
 
Witajcie w poniedzialkowe popopludnie!! wlasnie wrocilam z pracki i zabieram sie za czytanie a tu tyle stron łooo...;-)
Adiva nic sie nie martw, moze tam w gorze chca abys byla mama grudniowa:-)
Majeczko piekne ... A jak sie czuje przyszła mamusia??
Dorotko bo taka jest prawda lepiej nie brac lekow ale jesli jest to konieczne to przepisuja odpowiednie tabletki nieszkodliwe dla plodu !!
Najlepiej pij herbatke z malinami, syropek z cebuli albo babki lancetowatej...
Ostatnio jak bylam chora a nie wiedzialam czy jest fasolka to lekarz mi to powiedzial ale jak mialam wysoka temp. to powiedzial ze czopki sa lagodniejsze!!
Poprostu lez w cieple !! Ehhh musialo sie akurat teraz to chorobsko przyplatac ,,,
Loretko dasz rade!! Trzymam kciuki
nenius wstretne choróbska nie moga sie odczepić!!:angry:

A wogole to dzisiaj mam troche doła bo znów sie dowiedziałam ze moja kolezanka jest w ciazy z druga fasolką a ona jest zła bo jej nie planowała ...ehh

Kasiu kochana dziekuje za dobre slowa :-D ale wlasnie lekarz stwierdzil
ze nie ma tak naprawde lekarstw ktore wogole nie moga zaszkodzic plodu :wściekła/y:.
Tak jak stwierdzil ze czasami sie podaje lekarstwa dobre dla matki
ale z mniejsza kozyscia dla dziecka jesli jest to potrzebne wiec ja nie chce
brac tych antybiotykow aby miec dla siebie kozysc tylko chce aby fasolka
byla zdrowa ja sie moge meczyc strasznie byleby tylko fasolce niec sie
nie stalo :wściekła/y: a jak narazie to mama robi mi syrop wlasnej roboty na kaszel z cebuli.
 
Witajcie w poniedzialkowe popopludnie!! wlasnie wrocilam z pracki i zabieram sie za czytanie a tu tyle stron łooo...;-)

A wogole to dzisiaj mam troche doła bo znów sie dowiedziałam ze moja kolezanka jest w ciazy z druga fasolką a ona jest zła bo jej nie planowała ...ehh

Kasiu, ja też tak zawsze mam, dopiero po pracy tu zaglądam, ale od dzisiaj do piatku, bedę tutaj też w ciągu dnia. Dostałam L4 na ten mój kaszel i będę leniuchować.

A co do tej wpadki to jak one to robią?
Im więcej wiem na temat płodności tym bardziej myślę, że to prawie niemożliwe się zaciążyć, bo tu rolę odgrywają: odpowiedni dzień cyklu (owulacja), zdrowe żołnierzyki (a najbardziej zdrowym nasieniu zawsze jest jakiś procent zepsutych, a to witka, a to główka, no i to endometrium (błona sluzowa) i odpowiednia ilość progesteronu. Zwariować można, I to wszystko naraz musi grać, żeby była fasolka,
 
Wow Loreta chyba wole nie wiedzieć co za badania mi wykombinowałas juz :-D

A optymizm nie wiem gdzie daja...ale jak tak dłuzej na forum posiedzimy to pewnie cie nim zaraże :-)...moja mama mówi zawsze że ja już pozytywnym plemnikiem byłam...skoro dorwałam sie do łała pomimo spiralki :-D dzielna jestem i tyle ;-)

No to dorotko nam ładne wiadomości przyniosłaś....co lekarz to inna opinia...:confused::baffled:Może rzeczywiście go posłuchaj...a kiedy masz wizyte u gina?

A ja jestem taka dupka......taka sierota...taka ofiara losu że aż boli....z tego całego fasolkowego zamieszania...zamiast zaufać swojej intuicji i nie dać sie zwariować nawet nie zajrzałam do swojego kalendarzyka...a gdybym to zrobiła kilka dni temu to bym wiedziała że z moich wyliczen okres wypadał mi na PONIEDZIAŁEK a nie niedziele....ja mam ruchome cykle co 28 lub 29 dni...wiecej niz 29 a krócej niz 28 sie nie zdarzył jeszcze....ależ ja jestem sierota :-D możecie mnie bić....przez kolano i na goły tyłek :-D:sorry2:
 
To ja pierwsza będę bić , a co jak pozwalają to można
t_koty_16.gif

I na dokładkę
gniew_08.GIF
,
42.gif


Ale mam frajdę, jak dziecko
line.gif

Oczywiście, żartuję, hihihihihihi
 
Hej Maniola...Co do alkoholu to z tego co mi wiadomo Red's nie powinien zaszkodzić...ani lampka wina też...Owszem kobieta w ciąży musi unikać alkoholu ale mówimy tu o duzych ilościach a nie symbolicznym piwku...Pozatym na obecnym etapie wydaje mi sie że nie wiele jestes w stanie zdziałać jesli chodzi o zagnieżdżenie sie fasolki...na wszelki wypadek uważaj na siebie ale też nie przesadnie...nie stresuj sie tak tym bo nic z tego nie wyjdzie...pozwól naturze działac teraz :-)

A co do lekarstw to wiem że kobiety w ciąży nie mogą zażywac tabletek przeciwbólowych...moja bratowa w ciąży miała pozwolenie na wziecie połowy tabletki Apapu...bo miała bardzo silne bóle głowy w ciąży...Skoro masz katar przejdz sie do apteki i powiedz farmaceucie że podejżewasz że jestes w ciazy a bierze cie grypa...Nie boj sie bedzie wiedział co podać...

Jeśli zaś chodzi o domowe sposoby to ja polecam wodzionke...lub syrop cebulowy....na katar dobrym sposobem ktory sama stosuje jest...Maść WickVaporub....i gorąca herbata koniecznie malinowa...duuużo ciepła....przez kilka minut rób sobie inhalacje tą maścia(tylko nie smaruj sobie noska bo ona rozgrzewa)....i pij dużo herbatki...i trzymaj ciepło...2 dni i powinno ci już spokojnie przejść...sama to stosuje..bo często mam przy katarze zatoki chore (pozostałość po wyrywaniu zęba) i nie wolno mi kropli do nosa stosować...

Mam nadzieje że cos pomogłam :-) trzymaj sie i zdrowiej


Adiva i Alicja dziękuję za odpowiedź. Narazie piję dużo herbaty z sokiem malinowym lub z cytryną. Zobaczę czy mi pomoże. Na szczęście mam teraz urlop to mogę się wygrzewać w domciu. @ przylezie lada moment...jak już się pojawi a choróbsko nie minie to wezmę jakieś tablety na to przeziębienie :wściekła/y:
 
Loretko Kochana rozmawiałam dziś z mama ...poiwiedziałam jej o ciazy pokazałam test. Cieszy się...ale chyba jeszcze jest w szoku:tak:;-)
Dam jej jakis czas na oswojenie (sobie też) Okazało się,że PRE-TEST
wyszedł pieknie (duzo mocniejsza kreseczka) niż AMIL.
(choć będę pamietać tę firme...:-))
KasiaJ82 dziekuje,czuje się nawet dobrze. Na piersiach mam mnóstwo niebieskich grubych żył,które prowadzą do sutków. Miałam dziś mdłości. Wyszłam na spacer i wymieklam jak nigdy...I ciagle chce mi sie spac...
 
reklama
Majeczko to dobrze wiedzic jaki tescik musze kupic nastepnym razem czyli za 2 tygodnie .. jeszcze troszke czasu mam ...
Mama pewnie zaskoczona bo jeszcze niedawno bylas z nia na spacerku i tajemniczo milczałas a teraz taka nowina .. Heh będzie babcią !!
Loreta kuruj sie Kochana!! ja bylam w styczniu i poczatek lutego na l4 w sumie 3tyg. a dzisiaj znow cos kaszle i gardlo mnie boli.. to przez ta zmienna pogode!!
Chociaz dzisiaj jak zobaczylam rano jak jest widno i ze bedzie sloneczko to od razu lepiej sie idzie do pracki i zupelnie mialam lepszy humorek:-)
Moniola noo pewnie herbatka z malinkami jst bardzo dobra:tak:
 
Do góry