reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Cześć,

przepraszam nie mam czasu nadrobić :no:

Wpadam bo byłam dzisiaj u ginki :tak::tak::tak:, no i:


:-D:-D:-D:-D:-D:-Dstaranka ogłaszam za rozpoczęte:-D:-D:-D:-D:-D:-D

tzn. teoretycznie - zaczniemy jak przyjdą dni płodne no ale zielone światełko od ginki mam :tak::tak::tak::tak::tak::-D

żeby jednak nie było za różowo ;-) to do kompletu jest jeszcze kilka problemów, no ale do opanowania.

1. Leukocyty w moczu - norma jest podobno do 10, ja mam 6-8 więc niby ok, ale ginka powiedziała że powinno być 1-2. Mam powtórzyć badanie, pamietając, żeby przy siusianiu zasłonić pochwę :zawstydzona/y:, jak wyjdzie to samo to zrobić posiew z moczu i w razie czego jakieś leczenie :tak: (ale ponoć nawet nie musze się umawiać na wizytę tylko tak po prostu przyjść z wynikiem i dostane skierowanie)
2. Infekcja prawdopodobnie grzybiczna :baffled: - dostałam 2 opakowanie różnych globulek - jedne teraz, drugie po @, w czasie ich przymowania zakaz przytulanek :-(, na szczęście skończymy z nimi akurat na dni płodne hihihi
3. Malutka zmiana powiedzmy nadżerkowa krwawiąca przy dotyku (juz wiem skąd ten różowy "śluz" po stosunku :tak:). W sumie jest do wymrożenia, no ale potem trzeba by czekać 3 miesiące przed rozpoczęciem staranek więc ginka powiedziała, że skoro cytologia jest dobra (II grupa ale to przez leukocyty, które ponoć zawsze są w tamtych okolicach) to możemy to przełożyc na "po ciąży" :biggrin2:. Wiadomo, cytologię powtórzymy za jakiś czas, ginak bedzie obserwować czy to nie rosnie, nie zmienia się itp.
4. Trochę za mało pałeczek kwasu mlekowego - dostałam globulki
5 Szyjka mocno "sfatygowana " po porodzie :baffled:, poszyta............Mam nadzieję, że to w niczym nie będzie przeszkadzało :confused:

Chwilę grozy przeżyłam podczas usg dopochwowego, bo ginka dość długo się przyglądała, widać było, że coś ją niepokoi, pytała się, czy przechodziłam ostatnio np. zapalenie przydatków...Okazało się potem, że podejrzewała jakiegś "wodniaka" a było to tylko bardzo duże naczynie przymaciczne, ufff, ponoć mogą takie być :tak:

Skontrolowała mi jeszcze piersi i na szczęście jest ok (ufff bo prawa mnie pobolewa ale to na pewno na skutek nadwyrężenia - noszenie torby, Darii...)

Trochę niepokoiło mnie, że cykle mam takie nie do końca regularne teraz 31, 32, 28, 28, 32, 33 (czy jakoś tak) ale powiedziała, że wahania do 7 dni są ok :tak:

Potwierdziło się, że jestem po owulacji i że była ona z prawego jajnika - co wiedziałam na podstawie śluzu, tempki i kłucia po prawej stronie - tak więc organizm wysyła mi bardzo dobre sygnały :-D. Śluzówka macicy super, równa, grubość taka jak trzeba. Ginka powiedziala, że wyglada na to, że hormony działają tak jak trzeba :biggrin2:

Oczywiscie mam brać folik i przytulać się w okresie płodnym. Co do częstości przytulanek to przynajmniej 2 x w tygodniu, może być i codziennie :biggrin2:. Jak @ sie zatrzyma, zrobić betkę i przyjść na kontrolę 2 tygodnie po zatrzymaniu sie @.

Jakby sie nie udawało przez 4-5 miesięcy to też się pokazać, wtedy ewentualnie jakiś monitoring.

No dobra, to by było na tyle :biggrin2:, w każdym razie bardzo się cieszę :tak::-D
 
reklama
Witajcie Kochane Dziewczyny!
Dawno mnie tu nie było, ale czytałam posty w wolniejszych chwilach w pracy;-) więc jestem prawie na bieżąco. Jeszcze raz ogromne gratulacje dla zafasolkowanych, a za kochane staraczki trzymam bardzo mocno kciuki. U mnie pierwsze staranka niestety nie udane:-(, ale nie poddam się tak łatwo:no:, zreszta w tym miesiącu @ strasznie bolesna i intensywna ledwo po niej żyje:baffled:. Odliczam dni do następnych staranek:tak:.
 
To chyba na tyle...., mam od kilku dni ten pas, napisałam e mail do tych sióstr i poprosiłam o niego. I mam! ale póki co, to nie wiem co robić, to znaczy modlić się będę, a jakże, ale nie mam jeszcze miesiączki, więc...chyba naprawdę cud musiałby się stać..:)ale modlitwa nikomu nie zaszkodziła, a mnie bardzo poprawia psychikę... a to ogromnie ważne!:tak:
Ciąża - Pasek św. Dominika
http://www.dominikanki.republika.pl/pasek_sw_dominika.html
 
:-D:-D:-D:-D:-D:-Dstaranka ogłaszam za rozpoczęte:-D:-D:-D:-D:-D
No to do roboty ;-) Cieszę się, że wszystko w porządku.

U mnie pierwsze staranka niestety nie udane:-(, ale nie poddam się tak łatwo:no:,
Tak trzymaj, nie wolno się poddawać.

To chyba na tyle...., mam od kilku dni ten pas, napisałam e mail do tych sióstr i poprosiłam o niego. I mam! http://www.dominikanki.republika.pl/pasek_sw_dominika.html
Też się nad tym zastanawiałam- pewnie też o niego poproszę. Trzymam kciuki :-)
 
Nenius bardzo się cieszę że wszystko u Ciebie gra , a z tymi problemikami to się nie łam - każda z nas coś tam ma . Teraz życzę Ci przyjemniutkich , aczkolwiek krótkich oczywiście staranek .;-):-):tak:
tikanis ja wiesiołka nie zdążyłam zacząć brać ale dziewczyny mówiły że można go brać TYLKO do owulacji bo potem może dzidzi zaszkodzić :tak: A powiedz mi gdzie ty tą temperaturę mierzysz ?? W pochwie ?? Bo jak nie to teraz na początku cyklu zacznij mierzyć tylko tam . Jest najbardziej wiarygodna . Ja tak robiłam . Będę trzymać kciuki za Ciebie w tym cyklu :tak::-):tak:
 
magdalenka :-) dobry pomysł z beta :-) trzymam kciuki
dziś mnie kują jajniki na @ i znowu mam paskudne napięcie....więc czekam na małpę i tyle
tikanis, ja bym sie tempka nie sugerowała, mierz jeśli jesteś ciekawa ale to naprawdę może niewiele oznaczać....juz przetestowałam, jak sie przykryje kołdra mam nawet 37,3 a jak odkryje to 36,8 więc zalezne to tez od temperatury ciała, temperatury w pokoju itd.... jak zmierzę przed tym jak wstaanie słońce mniej....
uciekam, muszę zająć się córeczką, siedzi i wyje przy mnie i nie daje nic napisać więc muszę się uśmiechnąć i udawać zadowoloną bo przecież dziecko moich humorów nie powinno widzieć...
 
Witam sie i ja gorąco dołaczam do starajacych z nadzieja ze sie uda Trzymam kciuki za wszystkie z was oby fasolka pojawila sie w naszych brzuszkach :)
 
Rudka jak zdrówko ?:-D:-D:-D
dziekuje dosc dobrze,jak na 9ty miesiac nie jest zle,szybko zasypiam,nie mam obrzekow i licze dni:szok: dzieki wam czas szybciej mija:) a jak Ty sie czujesz???
staranka ogłaszam za rozpoczęte
bardzo sie ciesze:-D:-) to masz dobrego lekarza,zająl sie wszystkim szczegółowo,to juz polowa sukcesu:)
Witajcie Kochane Dziewczyny!
Dawno mnie tu nie było, ale czytałam posty w wolniejszych chwilach w pracy;-) więc jestem prawie na bieżąco. Jeszcze raz ogromne gratulacje dla zafasolkowanych, a za kochane staraczki trzymam bardzo mocno kciuki. U mnie pierwsze staranka niestety nie udane:-(, ale nie poddam się tak łatwo:no:, zreszta w tym miesiącu @ strasznie bolesna i intensywna ledwo po niej żyje:baffled:. Odliczam dni do następnych staranek:tak:.
powodzenia!!
Nenius - graluluję, życzę owocnych staranek:-)


U mnie nadal @ brak:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:

Stwierdziłam, że nie bedę robić testów, jutro idę na betę:-)
bardzo dobry pomysl:tak:
 
reklama
Witajcie kochane :-)
Nie bylo mnie doslownie 5 dni a tu tyle do nadrobienia:-p
Rudka,nenius test robilam w dniu spodziewanej miesiaczki takze mysle ze nie byl zbyt wczesnie;-)i wyszedl niestety negatywany:-(
Na drugi dzien niestety dostalam@:tak:
Ale juz jest po wiec staramy sie dalej:tak:

Pozdrawiam wszystkich:-)
 
Do góry