reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

eve i malwina zycze połamania dlugopisow,na pewno pozdajecie:) jakie to straszne ze w czasie studiow czerwiec staje sie najgorszym miesiacem w roku:) ale jeszcze trooche i sie to odwroci:tak:
 
reklama
Witam :tak:

Qurcze, pół dnia tylko zaległości, a czytania na ........................... :tak: a od rana taki zaganiany dzień w pracy,że nie wiadomo w co ręce włozyć, a na neta to juz wogóle :tak: teraz troszke się zluzowało, to sie witam

Witam Was dziewczyny..
Staram się pierwszy cykl po poronieniu i dzis odebrałam wyniki bardzo prosze o pomoc w interpretacji:
Prolaktyna 280 mIU/l
Testoteron 3,08 mIU/l
wyniki byly robione w 13 dc, i nie wiem czy sa dobre i czy mam sznse na ciaze przy takich wynikach.
Maz nie robil badan dopiero za 10 dni ma badanie spermy ale karmilam go:) pro menem..prosze o pomoc i dzieki wielkie:)
cykle mam regularne co 28-30 dni..

co do badań i wyników, to ja tez niestety nie pomogę, nie znam się na tym absolutnie :tak:

Tak a`propo kwasu foliowego to jaki dziewczyny łykacie? Folik?

ja łykam Folik, 90 tab za jakieś 17 zł

kanalowym.. czeka mnie jeszcze 1 lub 2 takie wizyty,, jesli to nie pomoze czeka mnie zabieg operacyjny resekcja( tez na necie mozna poczytac) polega na usunieciu czesci korzenia zeba i wylyzeczkowaniu ropy, ale do tego jeszcze dluga droga..narazie licze i wierze ze leczenie kanalowe przyniesie pozadany efekt.. :(:baffled:

ja skończyłam na resekcji, jak mi babka w podstawówce, spieprz..... górną jedynkę, to właśnie na resekcji się skończyło, potem 2 tyg zwolnienia, ale jest to do przejścia :tak: może u Ciebie skończy się na leczeniu kanałowym,

Musze mieć nadzieję, że jak się uda zafasolkować to wszystko będzie dobrze. nic innego mi nie pozostaje. Jestem dobrej myśli mimo wszystko:-)

a grunt to pozytywne nastawienie :tak: trzymaj tak dalej, powodzenia :tak::-D:laugh2:

witam serdecznie
moze ktoras z Was umie odpowiedziec na moje pytanie.okres mialam 18 maja kochalismy sie z mezem w dni plodne po 2 tyg zrobilam test i wyszedl chyba pozytywnie byly dwie kreski z tym ze ta druga byla baaaaaaaaaardzo slaba ale widoczna:zawstydzona/y: to bylo 16 czerwca od 2 tyg rowniez mam powiekszone piersii ciagle chce mi sie spac zwlaszcza po poludniu i czasem mam zawroty glowya tu dzis nagle okres (aczkolwiek moglam sie go spodziewac bo brzuch mnie troche bolal ale nie tak bardzo jak przed zwyklym okresem)jestem zalamana tak bardzo pragniemy miec dzidziusia. a moze to normalne zjawisko nie wiem juz co mam myslec:-(

czyli jeżeli masz w miarę regularne cykle, kolejna @ koło 16-18, :tak: więc jeżeli nadal nie przyszła, to trzeba powtórzyć test i w zależności od efektu iść na wizytę do lekarza, na potwierdzenie sukcesu II kreseczek, czego Tobie życzę :tak::-):laugh2:

rudka- nie no ja dentystke mam fajną tylko zęby do du... ;-) chodzę robić na NFZ ale za białą plombę i tak trzeba zapłacić, niby nie tak dużo bo 40 zł, ale zawsze coś.
a co do tego kwasu to naprawdę się opłaca, szczególnie jeżeli ma się go łykać dość długo, a łyka się całą ciążę?

ze stomatologiem, mam podobnie, niby na NFZ, a za plombe 30 zł :tak: a jak jest tych ząbków koło 8 to już sie ładna sumka uzbiera :tak::-D:laugh2:

a kwas foliowy chyba się łyka przez pierwszy trymestr ciąży :tak::-D:laugh2:

Kinguś, to i ja dorzucę moc najserdeczniejszych
życzń urodzinowych, i oczywiście spełnienia tego naskrytszego
i największego marzenia :tak::-D:laugh2:
 
powie mi ktoś jak jest z tym kwasem foliowym? można przedwkować czy nie? jaka jest dzienna dawka, dla tych chcących zajsc w ciąże, i dla tych którym się udało?
 
Zalecane dzienne spożycie folianów dla osoby dorosłej wynosi około 0,2 – 0,3 mg. Wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, zwłaszcza przed planowaną ciążą powinny przyjmować 0,45 mg kwasu foliowego, nie przekraczając dziennej dawki 1 mg.
mam nadzieje ze pomoglam :tak::tak:
 
fajnie...czyli jak biore 2 razy dziennie po 400 to mi nie zaszkodzi....zwłaszcza ze przez metformax czasami wymiotuje...uspokoiłyscie mnie...dziekuje
 
ja łykam Folik, 1 tab dziennie :tak::-D:tak: w poprzedniej ciąży tak samo łykałam i potem jedną dziennie przez pierwszy trymestr

a i chyba, jak bierze się w trakcie starań już te 3 miesiące to potem chyba tak 1 tab co drugi dzień, aby wspomagać organizm, ale nie przedobrzyć ( jeżeli nie ma jeszcze ciąży)
 
Ostatnia edycja:
Rudka proszę powiedz mi od którego miesiąca ciąży brałaś zestawy witaminowe i jakie ? U mnie w poprzednich ciążach gin mówił mi że jak morfologia jest ok. to nie muszę brać żadnych witamin , a teraz zmieniłam lekarza i on kazał kupić i już zacząć brać Feminatal 1 x 1 . Podobno mam tak brać do porodu , a gdzieś na forum czytałam ,że przez pierwsze trzy miesiące nie powinno się brać tych zestawów witaminowych . Poradź coś proszę :tak:
 
reklama
asus ja dlugo brałam tylko folik i mi tez gin powiedziała ta jak tobie,wiec bralam tylko folik, zaczelam witaminy brac chyba ok 3-4mca ale nieregularnie i nie mialam przez to zadnego niedoboru zelaza itp, napewno trzeba brac w ostatnim trymestrze bo jest duze zapotrzebowanie. mysle ze jak teraz w lecie jesz owoce i warzywa to nie masz co sie ładowac witaminami,folik starczy,ale rob jak uwazasz. wejdz moze na jakis watek witaminowy i tam popytaj:)

modroklejka ja biore 800ug w witaminach ale dlatego ze to ostatni trymestr i zapotrzebowanie duze,a tobie 400ug czyli 1tab dziennie w zupelnosci wystarczy,bo ta wieksza ilosc ani nie wplywa na plodnosc ani na zdrowie wiec po co brac i tak jest w jedzeniu,w zielonych lisciach??
na necie wyczytalam ze jak sie bierze tabsy anty to moze wystapic niedobor tej witaminy

imie dla synka juz dawno wybrał mąż - Radek,ja by byla dziewczynka (moze kiedys:) to Anna:) jestem ciekawa waszych imionek:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry