reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Kluliczek tak mam zamiar robić . nastawiam sobie budzik codziennie na 4.00 i mierzę . A czasami to nawet przysnę z włożonym wiesz gdzie:tak:
 
reklama
Asus! Nie musisz mierzyc o 4 rano! Chyba, ze musisz tak wczesnie wstawac. Ja mierze o 7, bo tak mniej wiecej wstaje, plus/minus pol godzinki (ale oczywiscie lepiej o tej samej porze). Wazne, zeby po przebudzeniu, przed wstaniem z lozka.:-)
 
tikanis jak czytam co piszesz to jak bym o sobie czytała...po moich wszystkich przejsciach mam kilka rad dla Ciebie...
1) znajdz DOBREGO endokrynologa i chyba lepiej prywatnie bo na fundusz to sie na nic nie doczekasz, nie wiem skad jestes,jesli z trójmiasta lub okolic to ci moge polecic moją panią doktor, to moj trzeci endokrynolog, poprzedni-szkoda gadac,brali kase,nie bylo zadnej diagnozy...ciągle slyszalam jakies ogólniki itp
2) w jakis rok po leczeniu skutkow diany okres mi wrocil,ale zeby zajsc w ciąze musialam i tak brac progesteron, wyniki hormonów po tym roku (wczesniej byla masakra z hormonami)mialam o dziwo wszystkie w normie,nawet testosteron,lekarze rozkladali rece,dopiero ta moja gin mnie zgiagnozowala i doprowadzila do ciąży
3) wg mnie skutkiem mojego tak dlugiego brania diane bylo zahamowanie pracy jajnikow-[estrogenów (żenskich hormonów) mialam mniej niz norma dla meżczyz!!!! ] w usg wygladalo to tak ze mialam pelno pecherzyów w jajnikach ale one nie byly w stanie dojrzewac,stad cykle bezowolacyjne,nazywa sie to zespol policystycznych jajnikow-chyba juz nie do wyleczenia,chyba ze po porodzie cos sie zmieni (ps.policystyczne jajniki leczy sie......diane........koło sie zamyka)
4) wydaje mi sie rowniez ze jak trafisz wreszcie do endokrynologa to pierwsze co on zrobi to zleci ci zbadanie poziomu prolaktyny,jesli jeszcze nie mialas,od tego trzeba zacząc,nie masz co sie starac jak masz wysoką prolaktyne,bo wszystko na nic,ona hamuje owulacje i tak,chocbys nie wiem jakie leki brala, ja po braniu diane mialam takie poziomy prolaktyny ze podejrzewano u mnie guza mózgu,to bylo straszne,na studiach uczylam sie ze estrogeny (a diane ma ich full) podnoszą prolaktyne,MOJA opinia jest taka ze to wszystko bylo skutkiem brania diane,prolaktyne "zbijałam" lekami co najmniej rok,i dopiero jak byla w normie to zaczelam brac leki wywolujące owu
5) jak ci wyjdzie podwyzszony testosteron,to kto wie czy gin ci znowu diane nie przepisze,moja kuzynka byla w takiej sytuacji,ale lekarze przepisują ją dzis na max 2-3 miesiące podobno dluzej nie mozna jej stosowac....

ale sie rozpisalam.mam nadzieje ze ci pomoze, a tak wogle to najpewniej nie bedziesz miala tylu problemow co ja,mialam pecha do lekarzy i tyle to wszystko trwalo....ale wszystko jest do przejscia!!
 
Cześć :-) U mnie o 4.00 temperatura 36.7 :-( a więc nie muszę czekać do czerwca , kiedy ostatnio byłam w ciąży temperatura od poczęcia NIGDY nie spadła mi poniżej 37:no: Klops
 
rudka- mi okres wrocil sam - nie wywolywalam go zadnymi lekami wiec o tyle jest juz dobrze... jajniki chyba zaczynaja powaracac do normy bo a to boli jeden a to drugi przed @ a pozatym miesiac temu chyba mialam owulacje bo wylecialo ze mnie cos galaretkowatego,, co do testosteronu jesli bede miala wysoki to moja dzina powiedziala ze napewno nie przepisze mi juz diane ale inne leki...ale bede z nia rozmawiac w piatek.. a co dobrych lekarzy.. do mojej dziny mam zaufanie - chodze do niej od juz dobrych kilku lat...a endokrynolog - narazie ide panstwowo - zobaczymy co powie i czy wogole cos powie i czy jakies badania przepisze.. jesli tak to go nie zmienie.. jesli bede widziec ze traktuje mnie olewacko wtedy go zmienie.. nie zawsze lekarze panstwowi sa do bani,, ja cchodze panstwowo do neurologa i do dzina i jestem bardzoo zadowolona.. zawsze robia mi badania nawet czasami leki dostaje za darmo .. hehe:) nie wiem dlaczego w sumie:)) chyba pozytywne uuczucia w nich budze ( zaznaczam ze sa to kobiety) :):happy:
wiec mam nadzieje ze u mnie bedzie w porzadku z prolaktyna i innymi hormonami.. mam taka nadzieje a jesli nie to bedziemy sie leczyc.. ten cykl bede obserwowac pod wzgledem pecherzykow czy sa i czy sie rozwiajaja..ale dzieki kochana za te rady.. niestety nie jestem z trojmiasta:)
 
Witam Was kochane odebralam wczoraj wyniki ze szpitala nie mialam skad napisac dlatego pisze dzisiaj wiec wynik jest dodatni napisane jest AMPICYLINA-dotyczy paleczek paciorkowcow beta-hemolizujacych, nie znam sie na tym zaraz mykam do ginka bo kazal mi przyjsc z wynikiem rano.... buziole
 
Witam dziewczynki kochane :-D
nastepny cięzki dzien przede mna! hmmm... nawet myślec o tym mi sie nie chce ... ta praca mnie dobija! a co mowic o skonczeniu tych nieszczesnych studiów! no to sie wyżaliłam!:sorry2:
Bablyss historia twojej koleżanki to naprawde jak scenariusz filmu!!! mam nadzieje ze sie nie podda i bedzie walczyla bo ma dla kogo! będę za nia trzymac kciuki :sorry2: no i szkoda ze tym razem sie nie udało ale w koncu przed toba nastepny cykl super staranek!!! :tak:
asus a może z tą tempka to jeszcze nic pewnego nie odbieraj sobie tak szybko nadziei!!! :sorry2:
Julitka też nie mam pojecia co i jak po takim wyniku ale daj szybciutko znac co lekarz powiedział!!!
Niczka ja podzielam zdanie bablyss wiec czekamy na wynik 2 testu :-D trzymam kciuki baardzo mocno za piekne 2 krechy!
 
Wróciłam wlasnie od lekarza kochane, kazal brac mi Duomox 1.5 opakowania i provag zeby pozbyc sie tej bakterii, potem kontrolny posiew i dalej na szpital na badania pod katem niedroznosci jajowodow, chyba ze przyczyna moich nieudanych prob tkwila wlasnie w bakteriach ale nie mam pojecia narazie bede brala leki i mam nadzieje ze bedzie juz tylko dobrze :laugh2:
 
reklama
Cześć dziewczynki,

czesc kobitki!!!!!!!!!!!

no to wiadomosc numer jeden:w ciąży nie jestem, przyszla @ ale nie martwie sie tym wcale a powiem wam dlaczego I CHCE ABY TO WSZYSTKIE DZIEWCZYNY PRZRECZYTALY!!!!!!!!!!

Moja kolezanka Marysia, ktora ma slicznego synia Bartusia poszla 2 tyg.tem do lekarza gdyz pobolewal ja brzuch jak do okresu.Nie badala sie juz dosc dlugo bo ok.roku.(moze dla nas dlugo) z drugim dzieckiem chciala troszke poczekac bo nie czas,zamałe mieszkanie,nie taka praca.Okazalo sie, na wizycie, podczas USG że ma torbiel i niewielkiego guzka.Lekarz zadecydowal ze będzie operowana.Operacja byla w temtym tyg.Po otwarciu jamu brzysznej okazalo sie (czego nie bylo widac na zdjeciu) że wszystko jest oblepione jakims cholerstwem.
Wycieli jej wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nawet kawalek jelita.Będzie miala chemie.Nie obędzie sie bez tego.

Miala plany, a teraz juz po drugim dzieku moze zapomniec, modlic sie trzeba aby bylo wszystko dobrze, żeby chemia dala jakis wynik!!!!!!!!! i tak to jest z tym odkladaniem-nigdy nie jest dobry momęt. A życie swoje ma plany.

Wiec dziewczyny badajmy sie, robmy cytologie,bo nawet czasem USG nic nie pokazuje.A przedewszystkim cieszmy sie że mamy macice!!!!!!!!!i reszte(moze zabrzmialo to tak dziwnie)ale to jest wazne.I NIE ZAŁAMUJMY SIE, BO INNI MAJA GORZEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A wiecie ile ma lat?????????? 27!!!!!!!!!!!!!!!! Musialam to wam powiedziec.

Nigdy nie mozna byc czegos pewnym....

dziewczyny nadzieje na dziecko mozna stracic tylko w takiej sytuacji!!!

Szkoda, ze @ przyszła, a to co przydarzyło się Twojej koleżance to horror :szok:, biedna, oby jak najszybciej wróciła do zdrowia, ma dla kogo walczyć :tak:



Wróciłam wlasnie od lekarza kochane, kazal brac mi Duomox 1.5 opakowania i provag zeby pozbyc sie tej bakterii, potem kontrolny posiew i dalej na szpital na badania pod katem niedroznosci jajowodow, chyba ze przyczyna moich nieudanych prob tkwila wlasnie w bakteriach ale nie mam pojecia narazie bede brala leki i mam nadzieje ze bedzie juz tylko dobrze :laugh2:

dobrze, że działasz, wszystko będzie ok

Cześć :-) U mnie o 4.00 temperatura 36.7 :-( a więc nie muszę czekać do czerwca , kiedy ostatnio byłam w ciąży temperatura od poczęcia NIGDY nie spadła mi poniżej 37:no: Klops

hmm, no zobaczymy... Głowa do góry!!!

Dziewczynki czy Wy wiecie coś na temat tego, ze przed cytologią musi być przynajmniej 3 dni bez przytulanek??? Bo chciałam iść dzisiaj ale 3 dni bez nie było...(ostatnie przytulanko w niedzielę wieczorem)
 
Do góry