reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
tzn czy betka po 7 dniach jesli nastapiło zapłodnienie wzrosnie??? macie jakies pomysły?? robic nie robic??

Moja gin mówiła że najlepiej 12- 14 dni po owulacji robić bete. Nie mam pojęcia czy badanie coś wykaże wcześniej. Tylko trzeba pamiętać, że do zapłodnienia może dojść kilka dni po owulacji to chyba lepiej poczekać do terminu @. Ale lekarzem nie jestem i to tylko moje przypuszczenia.
U mnie beta kosztuje 30 zł.
 
Ostatnia edycja:
o tym ze 12-14 dni to słyszałam, a najlepiej w dniu spoedziewanej @ lub dzien po

ale zastanawiałam sie czy szybciej cos sie dowiem, bo bede i tak na badaiach wiec mogłabym zrobic...tylko nie wie czy jest sens, a u nas betka droga jest w porowananiu z innymi maistami, bo w tym lab gdzie chodze płace 40 zł
 
odnosnie bety ...mnie pani powiedziala nieprzyjemnie podkreslajac ze na bete to po terminie spodziewanej miesiaczki... :baffled:
a tak poza tym to chodze zla bo juz 2 dzien po terminie okresu a tu tylko jakies plamienie...mialam nadzieje ze luteina mi pomoze w tej kwestii ale widze ze niebardzo...
mnartwie sie ze bede miec problemy z zajsciem w ciaze...
ide do lekarza w przyszlym tygodniu...moze powinnam zrobic jakies badania :(
 
a własnie...a propo luteiny...tak mi sie przypomniało, a chciałam zapytac

moj gin oprocz metformaxu zapisał mi ACC na sluz, i zalecił wiesiołek, ale powiedział tez ze po owulce mam brac luteine od 3 dnia po owulce przez 10 dni...z mojego cyklu wynika ze te 10 dni to wypadnie akurat na @ i boje sie ze moze wystapic krwawienie z odstawienia, a tym samym, jesli ewentulanie nastapi zaplodnienie nastapi poronienie niewykrytej ciazy....chyba bredze, ale sie troche zakreciłam
 
ech dziewczyny ja sie spodziewłam @ wczoraj, spodziewam sie dziś i spodziewm sie jutro...licze najdłuzszy cykl z ostatniego półrocza (te 44-33 dni były zaraz po porodzie więc ich nie liczę bo raczej nietypowe) więc czekam i czekam i czekam i czekam.....i jak tu okreslić termin testu na bete na 12-14 dni po owu albo dzień po termine @ (w zeszłym mies mialam cykl 28 dni dziś już mam 29dc), troche szkoda mi nerwów bo boje się, ze zanim odbiore ten wyczekany wynik bety wstretna @ przyjdzie.... a z drugiej strony troszke wole sie jeszcze połudzić....:-)
 
modroklejko witaj:) ja miałam @ z odstawienia i ciąży to nie zaszkodziło,niektore kobiety mają po 3 razy jak juz tu pisano...ale czy to calkiem bez wpływu jest to nie wiem,jak sie fasolinka dobrze zagniezdzi to @ nie powinna zaszkodzic ale spytaj lekarza. jesli betke zrobisz 7dni po owulacji,ktora byla co najmniej 14dc to by wypadal 3tydz ciazy i w te normy bys sie łapała, ale co zrobisz jak wynik wyjdzie wątpliwy czy niejednoznaczny??? tylko bedziesz sie denerwowała,wiec moze poczekac te 2tyg lub do terminu @@ jak radzą dziewczyny:confused:
a jeszcze gin mi powiedziala ze jak zajde w ciaze to @@ z odstawienia nie bedzie,bo bedzie własny progesteron ,aczkolwiek u mnie bylo inaczej,za pierwszą ciążą, a za drugą @@ z odstawienia nie bylo,wiec na dwoje baba wróżyla...

pixella a ktory to dc masz dzis?
 
Ostatnia edycja:
hej:)

Odebrałam papierowe wyniki

ja mam 1106 mlU/ml

normy:

1-2 16-156
2-3 102-4870
3-4 1110-31500

4-5 2560-82300
5-6 23100-151000
6-7 27300-233000
7-11 20900-291000


tyle jeżeli chodzi o betę.


Zaniepokoił mnie wynik chlamydii, którego nie odebrałam w maju

igg 74.28 czyli wynik dodatni norma na + > 21,9

natomiast

igm 0.5 czyli ujemny <0.8

Rozumiem, że mam przeciwciała tzn przeszłam chorobę, tylko, że ja nawet sie na to nie leczyłam. Podobno to świństwo trudno wyleczyć - zastanawia mnie czy mogo dojść do samoistnego wyleczenia? Sama już nie wiem o czym myśleć...
 
reklama
modroklejka :
ja biore luteine przepisaną od 16dc przy 33-34 dniowych (czasem i 36) -ciazy na pewno nie szkodzi wrecz pomaga...wiesiolka tez biore ale od 3,4dc do okolo13dc i musze przyznac ze mial on zbawienne dzialanie juz od samego poczatku :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry